با مردم، برای مردم، تا پیروزی

وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ
 
قفل ها کلیدها زنجیرها
ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

کلید، کد و رمز ارتباط تنگاتنگی دارند. با گسترش ارتباطات در فضای مجازی و مخابرات بیسیم لزوم استفاده از روشهای رمزنگاری برای حفظ محرمانگی تبادل اطلاعات میان کاربران نیز رونق گرفته است. به عبارت دیگر اطلاعات افراد به صورت قفل شده در می آید و به جز شخص مورد نظر کسی قادر به گشودن آن و آگاهی از محتویات آن نیست. در رمزنگاری همیشه کلیدی هست که رمز را باز می کند و فقط کاربر مورد نظر می تواند پیام را دریافت کرده و رمزگشایی کند. همزمان با پیشرفت روشهای رمزنگاری به موازات آن حملات به سیستم های رمزنگاری و روشهای شنود نیز پیشرفت روز افزونی داشته و حتی ما به عنوان افراد عادی هیچ وقت نمی توانیم مطمئن باشیم که اطلاعاتی که رد و بدل می کنیم کاملاً محرمانه است و توسط هیچ فرد سومی دیده نمی شود.

با این حساب به نظر می رسد یکی از امن ترین راه ها برای انتقال اطلاعات به افراد مورد نظر استفاده از نمادها، انتخاب هدفمند کلمات و حتی استفاده از حرکات بدن باشد که این موضوع در عالم سیاست و توسط سران کشورها نیز می تواند روشی مناسب برای انتقال پیامشان به طرف مقابل باشد. استفاده از نمادها همچنین پیروان یک تفکر را در هر جای دنیا که باشند با یکدیگر پیوند داده و نوعی زبان مشترک برای ارتباط این گونه افراد به شمار می رود. در این مواقع لازم به ارسال پیام رمزنگاری شده و کلید برای طرف مقابل نیست بلکه تنها کافی است هر دو طرف به این زبان مشترک که نوعی کلید برای آنها به شمار می رود آگاه باشند.

***************************************

ملت بزرگ ایران قرن هاست که برای به دست آوردن استقلال و آزادی و احیای هویت و اقتدار تاریخی اش مبارزه می کند. قرن هاست که زنجیرهای استبداد و استعمار بر دست و پای ملت بسته شده است و مانع اوج گرفتن و پرواز این ملت تاریخ ساز و بزرگ شده است. پس از انقلاب اسلامی که نقطه اوج مبارزات ملت ایران بر علیه استبداد و استعمار بود، هر چند با هدف برداشتن غل و زنجیرها و رسیدن به آزادی و استقلال حقیقی صورت گرفت اما آنها که هیچ وقت مجد و عظمت این ملت را بر نمی تابند غل و زنجیرهای جدید و خودساخته ای به اسم دین، مصلحت، حتی امنیت (ترس دائمی و متوهمانه از حمله دشمن) بر ملت تحمیل کردند و باز هم اهداف پشت پرده خود را برای منفعت جویی نامشروع ادامه دادند در حالیکه صاحبان اصلی انقلاب یعنی مردم به تدریج به فراموشی سپرده می شدند.

مبارزه ملت ایران هیچ گاه متوقف نشده است و نخواهد شد و علی رغم تمام غل و زنجیرها، این ملت روز به روز قوی تر شده است اما درست در لحظه ای که این ملت می رفت تا زنجیرها را پاره کند با وعده کلیدی که به راحتی می تواند این زنجیرها را از دست و پای ملت باز کند، این ملت صلح طلب و مسالمت جو را خاموش کردند. قفل ها در حال باز شدن هستند اما نه قفل زنجیرها ... قفل های دیگری یکی پس از دیگری باز می شوند و زنجیرها بر دست و پای ملت افزوده می شود و ملت در هیاهوی سیاستمداران و سوت و کف رسانه ها - رسانه هایی که این روزها جملگی مشغول ثبت دوران "ننگ رسانه ای در تاریخ کشور" هستند- همچنان خاموش و امیدوار منتظر برداشته شدن زنجیرهایی هستند که هر لحظه بیشتر و محکم تر می شوند...

