مظلومیت امام زنده ی حاضر...

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

دکتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه سه شنبه در دیدار جمعی از خانواده‌های معظم شهدا با تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین علی(ع) گفت: زمانی که برای برگزاری این دیدار انتخاب شده و حاضران در این جلسه خود گویاترین و بلندترین فریاد بوده و به اندازه صدها کتاب و هزاران دستور برای زندگی افراد برنامه دارد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه خدا همه عالم را برای انسان خلق کرده و انسان را برای رسیدن به خدا، افزود: زندگی انسانها سه مرحله دارد که ما مرحله پیش از این دنیا را به یاد نمی‌آوریم و به مرحله بعد نیز نرسیده‌ایم، اما تنها مرحله‌ای که انسانها اختیار و آزادی انتخاب دارند و تنها فرصت اوج گرفتن آنان تا خدا، زندگی در این دنیاست.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه تعیین تعالی انسانها و رسیدن به خدا یا سقوط آنها ناشی از عملکرد آنان در این دنیاست، اظهار داشت: هر چه خوبی و کمال و هر حرکتی که حرکت به سمت خدا تعریف می‌شود ناشی از ایثار است و اگر ایثار نباشد رسیدن به خدا معنا ندارد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: هر چه زیبایی در دنیا هست و هر نکته و نقطه برجسته‌ای که بشریت به آن افتخار می‌کند، محصول ایثار است و اساسا بقای نوع انسان، بقای توحید و عدالت و ارزشمندی صداقت، پاکی و خوبی به ایثار است و این کلام خداست که انسانها به هیچ نیکی و خوبی نمی‌رسند، مگر آنکه از آنچه دوست دارند انفاق کنند و این معنای ایثار است.

دکتر احمدی‌نژاد همه زیبایی‌های عالم را ناشی از مجاهدت‌ها و ایثار پیامبر و اهل بیت گرامی او توصیف و خاطرنشان کرد: قدر و قیمت انسان‌ها در آفرینش با اندازه ایثارگری آنها ثبت می‌شود و آنجا که امام راحل خانواده شهدا را چشم و چراغ این ملت معرفی کردند متاثر از همین باور است که خانواده شهدا به دلیل پیشتازی در ایثارگری، عزیز و عظیم هستند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه کدام عمل و ارزش می‌تواند با سوزِ دل یک مادر و یا همسر شهید برابری کند، گفت: وقتی مادری فرزند خود را در راه خدا هدیه می‌کند، این یعنی اینکه چیزی بیش از موجودیت خود را در این راه هدیه کرده است، چرا که مادران همواره فرزندانشان را به خود ترجیح می‌دهند.

دکتر احمدی‌نژاد با تصریح به اینکه معتقدم اجر مادران و همسران شهدا هزاران برابر خودِ شهیدان است، اضافه کرد: این مقام و جایگاه را با هیچ معیاری در دنیا نمی‌توان ارزیابی کرد و باید پرده‌های مادی فرو افتند تا بتوان شاهد عظمت اجر مادران و همسران شهدا بود.

رییس‌جمهور اظهار داشت: بارِ امانت شهدا و سختی فقدان آنها را مادران، همسران و فرزندان شهدا تحمل کرده‌اند و به نظرم مادران و همسران شهدا بیش از خودِ ایشان می‌توانند شفیع دیگران باشند.

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: این دولت که امروز در روزهای آخر کار خود قرار دارد، افتخارش این بود که پیرو و خادم خانواده شهدا باشد و آنچه از دست ما برمی‌آمد در خدمت به خانواده‌های معظم شهدا دریغ نکردیم.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در همه سفرها و برنامه‌های کاری دولت یک رکن ثابتِ برنامه‌ها دیدار با خانواده شهدا بود و این مایه افتخار ماست که خادم خانواده‌های شهدا باشیم و دست آنان را ببوسیم.

