با مردم، برای مردم، تا پیروزی

وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ
 
برای استقلال ایران...
ساعت ٧:٠٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

دکتر احمدی نژاد نهم مرداد نود و دو در آغاز راه اندازی پالایشگاه های فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی:

هنوز مبارزه برای استقلال ادامه دارد. حالا حالاها باید مبارزه کرد...به بهانه هسته ای گفتن ما نمیایم توی پارس جنوبی. سه سال پیش. گفتیم نیاید. یه موج تو دنیا درست کردن که الان دیگه ایران میخوره زمین. متأسفانه بعضی ها در داخل هم این موج رو رله می کردند و منتشر می کردند. ما چه باید می کردیم؟ ما اومدیم دو سه تا کار کردیم. گفتیم اولاَ خودمون می سازیم. تمام شرکت ها رو دعوت کردیم...گفتیم خودمون می سازیم. همه فازها رو هم با هم راه میندازیم. در گذشته هر یه دونه از این فازها باید میرفتیم پنج سال پشت در این و اون... گفتیم همه شو فعال می کنیم. در مقابل اون موجی که درست کردند که ایران می خوره زمین ، یه موج از اینور درست شد. تا اینجاش ما بردیم. بعد گفتیم چرا شصت ماه ، چرا هشتاد ماه؟ سی و پنج ماه. باز یه عده ای شروع کردن. آقا یعنی چی! نمی شود! از اینور هی منفی بافی. گفتیم آقا چرا نمی شود؟ به خدا می شود. سی و پنج ماه زودتر هم میشه ساخت. باید وایستیم. همت کنیم. مسلط بشیم. پیگیری کنیم. دلسوزی کنیم. یاد بگیریم. یه کسی نامه ای به من نوشته بود بعدم منتشر کرد که تخطئه بکنه این کار بزرگ رو در مقابل ادعای ناجوانمردانه ی اونها برای تحریم، بالاخره ما هم یه چیزی گذاشتیم روی میز که خنثی بکنه جنگ روانی اونها رو و کارو جلو ببره. گفتند نشدنی است اصلاَ پول ندارید...آیه یأس یأس ... انگار ما چه گناه غیر قابل بخششی کردیم گفتیم خودمون میخوایم بسازیم. در همه جای دنیا، در همه ی تاریخ، کسانی که حرف از استقلال، خود کفایی می زنند و می ایستند و پافشاری می کنند، بهشون جایزه میدن. اینجا شروع کردن اهانت کردن. حالا یا متوجه نبودن یا تحت تأثیر جوسازی بودند یا ارتباطاتی برقرار بود...

عزیزان من، مهم تر از ساخت یک پالایشگاه گازی، شکستن انحصار قدرت های استعماری در دنیاست...این انحصار باید شکسته بشه و داره شکسته میشه. یکی از جاهایی که داره شکسته میشه در همین پارس جنوبی است. در همین پروژه های در حال اجراست...

من از این جهت تبریک میگم به شما. تبریک میگم به ملت ایران که وایسادید، تحمل می کنید، مقاومت می کنید و این انحصار ضد انسانی رو دارید میشکنید. این خیلی کار بزرگی است. این تاریخ رو خواهد ساخت...اینا محصول اون ایستادگی است، محصول خودباوری است، محصول شکستن این انحصار تحقیر کننده است که اجازه نمیده ملتها رشد کنند. اجازه نمیده توانمندی های ملت بروز بکنه...

خدا نکنه یک ملتی گرفتار کسانی بشود که در مقابل این هیمنه ی استعمار خودشون رو ببازند...