در این شرایط رستم هایی باید که ز جا برخیزند و پهلوانانه زنجیرها را بگسلند و قفل ها را بشکنند و چه خوش گفت آن مرد که رفته است...ما از تبار رستم و فرهاد و آرشیم...

سی ام مهر نود و دو

لینک های روزانه:

پاسخ مرد عدالت به اتهامی عجیب (دولت بهار)

عکس نوشت (از عدالتخواه)

تصویر روز:

ذبح شتر به مناسبت ورود وزیر کشور برای مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان جنوبی!


 
نرمش قهرمانانه نظام سلطه در برابر ایران
ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

در دورانی زندگی می کنیم که باید با دو چشم کاملاً باز به همه چیز نگاه کنیم. دورانی که در آن نگاه کردن با یک چشم قطعاً ما را در زمره کسانی قرار می دهد که به خاطر جهل و غفلت حقیقت را قربانی کردند و حیات جاودانه شان را توأم با حسرت ساختند. امروز و در جهان معاصر پیجیده ترین مدل فریبِ خوی زیاده خواه و قدرت طلب بشر را شاهد هستیم که برای تسلط دائم و کامل و برآورده ساختن نیاز سرکشش به قدرت و ثروت و سلطه ی بیشتر آنرا طراحی و پیاده سازی کرده است. مدلی که تمام ابعاد زندگی بشر امروز را تحت تأثیر قرار داده و در تک تک ثانیه های زندگی افراد نفوذ کرده است. مدلی که فکر، آگاهی و اطلاعات افراد را در دست گرفته است و به تبع آن محیط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و حتی شخصی افراد را شکل داده است. این مدل و نظم حاکم هدف نهایی اش تعریف یک سیستم جامع و جهان شمول برای کنترل همیشگی زندگی انسان ها مطابق با خواسته های خود است به گونه ای که همواره مستلزم برآورده ساختن منافع اقلیتِ حاکم باشد. مدل مورد نظر دو روی کاملاً متضاد دارد که از یک رو برای توجیه و پوشاندن روی دیگر بهره جسته و به پشتوانه آن توانسته است بخش زیادی از مردم خصوصاً نخبگان را متقاعد کند که سیستم بهینه برای اداره جهان را ارائه داده است.

یک روی این مدل پیشرفت های علمی، تکنولوژی، هنر، رسانه های به ظاهر آزاد،  و زندگی مدرن و مرفهی است که به بشریت ارائه کرده است. امکاناتی که بخشی از جوامع مختلف از آن بهره مند هستند و آنرا اثبات حقانیت پرچمداران آن می دانند. اما روی دیگر این مدل ماهیت جنایتکار و زیاده خواه سیاستمداران و کلان سرمایه دارانی است که با اتصال به قدرت جریان اصلی این امور را در دست دارند. جنگ و فقر و اشغالگری را به بخش های وسیعی از مردم که اغلب از داشتن صدایی در رسانه ها و تریبون های جهانی محرومند تحمیل کرده اند و با وضع قوانین ناعادلانه و سازوکارهای تبعیض آمیز در سازمان های جهانی ادامه روند سلطه خود را تضمین نموده اند. ایجاد تفرقه، فرهنگ زدایی از ملت های متمدن جهان، ایستادن در مقابل پیشرفت ملت های مستقل به بهانه های گوناگون، استفاده از روشهای غیر اخلاقی و فریبکارانه برای روی کار آوردن مهره های مورد نظر خود در کشورهای مختلف، ترویج و توسعه انواع فساد در جوامع، غارت و چپاول ثروت ملی کشورهای مختلف و تحریم های یکجانبه علیه کشورهایی که بخواهند در مقابل این روند بایستند تنها بخشی از روی دیگر مدلی است که ارائه پیشرفت و رفاه و زندگی مدرن را بهانه چپاول ها و قدرت طلبی های بی پایانش ساخته است.

