با مردم، برای مردم، تا پیروزی

وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ
 
بازخوانی مطلبی از وبلاگ دکتر احمدی نژاد با عنوان آزادی به مناسبت روز دانشجو
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٦ آذر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

دکتر احمدی نژاد پس از حضور در دانشگاه امیرکبیر به مناسبت روز دانشجو در آذر 85 در وبلاگ خود درباره این مراسم و به آتش کشیده شدن عکسش چنین نوشت:

در نشست دانشگاه امیرکبیر، وقتی جمعی کوچک در میان اکثریتی مطلق در حضور رییس جمهور ، با آزادی کامل ، به رییس جمهور منتخب مردم توهین کردند و نمی ترسیدند ، احساس مسرت بخشی به من دست داد. ناخودآگاه به یاد شرایط دوران دانشجویی خود و 16 آذرهای پیش از انقلاب افتادم که چگونه در سالهای سیاه 54 تا 56 ، امکان تنفس سیاسی و نقد حکومت سکولار مورد حمایت غرب در این کشور نبودهزینه اهانت به مقامات حکومت ، مرگ یا زندان و  شکنجه بود و اینک شرایط بگونه ای است که اقلیتی محدود ، نظم جلسه اکثریت را با اهانت و حتی آتش زدن ، برهم می زند اما اکثریت یعنی دانشجویان واساتید انقلابی، با تسامح و کرامت، تحمل می کنند و دست به مقابله به مثل نمی زنند.

به عنوان دانشجوی سال 54 که تجربه مکرر جنگ و گریز با پلیس خشن شاه را از سر گذرانده و به یاد داشتم که هزینه یک انتقاد کوچک به حاکمیت ، چه سنگین بوده است ، دیروز  وقتی شاهد چنین جلوه ای از آزادی بودم نه تنها بعنوان محمود احمدی نژاد، کمترین کدورت یا ناراحتی ای در قلب خویش نسبت به کسی احساس نکردم بلکه به عنوان خادم ملت و رئیس جمهور و مسئول مدیریت سیاسی کشور، به این انقلاب عظیم آزادیبخش، باهمه وجود بالیدم و خدا را شکر کردم.

این افتخار ما را بس که همه جا دولتها علیه مخالفانشان، اعمال دیکتاتوری می کنند و در این کشور، یک جمع چند نفره با خیال راحت، علیه دولت برخاسته از آرای قاطع ملت و علیه اکثریت، توامان اعمال دیکتاتوری می کنند وتلاش می کنند به جای سخن گفتن و شنیدن در فضایی آرام و منطقی که  در شان دانشگاه و دانشگاهیان است، جلسه را متشنج کنند و در عین حال  هیچ واهمه و نگرانی ای ندارند.

این آزادی، دستاورد خون برادران و خواهران شهید ماست. آبرو و همه هستی ما  فدای این آزادی باد.


 
دو سخنرانی مهم و چند فایل دیدنی و شنیدنی
ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٥ آذر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

این سخنرانی های تاریخی را حتماً گوش بدهید:

سخنرانی در مجلس شورای اسلامی- 27 دی 91- پیرامون راه حل غلبه بر تحریم ها و تحلیل شرایط بدون نیاز به نرمش در برابر مستکبران

سخنرانی در روز دانشجو در دانشگاه اراک پیرامون مسائل کشور، مفاسد اقتصادی،  مسائل هسته ای و ... (این فایل را تا پایان گوش دهید)- 16 آذر 89

 

فیلم چند قسمتی و بسیار جالب پرسش و پاسخ در جمع اعضای باشگاه ملی مطبوعات آمریکا در واشنگتن DC- سال 86

فیلم ارتباط به صورت ویدئو کنفرانس با دانشگاه های ایالت کالیفرنیا توسط ثریا سپه پور

این نوشته ثریا سپه پور بعد از انجام این مصاحبه و ارتباط است:

The President and I by Soraya Sepahpour-Ulrich, 27 September 2010 I was pleasantly surprised when my request for an interview with Mr. Ahmadinejad, Iran's president was accepted. President Ahmadinejad has never shied away from being heard, but these interviews had been exclusive to prominent mainstream media personalities such as Larry King and Charlie Rose. However, it was the mainstream media's projection of Mr. Ahmadinejad that always remained questionable.

On September 21, 2010, on the occasion of President Ahmadinejad's participation at the UN General Assembly, I was given the opportunity to conduct a candid interview with Mr. Ahmadinejad. I had overlooked the fact that such a meeting would be conducted in the presence of the secret service and body guards. No sooner had this reality hit home than Mr. Ahmadinejad's down to earth and easy attitude made me forget the presence of others in the room as we began the session.

The time had come for me to verify or refute a research I had conducted as a Public Diplomacy graduate student while attending USC Annenberg School for Communication and Journalism. At that time, I had examined the media's role in fashioning the image of Mr. Ahmadinejad. My research posited that though 'some great men make history, and history makes some men great', in an age dominated by the media-- internet, television, radio, and newspapers, the portrayal of Ahmadinejad is an artificial construct of the mainstream media. The image portrayed by the media had made him hero to some and a villain to others. Superstar or scapegoat, the Iranian President continues to dominate the news. With help and questions from university students and professors, I was eager to meet the real Ahmadinejad.