 


 
مظلومیت امام زنده ی حاضر...
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

دکتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه سه شنبه در دیدار جمعی از خانواده‌های معظم شهدا با تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین علی(ع) گفت: زمانی که برای برگزاری این دیدار انتخاب شده و حاضران در این جلسه خود گویاترین و بلندترین فریاد بوده و به اندازه صدها کتاب و هزاران دستور برای زندگی افراد برنامه دارد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه خدا همه عالم را برای انسان خلق کرده و انسان را برای رسیدن به خدا، افزود: زندگی انسانها سه مرحله دارد که ما مرحله پیش از این دنیا را به یاد نمی‌آوریم و به مرحله بعد نیز نرسیده‌ایم، اما تنها مرحله‌ای که انسانها اختیار و آزادی انتخاب دارند و تنها فرصت اوج گرفتن آنان تا خدا، زندگی در این دنیاست.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه تعیین تعالی انسانها و رسیدن به خدا یا سقوط آنها ناشی از عملکرد آنان در این دنیاست، اظهار داشت: هر چه خوبی و کمال و هر حرکتی که حرکت به سمت خدا تعریف می‌شود ناشی از ایثار است و اگر ایثار نباشد رسیدن به خدا معنا ندارد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: هر چه زیبایی در دنیا هست و هر نکته و نقطه برجسته‌ای که بشریت به آن افتخار می‌کند، محصول ایثار است و اساسا بقای نوع انسان، بقای توحید و عدالت و ارزشمندی صداقت، پاکی و خوبی به ایثار است و این کلام خداست که انسانها به هیچ نیکی و خوبی نمی‌رسند، مگر آنکه از آنچه دوست دارند انفاق کنند و این معنای ایثار است.

دکتر احمدی‌نژاد همه زیبایی‌های عالم را ناشی از مجاهدت‌ها و ایثار پیامبر و اهل بیت گرامی او توصیف و خاطرنشان کرد: قدر و قیمت انسان‌ها در آفرینش با اندازه ایثارگری آنها ثبت می‌شود و آنجا که امام راحل خانواده شهدا را چشم و چراغ این ملت معرفی کردند متاثر از همین باور است که خانواده شهدا به دلیل پیشتازی در ایثارگری، عزیز و عظیم هستند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه کدام عمل و ارزش می‌تواند با سوزِ دل یک مادر و یا همسر شهید برابری کند، گفت: وقتی مادری فرزند خود را در راه خدا هدیه می‌کند، این یعنی اینکه چیزی بیش از موجودیت خود را در این راه هدیه کرده است، چرا که مادران همواره فرزندانشان را به خود ترجیح می‌دهند.

دکتر احمدی‌نژاد با تصریح به اینکه معتقدم اجر مادران و همسران شهدا هزاران برابر خودِ شهیدان است، اضافه کرد: این مقام و جایگاه را با هیچ معیاری در دنیا نمی‌توان ارزیابی کرد و باید پرده‌های مادی فرو افتند تا بتوان شاهد عظمت اجر مادران و همسران شهدا بود.

رییس‌جمهور اظهار داشت: بارِ امانت شهدا و سختی فقدان آنها را مادران، همسران و فرزندان شهدا تحمل کرده‌اند و به نظرم مادران و همسران شهدا بیش از خودِ ایشان می‌توانند شفیع دیگران باشند.

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: این دولت که امروز در روزهای آخر کار خود قرار دارد، افتخارش این بود که پیرو و خادم خانواده شهدا باشد و آنچه از دست ما برمی‌آمد در خدمت به خانواده‌های معظم شهدا دریغ نکردیم.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در همه سفرها و برنامه‌های کاری دولت یک رکن ثابتِ برنامه‌ها دیدار با خانواده شهدا بود و این مایه افتخار ماست که خادم خانواده‌های شهدا باشیم و دست آنان را ببوسیم.

دکتر احمدی‌نژاد ادامه داد: این موضع دولت نه برای شعار و تبلیغات که معتقدم چنین موضعی متعلق به آدم‌های ساقط شده از ارزش‌ها است، بلکه برآمده از اعتقاد و ایمان بود؛ از خدا می‌خواهم که همواره ما را به عنوان خادم خانواده‌های شهدا بپذیرد.

رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به این مسئله که بعضی‌ها نگران ادامه راه شهیدان و انقلاب هستند، گفت: این انقلاب و این راه یقیناً ادامه پیدا خواهد کرد و اگر همه طاغوت‌ها، مستکبران و شیاطین تاریخ برای مقابله با آن بسیج شوند نخواهند توانست جلوی حرکت این انقلاب را بگیرند، چرا که این انقلاب بیش از 10 برابر همه شهدای راه توحید و عدالت، شهید داده است.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه ممکن است عده‌ای در مسیر عقب‌گرد کرده و سقوط کنند، اما راه ادامه خواهد داشت، افزود: امروز همه دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که راه نجات، راه شهدای ماست و گروه گروه به این راه می‌گروند، اگرچه عده‌ای نمی‌خواهند این چیزها را ببینند ولی امروز به هر کجای دنیا که می‌رویم نام و راه امام راحل، انقلاب و شهیدان می‌درخشد.