نظام سلطه یک توهم نیست بلکه واقعیتی است که امروز ابعاد گوناگون رفتارهای وحشیانه و تبعیض آمیزش بسیاری از مردم جهان را در شرایط بسیار بدی قرار داده است اما واقعیت این است که علی رغم تمام دروغ هایی که علیه ایران گفته و می گویند نظام سلطه برای تکمیل حلقه مدیریت جهانی اش ایران را سدی در برابر خود دیده و می بیند. ایرانی که می تواند محور وحدت ملت ها و رهبران انقلابی و مستقل باشد. ایرانی که می تواند با برگزاری اجلاس های بزرگ و جهانی جبهه ضد امپریالیستی و ضد صهیونیستی در جهان را شکل دهد. ایرانی که می تواند در تریبون های جهانی صدای فریاد مظلومیت تمام ملت های تحت ستم باشد و روی دیگر این مدل را افشا کند. ایرانی که می تواند محور موج بیداری و آزادیخواهی ملت ها و انگیزاننده و امید دهنده به تمامی ملت های مستقل باشد. ایرانی که پتانسیل علمی و فرهنگی اش می تواند پیشرفت های بزرگی را برایش به ارمغان آورده و قدرت اثرگذاری اش را در جهان روز افزون کند. ایرانی که می تواند از دولت های انقلابی و مستقل جهان حمایت کرده و آنها را از کرنش در برابر استکبار بی نیاز سازد. ایرانی که نه تنها می تواند پیشرفت کند بلکه الگو و مدلی که به پشتوانه پیشرفتش به جهان معرفی می کند در نقطه مقابل طرح ریزی نظام سلطه برای مدیریت جهان قرار دارد.

این ایران بود که در سالهای اخیر نظام سلطه را به مقابله همه جانبه و وحشیانه و به بهانه های دروغ با ملت ایران واداشت و موج آگاهی انسان ها در جهان و محور و پشتوانه واقع شدن ایران باعث هراس نظام سلطه از شکست طرحش شد. واضح است که برای تغییر شرایط و نظم حاکم بر جهان، همه ملت ها باید متحد باشند و این چیزی است که یک رهبر مردمی مانند دکتر احمدی نژاد دنبال می کرد. چیزی که او به عنوان رابطه با آمریکا می خواست و از هر دو طرف در مقابلش ایستادگی شد، ثابت کرد که حکومت ها به دنبال اتحاد ملت ها برای جهانی بهتر نیستند بلکه به دنبال تثبیت منافع خود هستند. نظام سلطه در دوره اخیر با چالش های جدی و بنیادی مواجه شد هر چند به مدد جریان رسانه ای تا حدی توانست بر آنها سرپوش بگذارد اما مشکلات ایجاد شده در تثبیت نظم نوین جهانی و خصوصا آگاهی تدریجی مردم نسبت به روی دیگر این مدل و اتحاد عدالت طلبان و آزادیخواهان از هر رنگ و نژاد و دین، نظام سلطه را بر آن داشت تا با تمام قوا و با هزینه کردن از آخرین حربه ی خود، این سد اصلی را از میان بردارد و با تمام وجود در مقابل این سقوط تاریخی بایستد.

روی مثبت مدل طراحی شده نظام سلطه امروز بیداری و آگاهی و اتحاد ملت ها را رقم زده است و خطر ایران با ویژگی هایی که ذکر شد از هر چیز دیگری برای نظام سلطه الویت بالاتری داشت و اینجا بود که طراحی گسترده ای را برای جابه جایی این معادله به نفع خود انجام دادند و امروز اینگونه مشتاق مذاکره و نرمش در برابر ایران هستند.

نمی توان پیش بینی کرد این طرح نجات نظم نوین جهانی چگونه شکست خواهد خورد اما می توان مطمئن بود که مانند همیشه ی تاریخ این انسانها و ملت ها هستند که از پس این حوادث در افقی نو کمالی بالاتر را جستجو می کنند و این فریب نیز راه به جایی نخواهد برد...