دکتر احمدی‌نژاد ادامه داد: این موضع دولت نه برای شعار و تبلیغات که معتقدم چنین موضعی متعلق به آدم‌های ساقط شده از ارزش‌ها است، بلکه برآمده از اعتقاد و ایمان بود؛ از خدا می‌خواهم که همواره ما را به عنوان خادم خانواده‌های شهدا بپذیرد.

رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به این مسئله که بعضی‌ها نگران ادامه راه شهیدان و انقلاب هستند، گفت: این انقلاب و این راه یقیناً ادامه پیدا خواهد کرد و اگر همه طاغوت‌ها، مستکبران و شیاطین تاریخ برای مقابله با آن بسیج شوند نخواهند توانست جلوی حرکت این انقلاب را بگیرند، چرا که این انقلاب بیش از 10 برابر همه شهدای راه توحید و عدالت، شهید داده است.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه ممکن است عده‌ای در مسیر عقب‌گرد کرده و سقوط کنند، اما راه ادامه خواهد داشت، افزود: امروز همه دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که راه نجات، راه شهدای ماست و گروه گروه به این راه می‌گروند، اگرچه عده‌ای نمی‌خواهند این چیزها را ببینند ولی امروز به هر کجای دنیا که می‌رویم نام و راه امام راحل، انقلاب و شهیدان می‌درخشد.

رییس‌جمهور در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه جا دارد همه ذرات هستی تا ابد برای مظلومیت امام علی(ع) خون گریه کنند، اظهار داشت: کسی که امام علی(ع) را کشت در واقع خدا را کشت چرا که امام جلوه خدا بود و آن ملعون از آنجا که دستش به خدا نمی‌رسید امیرالمومنین(ع) را کشت.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به مداحی یکی از مداحان اهل بیت در ابتدای این مراسم تصریح کرد: بنده هم می‌خواهم برای جمع یک روضه بخوانم، البته از نوعی دیگر. امام علی(ع) 25 سال خانه‌نشین بود و امروز 1400 سال است که عاشقان اهل بیت، نسل اندر نسل برای مظلومیت او گریه می‌کنند اما من می‌خواهم از یکی از فرزندان امام علی(ع) بگویم که 1170 سال است، خانه نشین است.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: امام مهدی(ع) 1170 سال است که شاهد همه ظلم‌های عالم است و همه شیاطین عالم بسیج شده‌اند تا مانع از حاکم شدن او شوند. در این بین هستند کسانی که در غم امام علی(ع) گریه می‌کنند، اما یادی از امام زندهِ حاضرِ مظلومِ خانه‌نشین نمی‌کنند.

دکتر احمدی‌نژاد گفت: یقینا اگر امروز امام علی(ع) هم زنده بود ما را به سوی امام زمان(عج) راهنمایی می‌کرد، چنانکه شهدای ما نیز در وصیت‌نامه‌های خود تاکید کردند که به عشق امام زمان(عج) و به شوق ظهور و حاکمیتش به جبهه‌ها می‌روند.

رییس‌جمهور تاکید کرد: این نوید را به شما خانواده‌های معظم شهدا می‌دهم که امروز به خاطر ایستادگی شما و به فضل الهی نام امام زمان(عج) در جهان می‌درخشد و دلها به او معطوف شده و همه بزرگان و اهل اندیشه نیز به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ‌چیز جز حکومت جهانی امام عصر (عج) دوای دردهای جامعه بشری نیست.

پیش از سخنان رئیس جمهور مادر شهید احمدی روشن و فرزند یکی دیگر از شهدا سخنانی ایراد کردند. همچنین علاوه بر مداحی یکی از مداحان اهل بیت (ع)، دو کودک خردسال منتسب به خانواده های شهدا به اجرای دکلمه در رثای امام علی (ع) پرداختند.

خانواده های معظم شهدا در پایان این مراسم افطار را میهمان دکتر احمدی نژاد شدند.

منبع : http://president.ir/fa/50343

عکس : http://www.irna.ir/PhotoDetail.aspx?NID=080756186

/ 0 نظر / 46 بازدید