رییس‌جمهور در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه جا دارد همه ذرات هستی تا ابد برای مظلومیت امام علی(ع) خون گریه کنند، اظهار داشت: کسی که امام علی(ع) را کشت در واقع خدا را کشت چرا که امام جلوه خدا بود و آن ملعون از آنجا که دستش به خدا نمی‌رسید امیرالمومنین(ع) را کشت.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به مداحی یکی از مداحان اهل بیت در ابتدای این مراسم تصریح کرد: بنده هم می‌خواهم برای جمع یک روضه بخوانم، البته از نوعی دیگر. امام علی(ع) 25 سال خانه‌نشین بود و امروز 1400 سال است که عاشقان اهل بیت، نسل اندر نسل برای مظلومیت او گریه می‌کنند اما من می‌خواهم از یکی از فرزندان امام علی(ع) بگویم که 1170 سال است، خانه نشین است.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: امام مهدی(ع) 1170 سال است که شاهد همه ظلم‌های عالم است و همه شیاطین عالم بسیج شده‌اند تا مانع از حاکم شدن او شوند. در این بین هستند کسانی که در غم امام علی(ع) گریه می‌کنند، اما یادی از امام زندهِ حاضرِ مظلومِ خانه‌نشین نمی‌کنند.

دکتر احمدی‌نژاد گفت: یقینا اگر امروز امام علی(ع) هم زنده بود ما را به سوی امام زمان(عج) راهنمایی می‌کرد، چنانکه شهدای ما نیز در وصیت‌نامه‌های خود تاکید کردند که به عشق امام زمان(عج) و به شوق ظهور و حاکمیتش به جبهه‌ها می‌روند.

رییس‌جمهور تاکید کرد: این نوید را به شما خانواده‌های معظم شهدا می‌دهم که امروز به خاطر ایستادگی شما و به فضل الهی نام امام زمان(عج) در جهان می‌درخشد و دلها به او معطوف شده و همه بزرگان و اهل اندیشه نیز به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ‌چیز جز حکومت جهانی امام عصر (عج) دوای دردهای جامعه بشری نیست.

پیش از سخنان رئیس جمهور مادر شهید احمدی روشن و فرزند یکی دیگر از شهدا سخنانی ایراد کردند. همچنین علاوه بر مداحی یکی از مداحان اهل بیت (ع)، دو کودک خردسال منتسب به خانواده های شهدا به اجرای دکلمه در رثای امام علی (ع) پرداختند.

خانواده های معظم شهدا در پایان این مراسم افطار را میهمان دکتر احمدی نژاد شدند.

منبع : http://president.ir/fa/50343

عکس : http://www.irna.ir/PhotoDetail.aspx?NID=080756186


 
دعا کنیم برای همه...
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

"همه دعا کنیم برای همه. خوبی ها رو بخوایم برای همه. نعمتو بخوایم برای همه. سلامتو بخوایم برای همه. امنیتو بخوایم برای همه. شادی رو بخوایم برای همه. عدالتو بخوایم برای همه. صلحو بخوایم برای همه. امنیتو بخوایم برای همه. و اگر همه ی اینا رو با هم بخوایم در یک کلمه دعا کنیم زودتر اون اتفاق بزرگ بیفته. صاحب بیاد. اون که اصله. اون که بدلی نیست. اونی که تجلی همه ی خوبیهاست بیاد. اونی که تجلی أتم خداست بیاد. اونی که عاشق انسان هاست بیاد. بیاد دنیا رو اصلاح کنه همه نجات پیدا کنیم. همه یارش باشیم. دعا کنیم همه یارش باشیم. اون بیاد همه سالم میشن، عقل ها کامل میشه، همه با نشاط میشن همه شاداب میشن"

دکتر احمدی نژاد- ششم مرداد نود و دو


 
صحبت های فوق العاده مردی از جنس مردم با مردم
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

http://president.ir/media/main/133514.jpg

صحبت های امشب دکتر احمدی نژاد حقیقتاً زیبا و اثرگذار بود. من که به شدت لذت بردم. امیدوارم سایت ایشان فایل کامل این صحبت ها را قرار دهد اما در هر صورت به زودی حداقل بخش های مهم تر و زیباتر آن را به امید خدا در وبلاگ خواهم نوشت.