لینک های مرتبط:

اعلام آمادگی آمریکا برای آزادسازی میلیاردها دلار دارایی های بلوکه شده ایران

به جای مسئله هسته ای، تمرکزتان روی عمق استراتژیک ایران در خاورمیانه باشد (از آرمانشهر)

همیشه در دوران تحصیل از خواندن تاریخ معاصر ایران خصوصاً دوره قاجار بیزار بودم. اما چه تلخ است که باز هم تاریخ تکرار می شود...فاعتبروا یا اولی الابصار


 
به قول یکی از دوستان بهاری : عکس نوشت!
ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

چند عکس...

http://img7.irna.ir/1392/13920722/2308810/N2308810-3360853.jpg

انشاالله که همین طور خواهد شد. بالاخره روزی محکمه ای عادل تشکیل خواهد شد و عدالت را جاری خواهد کرد. آن روز حتماً ملت ایران می خواهند که اجرای عدالت را ببینند پس امیدواریم که همگان زنده باشند تا عدالت در موردشان به اجرا درآید.

 

جناب آقای رهبر! ثابت کردید که قدرت شما به عنوان رئیس یک دانشگاه از منتخب مردم با بیست و پنج میلیون رأی بیشتر است. شما ماندید و مشغول خوش خدمتی و "آن مرد" رفت.

 

دلم تنگ است برای "آن مرد" متواضعی که دستور داده بود عکس هایش را از همه جا جمع کنند چرا که برای خود شأنی جز نوکری مردم قائل نبود اما امروز مردم دهها آقا پیدا کرده اند ...

 

پی نوشت : لغو کنفرانس سالانه ضد صهیونیستی در ایران (آیا رژیم صهیونیستی هم جزو جامعه جهانی است که به بهانه تعامل با جامعه جهانی کنفرانس ضد صهیونیستی لغو می شود یا قضیه چیز دیگری است؟)

پی نوشت 2: شیردال تقلبی اهدایی دولت آمریکا، پیش آگهی از اینکه برد برای ملت ایران در مذاکرات آتی که مدعی برد-برد بودن آن هستند از چه جنسی است!

پی نوشت 3: به بهانه سالروز سفر تاریخی دکتر احمدی نژاد به لبنان...گزارشی خواندنی از این سفر (متأسفانه فرصت ترجمه این گزارش را نداشتم)

پی نوشت 4: چهره واقعی استکبار! هر یک قدم عقب نشینی معادل است با ده قدم پیش روی استکبار. ملت ایران به خاطر بهره مندی از حق مسلم خود در استفاده از فناوری هسته ای باید به جنایتکارترین دولت تاریخ بشر که خود از سلاح هسته ای استفاده کرده است چه امتیازهای دیگری بدهد؟

 


 
دو واقعیت تلخ این روزها
ساعت ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

یکی از چیزهایی که این روزها بدجوری توی ذوق می زند دیدن رسانه هایی اعم از دیداری شنیداری مکتوب و مجازی، یکدست و مجیزگوست که باور وجود رسانه آزاد و مستقل در این کشور را غیر ممکن می سازد. رسانه هایی که تا چندی پیش همین طور یکدست مملو از انتقاد و توهین بودند و البته این روزها نیز هر از چند گاهی یاد ایام می کنند! هر بار که این رسانه ها را می بینم یاد این جمله دکتر احمدی نژاد در جلسه سوال در مجلس می افتم که می گفت "اگر جرأتی هست دو کلمه هم به بقیه بگویید"...اما آنچه تا به حال دیده ایم نشان می دهد که تنها کسی که در مجموعه نظام قابل انتقاد (در واقع توهین) بوده و هست فقط دکتر احمدی نژاد است و بس. مدعیان آزادی بیان که شاید جوان ترها دوره به اصطلاح اصلاح طلبی شان را به یاد نداشته باشند اوج آزادی بیانشان این بود که به امیرالمومنین توهین کنند یا وجود امام عصر (ع) را زیر سوال ببرند مانند دموکراسی غربی که نماد آزادی بیانشان توهین به پیامبران و انکار وجود خداست. اما آنجا که نوبت انتقاد از حلقه قدرت و ثروت و فساد موجود در جامعه امروز می رسد و باید ظلم و فساد امروز را آشکار کرده و در خدمت مردم باشند گنگ شده و جرأت و دلیلی برای انتقاد نمی یابند و مدعیان روشنفکری در دانشگاه ها امروز نماد فضای باز را تمجید و تعریف از دولت حاکم می دانند در حالیکه طرفداران دولت قبل حتی در زمان همان دولت نیز حق اظهارنظر نداشتند چه برسد به امروز...