Although a full hour had been granted for the interview (more accurately Q&A), regrettably, given the number of questions and the fact that the translation was not simultaneous, many of the questions were left unanswered. To my amazement, President Ahmadinejad granted me a second, follow-up interview (the transcript of which will be forwarded to participating universities).

It is a rewarding experience to bring one's research to a practical conclusion. I firmly believe that Ahmadinejad is misrepresented by the corporate owned media. I leave it up to others to judge for themselves.

 و دو فایل صوتی شنیدنی دیگر:

سخنرانی در همایش شاعران ایران و جهان

سخنرانی در مراسم ثبت جهانی سازه های آبی شوشتر

این فایل ها آخرین فایل های آپلود شده در وبلاگ سخنرانی های مرد عدالت است. امیدوارم همه این فایل ها به وِیژه دو فایل اول را دانلود کرده و گوش دهید و در مقابل فریب و دروغ، پاسدار حقیقت باشید.


 
متن کامل نامه دکتر احمدی نژاد به رئیس دولت برای دعوت به مناظره
ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٥ آذر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حسن روحانی
رئیس‌محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم

با آرزوی موفقیت برای جنابعالی و خدمتگزاران دلسوز در سراسر کشور، با آنکه اینجانب - حتی پس از شنیدن گزارش چند روز گذشته شما که بر "پایه" "انتساب عناوین غیرمنصفانه و بی‌پایه" به دولت‌های نهم و دهم شکل گرفته بود- به اقتضای مصالح کشور، بنا بر سکوت داشته و دارم، لکن به احترام تقاضاهای بی شمار گروه‌های مختلف مردم و از جمله صاحب‌نظران سیاسی و اقتصادی‌، لازم دیدم که از جنابعالی دعوت  نمایم تا در فضایی کاملاً دوستانه و صمیمی، در مناظره‌ای صریح، اصولی و روشنگر در منظر افکار عمومی، ابهامات و حقایق ناب را آنطور که هست، مورد تصدیق و تاکید قرار دهیم تا از فرصت برداشتن گام‌های بلند و استوار در مسیر روبه جلوی کشور دریغ نشود.

اینجانب با تاکید مجدد بر لزوم تحکیم‌ دوستی‌ها و حفظ وحدت و همدلی به ویژه در شرایط کنونی، این روشنگری را از جهت پاسداشت تلاش‌های گسترده، صادقانه و کم‌نظیر همکاران و کارکنان دولت در سراسر کشور و نیز قشر وسیعی از فعالان عرصه خدمت در بخش خصوصی، وظیفه خود می‌دانم، چرا که بار مسئولیت پیشرفت آتی ایران عزیز عمدتا و همچنان بر دوش این عزیزان خواهد بود. بدیهی است که جفا بر این خیل عظیم می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را متوجه کشور نماید.

خدا را شاهد می‌گیرم که این دعوت نه بر اساس یک حس شخصی، بلکه بر مبنای احساس تکلیف دینی و ملی صورت می‌گیرد. وگرنه اینجانب و همکارانم در طول 8 سال مسئولیت خود، زمانی که در عین تحمل بار سنگین خدمات کم‌سابقه در جای‌جای میهن اسلامی به موازات دشمنی‌های بیگانگان، حجم کم‌نظیر ناملایمات و بی‌مهری‌های برخی در داخل را به عشق ملت بزرگ ایران به جان پذیرفتیم، امتحان خود را به نیکی پس داده‌ایم.

همچنین در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری در شرایطی که دولت دهم در فقدان نماینده‌ای از خود در رقابت‌ انتخاباتی و ما لا پاسخگویی- آماج حجم سنگین و گسترده‌ای از اتهامات و انتقادات ناروا بود- به خوبی و شایستگی به وظیفه شرعی و قانونی خود در صیانت از آرا مردم عمل کرد و با برگزاری انتخاباتی قانونی و سالم، ظرفیت بالای خود را به ظهور رساند. علاوه بر ضرورت حمایت و دفاع از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای مخلص و سخت‌کوش کشور در همه حوزه‌ها و قوه‌ها، چیزی که موجب مزید نگرانی شده این است که نادیده انگاشتن ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و داشتن برآوردهای ناصحیح و آمارهای نادرست از وضعیت کشور چه بسا به تصمیم‌سازی‌های ناصواب در عرصه سیاسی و اقتصادی داخلی و بین‌المللی و تضعیف امید و نشاط ملی بینجامد.
از این رو با تاکید مجدد بر این دعوت به عنوان قطره‌ای از اقیانوس ملت ایران، آمادگی دارم که همه توان و تجربه خود را برای تسهیل و پیشبرد امور در خدمت دولت قرار دهم.

خادم ملت ایران
محمود احمدی‌نژاد

(12 آذر 92)