اما زیباترین فراز صحبت ها بیان برخی اولین های خاص بود و صحبت ایشان درباره شب های قدر که حیفم می آید امشب ننویسم.

اولین های ویژه:

- بیشترین پرواز با هلیکوپتر و هواپیما توسط مسئولین دولت انجام شده به خاطر حضور در نقاط مختلف کشور...گزارشی که در آوردند بخش های مسئول، به اندازه ساعت موظف یک خلبان در طول سی سال ما پرواز کردیم...

- اولین رییس جمهوری که رفت در کنار مرزهای رژیم صهیونیستی. چهارصد متری رژیم اشغالگر. چهل تا پرنده ی دشمن رو هوا بود. اونجا ایستاد از حقوق ملت فلسطین دفاع کرد و این بشارتو به بشریت داد که صهیونیست ها رفتنی هستند...

- این دولت نهم و دهم اولین دولتی است که نه به خاطر کارهای انجام نداده و ضعف ها و سستی هاش بلکه به خاطر کارهای انجام داده ی مثبت و ابتکارات و فعالیتهاش مورد هجوم قرار گرفت. اینم اولین است در تاریخ نه فقط در بعد از انقلاب.

- این دولت اولین دولتیه که در انتخابات ریاست جمهوری بعد از خودش کاندید نداشت. رقیب کسی نبود. اینم اولین باره که اتفاق می افته.

- اولین رئیس دولت و جمعی از اعضای دولتی که هلیکوپترشون به کابل برخورد کرد اما به خاطر دعای مردم (مجری: اتوبانه درست نشد {اتوبان شهید احمدی نژاد}) اتوبانه درست نشد سالم به زمین نشست.  وقتی اومدن گزارش دادن اون گروهی که تجزیه تحلیل می کنند سوانح هلیکوپتری رو با خود من ملاقات کردن مکتوب هم دادن. گفتن که این اولین باره. هلیکوپتر به کابل برخورد بکنه نیفته پایین ما نداشتیم. ما نفهمیدیم چه جوری عبور کرد از کابل. که البته دعای خیر مردم و عنایت امام عصر (ع) بود که من همین جا هم از مردم عزیز و هم از ساحت قدسی امام عصر تشکر می کنم.

آینده دکتر احمدی نژاد:

بالاخره من فکر میکنم یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام بشه همون بحث توسعه علمی کشوره و به نظرم رسید که اگر بتونم کمکی بکنم برم در این بخش. یعنی وقت اصلی رو اختصاص بدیم به توسعه علمی کشور در یک سطوح بالاتری. دعوت کنیم از اساتید و همکاران و اساتید برجسته بشینیم این ده پونزده رشته ای که مرزهای دانش رو شکل میده تو اونجا یه مقدار وقت بیشتری بذاریم. از مدت ها قبل البته فکر کرده بودیم مکاتباتی کردیم مجوزهایی گرفتیم. داریم کارهاشو انشاالله شروع می کنیم. بنابراین بخش اصلی کار یه دانشگاه بین المللی است البته. که از بیرون هم دانشجو می پذیره. یعنی فقط دانشجوی ایرانی نیست. شاید در ادامه همون گفتمان و ادبیات جهانی است.