و اما واقعیت تلخ دیگری که باز هم این روزها شاهد آن هستم حرکت بی امان و بی رحمانه ی کمباینی است که مشغول قطع روزی مردم به بهانه های مختلف است. باز هم مدعیان "زنده باد مخالف من" نه تنها "مخالف من" که "هرکس به وضوح موافق من نیست" را با سرعت هر چه بیشتر حذف می کنند تا جا بیشتر و بیشتر برای آقازاده های عزیز و شهروندان درجه یک و به بیان بهتر وارثان آینده ی قدرت باز شود...

اما...حس خوبی است که می گوید رویش جوانه ها نزدیک است...و جوانه ها نمی میرند!

پی نوشت : یاری حامیان بهار به دولت بهار


 
هشت سال دیپلماسی عمومی در نیویورک
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٧ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

برنامه های اولین سفر دکتر احمدی نژاد به سازمان ملل متحد - سال 84

سخنرانی در شصتمین مجمع عمومی سازمان ملل

دیدار با روسای جمهور الجزایر، پاکستان، ونزوئلا، لبنان، شیلی، اندونزی، اوکراین، بلاروس، تاجیکستان، گرجستان، عراق، روسیه، اروگوئه، کرواسی، نخست وزیران کویت و ارمنستان، پادشاه اردن، ولیعهد بحرین و وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی (انگیس، آلمان و فرانسه)

دیدار با دبیرکل سازمان ملل

دیدار با دبیر کل اتحادیه عرب

دیدار با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل

دیدار با هیات مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مقیم آمریکا

دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا

شرکت در نماز جمعه موسسه اسلامی نیویورک

مصاحبه اختصاصی با هفته نامه نیوزویک، مجله تایمز، شبکه CNN و مصاحبه مطبوعاتی با اصحاب رسانه

 

برنامه های دومین سفر دکتر احمدی نژاد به سازمان ملل - سال 85

 سخنرانی در شصت و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل

دیدار با روسای جمهور افغانستان، گرجستان، آفریقای جنوبی، کومور و نخست وزیر ایتالیا

دیدار با دبیر کل سازمان ملل

دیدار با اعضای کلیسای طرفدار صلح نیویورک

دیدار با جمعی از روشنفکران و نویسندگان آمریکایی

دیدار و پرسش و پاسخ با اعضای شورای روابط خارجی آمریکا

مصاحبه با مجله تایمز

 

برنامه های سومین سفر دکتر احمدی نژاد به سازمان ملل- سال 86

سخنرانی در شصت و دومین مجمع عمومی سازمان ملل

دیدار با روسای جمهور لبنان، زیمبابوه، کرواسی، نیکاراگوئه، اندونزی، نیجریه، سنگال، کومور، نخست وزیران ترکیه، مالزی، عراق و معاون رئیس جمهور گامبیا

دیدار با دبیر کل سازمان ملل

دیدار با دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی

سخنرانی و پرسش و پاسخ در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه کلمبیا

دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا

دیدار با خاخامهای یهودی نیویورک

دیدار با رهبران اصحاب کلیسا و شماری از رهبران یهودی آمریکا

دیدار با علما و روحانیون مسلمان سراسر آمریکا

دیدار با اعضای باشگاه ملی مطبوعات آمریکا

دیدار با پژوهشگران سیاسی و اصحاب رسانه در آمریکا

مصاحبه با شبکه های CNN، CBS، PBS، الجزیره انگلیسی و خبرگزاری آسوشیتدپرس

کنفرانس خبری

 

برنامه های چهارمین سفر دکتر احمدی نژاد به سازمان ملل - سال 87

سخنرانی در شصت و سومین مجمع عمومی سازمان ملل

سخنرانی در نشست توسعه آفریقا

دیدار با روسای جمهور پاکستان، کنیا، عراق، زیمبابوه، لبنان، کومور، سریلانکا، امیرقطر و رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین

دیدار با دبیر کل سازمان ملل

دیدار با دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی

دیدار با متخصصان ایرانی مقیم آمریکا

دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا

دیدار با اعضای سازمان مذاهب برای صلح آمریکا (منونایتها)

دیدار با جمعی از فعالان صلح و گروه های ضد جنگ در آمریکا

دیدار با جمعی از اعضای کانون های اندیشه آمریکایی

دیدار با جمعی از رهبران گروه های یهودی

سخنرانی و پرسش و پاسخ در دیدار با دانشجویان دانشگاه های آمریکا

دیدار با شمار بسیاری از رهبران مسیحی، مسلمان و یهودی آمریکا و سخنرانی در نشست بین ادیان

مصاحبه با مدیران ارشد رسانه های آمریکا

مصاحبه با اعضای هیئت سردبیری نیویورک تایمز

مصاحبه با شبکه های CNN، PBS، پاسیفیکا (برنامه دموکراسی اکنون)، شبکه رادیویی NPR و گفتگو با روزنامه لس آنجلس تایمز

کنفرانس مطبوعاتی

 

برنامه های پنجمین سفر دکتر احمدی نژاد به سازمان ملل - سال 88

سخنرانی در شصت و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل

دیدار با روسای جمهور بولیوی، برزیل، لبنان، الجزایر، عراق، پاکستان نخست وزیر سریلانکا، وزیر امور خارجه عمان

دیدار با دبیر کل سازمان ملل

دیدار با رئیس مجمع عمومی شصت و سوم

دیدار و پرسش و پاسخ با دانشجویان آمریکایی

پاسخ به پرسش های نمایندگان جوامع اسلامی در آمریکا

نشست با شورای دبیران هفته نامه تایم

نشست با سردبیران رسانه های اسپانیولی زبان

مصاحبه با شبکه های CNN، CBS، NPTN، NBC، کانال 2 فرانسه، شبکه رادیویی NPR، خبرگزاری آسوشیتدپرس، روزنامه واشنگتن پست

کنفرانس مطبوعاتی

 

برنامه های ششمین سفر دکتر احمدی نژاد در سازمان ملل - سال 89

سخنرانی در شصت و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل

سخنرانی در اجلاس توسعه هزاره

دیدار با روسای جمهور عراق، بولیوی، ترکیه، سریلانکا، قبرس، کومور، تاجیکستان، زیمبابوه، سومالی، لبنان، نخست وزیران یونان، سنت وینسنت، موریتانی، وزیر امور خارجه کوبا، اکوادور، برزیل، پادشاه سوازیلند و معاون رئیس جمهور سودان

دیدار با دبیر کل سازمان ملل

دیدار با دبیر کل اتحادیه عرب

دیدار با نخبگان و ایرانیان مقیم آمریکا

گفتگو و پرسش و پاسخ با دانشجویان و دانشگاهیان آمریکا از طریق ویدئو کنفرانس

دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه YALE

دیدار با 57 شخصیت برجسته علمی آمریکا

دیدار با تشکل های ضد جنگ آمریکا

دیدار با علما و روحانیون مسلمان

شرکت در جلسه پرسش و پاسخ با مدیران و سردبیران شاخص رسانه های آمریکا

مصاحبه با شبکه های CNN، NBC، PBS، ABC، فاکس نیوز، راشاتودی، TRT ترکیه، TBS ژاپن، شبکه تلویزیونی سازمان ملل، مجله نیوزویک، خبرگزاری آسوشیتدپرس

کنفرانس مطبوعاتی

 

برنامه های هفتمین سفر دکتر احمدی نژاد به سازمان ملل - سال 90

سخنرانی در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل

دیدار با روسای جمهور بولیوی، لبنان، سریلانکا، عراق نخست وزیران هند، ترکیه، سنت وینسنت، سوازیلند، وزیر مشاور نیکاراگوئه

دیدار با دبیر کل سازمان ملل

دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا

دیدار با جمعی از نخبگان آمریکا

دیدار و گفتگو با جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه های آمریکا

دیدار با مدیران رسانه های آمریکایی

دیدار با رهبران و فعالان گروه های ضد جنگ در آمریکا

دیدار با مدیران و سردبیران آسوشیتدپرس

مصاحبه با شبکه های تلویزیونی ABC، NBC، PBS، راشاتودی، الجزیره، هفته نامه نیویورک تایمز، روزنامه واشنگتن پست