در مورد کار سیاسی:

من اصلاً اهل حزب و اینا نیستم. تجربه هم کردم قبلاً ولی باورهایی در من به وجود اومده که از اون کانال نمیشه اهداف و آرمان های الهی رو دنبال کرد. نمیخوام نفی کنم. دیگران ممکنه عقاید دیگری داشته باشند. اصلاً ملت تو حزب نمیگنجه. حزب خوبه برای یه هماهنگی هایی. اگه بخوایم همه چیزو تو یه حزب جا بدیم نمی گنجه. انسان خیلی بزرگتره. ملت خیلی بزرگتره. من یه خادم کوچکم. یه قطره. این که می گم باورمه. یعنی گفتم اگر خدای متعال ما رو خاک پای ملت ایران به حساب بیاره ما کلامونو میندازیم آسمون هفتم. اینقدر این ملت عزیز و بزرگ هست. ما کوچک ملتیم. اما اینکه بگیم در عرصه سیاسی هیچ حرفی نمی زنیم اصلاً مگه میتونه کسی حرفی نزنه یا کاری نکنه؟ اصلاً زندگیمونه دیگه کشورمونه وطنمونه حساسیم. اما اینکه حزبی درست کنیم و بیایم بگیم حالا ما اینور شما اونور. نه. من همچنان متعلق به همه و مخلص و خادم هفتاد و شش میلیونم.

درباره شب های قدر:

شب ها شب های دعاست. شب های قدره. فرصت کم نظیریست خدا قرار داده در اختیار انسان ها برای اینکه خودشونو بالا بکشن. خب، ما از یک طرف قرآن رو داریم از یک طرف دعا رو داریم. قرآن سخن خدا با انسان هاست. کلام خداست. دعا، کلام انسان کامل با خداست. در واقع همون بازتاب قرآنه. اون قرآن نازل میشه میاد به سمت ما، میاد میخوره به آینه وجود انسان کامل برگشت می کنه به آسمان. همان قرآنه. ادبیاتش متفاوته. شب ها شب های دعاست. دعا یه دروازه ی گسترده است، یه پنجره بازه برای همه ی انسان هاست. یادمون نره، خدا که ما رو خلق کرده با ما دشمن نیست که. دوست ترین دوست ها به انسان خود خداست. عاشق ترین عاشق ها خود خداست. همه رو دوست داره. خدا دوست داره همه سعادتمند باشند. همه نمره شون بیست باشه. به همین خاطر فرصت قرار داده. ماه رمضان رو قرار داده میگه هر کاری بکنی چند برابر ثواب داره. بخوابی ثواب داره، قرآن بخون چند برابر {ثواب داره}. نماز بخون چند برابر {ثواب داره}. صدقه بده چند برابر...خدا خودش قرار داده. خدا فعال ما یشاء است. فرصت دعاست. همه دعا کنیم برای همه. خوبی ها رو بخوایم برای همه. نعمتو بخوایم برای همه. سلامتو بخوایم برای همه. امنیتو بخوایم برای همه. شادی رو بخوایم برای همه. عدالتو بخوایم برای همه. صلحو بخوایم برای همه. امنیتو بخوایم برای همه. و اگر همه ی اینا رو با هم بخوایم در یک کلمه دعا کنیم زودتر اون اتفاق بزرگ بیفته. صاحب بیاد. اون که اصله. اون که بدلی نیست. اونی که تجلی همه ی خوبیهاست بیاد. اونی که تجلی أتم خداست بیاد. اونی که عاشق انسان هاست بیاد. بیاد دنیا رو اصلاح کنه همه نجات پیدا کنیم. همه یارش باشیم. دعا کنیم همه یارش باشیم. اون بیاد همه سالم میشن، عقل ها کامل میشه، همه با نشاط میشن همه شاداب میشن. اصلاً دعا برای خود انسان مفیده آدمو بالا میکشه. برای دیگران مفیده. دعا فرصت سازه. واقعاً دعاهایی که مردم برای این دولت کردن. خب این دولت برآمده از دعاهای مردم بود. و ایستاده بر دعاهای مردم. یعنی دوام این دولت در سخت ترین شرایط با دعای مردم بود. چقدر دعای مردم برای ما فرصت درست کرد. استعدادها را شکوفا کرد. ابتکارها رو خلاق کرد. افق نگاه ما رو باز کرد. دعاهای مردم. که خیلی وقتا به حساب نمیاریم. دعای یک نفر یک انسان دعا میکنه بدون اینکه توقعی داشته باشه از ما. الان فصل دعاست. همه همدیگه رو دعا کنیم. همه رو...