کنفرانس مطبوعاتی

 

برنامه های هشتمین سفر دکتر احمدی نژاد به سازمان ملل- سال 91

سخنرانی در شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل

سخنرانی درنشست عالیرتبه حاکمیت قانون

دیدار با دبیر کل سازمان ملل

دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا

دیدار با جمعی از نخبگان آمریکایی

دیدار با جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه های آمریکا

دیدار با رهبران ادیان ابراهیمی و گروه های اجتماعی آمریکا

دیدار با رهبران اتحادیه جهانی یهودیان ضد صهیونیسم

گفتگو با اعضای شورای سردبیری خبرگزاری آسوشیتدپرس

جلسه با مدیران رسانه ای آمریکا

مصاحبه با شبکه های CNN، PBS، CBS، سی ان ان اسپانیولی، NHK ژاپن، المیادین لبنان و روزنامه واشنگتن پست

کنفرانس مطبوعاتی

 

منبع : بایگانی سایت ریاست جمهوری

...........

در جهان امروز که با آگاهی و بیداری روز افزون انسان ها و ایستادن ملت ها در مقابل سیاستمداران فاسد که در غرب با حمایت لابی صهیونیسم و در برخی نقاط دیگر دنیا از جمله بسیاری کشورهای خاورمیانه با حمایت غرب به قدرت رسیده اند روبرو هستیم، عقب گرد به سوی رابطه با این سیاستمداران به جای ارتباط با افکار عمومی و گروه های مردمی و بعد هم تحسین آن از سوی عده ای دیگر بسیار تأسف برانگیز است. شکی نیست که با آگاهی انسان ها مدیریت آینده جهان در دست ملت ها خواهد بود نه سیاستمداران فاسدی که جهان امروز در آتش زیاده خواهی های آنها می سوزد.

به امید روزی که دستها و دلهای همه انسان ها در تمام جهان به یکدیگر پیوند خورده و بساط ظلم و زور و فریب را از زندگی بشر برچیند...

پی نوشت : چند فایل جدید در وبلاگ سخنرانی های دکتر احمدی نژاد آپلود شده است.