شب های قدر شب های سرنوشته. بخوایم از خدا، ولی کم نخوایم. خیلی وقتا سه ساعت وقت میذاریم برای یه چیز کوچیک. همون یه بار بگیم خدا قبول میکنه خدا میشنوه. از خدا خیلی بزرگ بخوایم. از بزرگ بخوایم بیایم تا پایین. از خدا خود خدا رو بخوایم. بیست بخوایم. چرا نوزده میخوایم؟ چرا نوزده و هشت دهم میخوایم؟ چرا دوازده میخوایم؟ چرا ده میخوایم؟ خدایا همه خوبی ها رو میخوام. این دعایی که سحرها خونده میشه که معمولاً ما مشغول خوردن سحری هستیم و حواسمون نیست. این دعا خیلی دعای زیبایی است. میگه خدایا من همه چیزتو میخوام. کلشو میخوام. بهترینشو میخوام. بالاترینشو میخوام. عزتتو میخوام، بالاترین عزتو میخوام. کمالو میخوام. بالاترین کمالو میخوام. همه ش صفت تفضیلی است. خودتو میخوام. شبها شبهای دعاست. همه همدیگه رو دعا کنیم. دعا کنیم که خدای متعال بهترین سرنوشت رو برای همه ی بشریت انشاالله رقم بزنه.

ما تشکر میکنیم از همه ملت از همه کسایی که کمک کردن. البته ما یه جلسه دیگه داریم که تشکر میکنیم و حلالیت طلبی و خداحافظی...

ششم مرداد نود و دو 


 
برگی از یک کتاب
ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

"دفتر یادداشت را باز کرد. مهم بود که چیزی بر قلم آید. زنک در تله اسکرین آواز جدیدی را شروع کرده بود. صدایش گویی عین بریده های نوک تیز شیشه در مغز او فرو می رفت. کوشید به اوبراین بیندیشد، به همو که دفتر یادداشت برای او و به او نوشته می شد. اما در عوض به این موضوع اندیشید که پس از افتادن به دست پلیس اندیشه چه بر سرش خواهد آمد. اگر آدم را یکباره می کشتند، اهمیتی نداشت. انتظار کشته شدن را داشت. ولی پیش از مرگ (کسی در این باره دم نمی زد، منتها همه از آن خبر داشتند) باید از مراحل اقرار می گذشت : به خود پیچیدن بر روی زمین و فریاد الامان، صدای استخوان های شکسته، دندان های خرد شده و کنده شدن موی سر همراه لخته خون. چرا باید آن را تحمل می کرد، آن هم در جایی که پایانش همواره یکی بود؟ چرا کوتاه کردن چند روز یا چند هفته از عمر امکان ناپذیر بود؟ هیچ کس از چنگ تفتیش نمی گریخت، و هیچ کس از اقرار فروگذاری نمی کرد. آن زمان که تسلیم جرم اندیشه می شد، به یقین در تاریخی معین ملک الموت به سراغش می آمد. پس چرا آن وحشت، که چیزی را عوض نمی کرد، باید در بطن زمان آینده نهفته باشد؟

با توفیقی بیش از پیش، کوشید تا از خیال اوبراین همت بطلبد. اوبراین به او گفته بود «جایی یکدیگر را دیدار خواهیم کرد که تاریکی را در آن راه نیست» معنای آن را می دانست، یا خیال می کرد که می داند. جایی که تاریکی را در آن راه نیست، آینده ی خیالی بود، آینده ای که آدمی هرگز به چشم نمی دید، اما با پیش آگاهی رازورانه در آن سهیم می گشت. ولی با صدایی که دم به دم از تله اسکرین در گوشش فرو کوفته می شد، بیش از این نتوانست رشته ی افکارش را دنبال کند. سیگاری بر لب گذاشت. در دم نصف توتون روی زبانش ریخت، گردی تلخ که تف کردن آن دشوار بود. چهره ی ناظر کبیر در دریای ذهنش شناور شد و جای اوبراین را گرفت. به عادت چند روز پیش، سکه ای از جیب بیرون آورد و به آن نگاه کرد. چهره ی سنگین و آرام و پناه دهنده، به او خیره شده بود. ولی آن خنده نهفته در زیر سبیل مشکی از چه قماشی بود؟ کلمات مانند ضربه ی کند ناقوس به ذهنش بازگشت:

جنگ صلح است

آزادی بردگی است

نادانی توانایی است"

از کتاب ۱۹۸۴ نوشته جورج اورول. توصیه می کنم آثار این نویسنده را به خاطر تصویر دقیق و روشنی که از حکومت های توتالیتر ارائه می دهد ، بخوانید.