 
تابوهایی که شکسته شدند
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

به عقیده من یکی از بزرگترین خدماتی که دکتر احمدی نژاد در این سالها از خود به یادگار گذاشت شکستن بسیاری از تابوهای شکل گرفته در طول سی و چند سال از عمر جمهوری اسلامی در ایران بود. وقتی تابوی ارتباط با ایالات متحده آمریکا را با اولین نامه نگاری رسمی به رئیس جمهور این کشور شکست و بعدها نامه های دیگر، پیشنهاد خط هوایی مستقیم بین تهران و واشنگتن و حتی چندین بار پیشنهاد مذاکره با آمریکا را مطرح کرد که در آن زمان (کمتر از یک سال پیش) با مخالفت های جدی و همه جانبه مواجه شد. یادمان هست که تا پیش از روی کار آمدن دکتر احمدی نژاد حتی مذاکرات هسته ای هم بدون حضور نماینده آمریکا برگزار می شد و آقای خاتمی در حضورش در سازمان ملل برای رو در رو نشدن با رئیس جمهور آمریکا مسیرش را عوض می کرد و ... و البته امروز هم صحنه را می بینیم و جالب تر اینکه مدعیان انقلابی گری که در سالهای اخیر دکتر احمدی نژاد را به انحراف متهم می کردند امروز در برابر این همه عقب نشینی از مواضع سی و چند ساله نظام (درست یا غلط) سکوت کرده و حتی زبان به تحسین گشوده اند. اما آنچه که دکتر احمدی نژاد با شکستن تابوی رابطه با آمریکا (بهتر است بگوییم رابطه ی علنی با آمریکا) برای ملت ایران به ارمغان آورده که امروز شاهد آن هستیم بسیار ارزشمند است. همزمان با فرو ریختن دیوار میان ایران و آمریکا یکی از پایه های ایدئولوژیکی فریب مردم نیز فرو ریخت. و این پایه عبارتست از وجود یک دشمن برای تحریک احساسات ملی مردم. به عبارت دیگر صحنه ای که در آن در پشت صحنه ایران گیت واقع شده بود و در جلوی صحنه روز سیزدهم آبان سخنران وقت بر علیه شیطان بزرگ سخنان آتشین و پرشور سر می داد و مردم فریاد مرگ بر آمریکا سر می دادند امروز به صحنه ای که شاهد آن هستیم مبدل شده است. دیگر "دشمن" در کار نیست و این یعنی یکی از مهم ترین ابزارهای مقاومت مردم برای حفظ وضع موجود و حتی به صحنه کشاندن مردم به آن بهانه (در واقع تنزل دادن نقش مردم در مدیریت جامعه به حضور در راهپیمایی ها) از میان رفته است و پوچ بودن تمام شعارها از سوی مدعیان اثبات شده است. شیطان بزرگ از امروز دوست جمهوری اسلامی است و دیگر دشمن در کار نیست. شاید عده ای فکر کنند مثلا می توانند رژیم جعلی صهیونیستی را به عنوان "دشمن" همچنان رو در روی ملت ایران داشته باشند - جدا از اینکه با محکوم کردن هلوکاست عملا چنین چیزی نیز بی مفهوم است - اما کاملا واضح است این رژیم هرگز در محاسبات و معادلات مردم ایران نقشی نداشته و اربابان (یا شاید نوکران) آن بوده اند که دشمن اصلی و ایدئولوژیک ملت همیشه در صحنه به شمار می رفتند. از میان رفتن "دشمن" دستاورد بسیار بزرگی برای نظام های ایدئولوژیکی است که دچار استحاله شده اند و هر چند شاید در کوتاه مدت شیرینی کاهش تحریم ها به همراه دستور به عوامل داخلی برای کاهش قیمت های عمداً افزایش یافته باعث شود که اثر واقعی آنچه رخ داده است به چشم نیاید، اما قطعا در سالهای آینده اثرات مبارک این اتفاق نویدبخش ایرانی آزاد و مستقل خواهد بود و این اتفاقی بود که فکر می کنم دکتر احمدی نژاد به دنبال آن بود یعنی شکسته شدن این هیبت دروغین و البته به شخصه بسیار خوشحالم که چنین عکسی مربوط به دوره ریاست جمهوری ایشان نیست چرا که مطمئن هستم در روزهایی نه چندان دور مردم این عکس را به خوبی به یاد خواهند آورد.

http://previous.presstv.ir/photo/20130927/shamsara20130927181441863.jpg

پی نوشت: حتما یادتان هست بیست و دو بهمن هایی را که دقیقاً یکی دو روز مانده به راهپیمایی، رئیس جمهور آمریکا سخنرانی ضد ایرانی شدید اللحنی می کرد و صدا و سیما بارها با پخش آن مردم را به حضور پر شور در راهپیمایی برای زدن مشتی محکم بر دهان آمریکا فرا می خواند. شاید آن زمان فکر می کردیم عجب تصادفی! حتماً خدا اینطور خواسته است!!

در همین زمینه بخوانید:

شجره خبیثه 28 ساله (از آرمانشهر)


 
زنده باد بهار
ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٤ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به یاد آخرین سخنرانی بهاری مرد عدالت در مجمع عمومی سازمان ملل

http://thepathofjustice.blogfa.com/post/18


 
این شب چقدر تاریک است...
ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

در جمهوری اسلامی خیلی چیزها انحصاری است. قدرت انحصاری است ثروت انحصاری است واردات بسیاری از کالاها انحصاری است به دست آوردن شغل و مقام انحصاری است امروز فهمیدم که تأسیس دانشگاه هم انحصاری است. وقتی جلوی تأسیس دانشگاه دکتر احمدی نژاد که قرار بود با کمک های مردمی تأسیس شود گرفته شد و شماره حسابش مسدود...واقعا مردم در این حکومت درجه چند هستند؟ اصلاً شأن و جایگاهی دارند؟ راستی یادم نبود از این به بعد قرار است نقد حکومت جرم سیاسی تلقی شود...