 
آقای جلیلی ؟!!!؟؟؟؟! (سکوت...)
ساعت ٥:٢۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

خدایا به دشمنانِ حق، مردانگی عنایت کن که مانند یک مرد بایستند و مبارزه کنند نه مانند یک جادوگر با نقاب...

۱- دکتر احمدی نژاد در شانزدهم تیر نود و دو:

من نامه دادم به بوش. بعضیا فکر کردن کار ما سیاسیه. به خدا سیاسی نبود. البته هر کار دینی سیاسی هم هست. هر کار آرمانی سیاسی هم هست. به خدا تمام اون نامه رو من با وضو نوشتم. یک لحظه هم بدون وضو نبودم. نیتم این بود که خدای بزرگ در این نامه هدایتی قرار بده. و البته بعدش هم گفتم اگه نپذیرفت، اونچه شایستش هست. و البته اون نپذیرفت و دیدیم چه شد.

خبرگزاری فارس در بیست و هشت اردیبهشت هشتاد و پنج در خبری تحت عنوان پشت پرده نامه احمدی نژاد به بوش مدعی شد متن نامه دکتر احمدی نژاد به رییس جمهور آمریکا را سعید جلیلی نوشته است و به آقای احمدی نژاد داده است (اگر کسی اطلاع دارد که آقای جلیلی این موضوع را تکذیب کرده اند لطفاَ لینک آنرا قرار دهد)

۲- آقای سعید جلیلی در سالهای اخیر به عنوان نماینده آیت الله خامنه ای در شورای عالی امنیت ملی و رییس تیم مذاکره کننده هسته ای به گرفتن عکس های یادگاری با خانم اشتون اکتفا کرده و زمینه ساز حضور کلیدداران در عرصه سیاسی کشور شدند.

۳- بیست و یک اردیبهشت نود و دو:

آقای جلیلی در ساعت پایانی ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شده و ثبت نام کردند. با رد صلاحیت کاندیدای دکتر احمدی نژاد، در جریان تبلیغات انتخاباتی بدلی از گفتمان احمدی نژاد را به شکلی بد و تخریب کننده مطرح کردند.

۴- با شکست جریان موسوم به پایداری که منفورترین جریان شکل گرفته در جمهوری اسلامی پس از انقلاب تا امروز است و از دو سال پیش برای پر کردن خلأ عدم اجازه ورود تفکر دکتر احمدی نژاد در انتخابات های گوناگون شکل گرفته است، به اصطلاح حامیان این جریان و سایر رسانه ها هم با خوشحالی و کمال میل همانطور که از قبل هم قابل پیش بینی بود این شکست را به احمدی نژاد منسوب کرده و نام این جریان منفور را به جریان سوم تیر تغییر دادند.

و ای کاش جرأت و جسارت این را داشتند که با نام خودشان فعالیت سیاسی می کردند یا در انتخابات حضور می یافتند که البته با توجه به عدم اقبال مردم به آنها مشخص است که چرا این کار را نمی کنند.

کسانی که مدعی حمایت از دکتر احمدی نژاد هستند اگر امروز ششم مرداد نود و دو طرفدار احمدی نژاد ششم مرداد نود و دو بودند یعنی راست می گویند و گرنه ادعای طرفداری از احمدی نژاد سال هشتاد و چهار و سال هشتاد و هشت و با مشایی و بدون مشایی و سوم تیر و فلان روز از فلان ماه و غیره دروغی بیش نیست. اگر می گویم احمدی نژاد ششم مرداد نود و دو، چون باور دارم احمدی نژاد مثل بعضیها نه سقوط کرده و نه راکد بوده است. احمدی نژاد رو به کمال بوده است و احمدی نژاد امروز کامل ترین احمدی نژادی است که می شناسم. این عده یا به دنبال ایجاد پایگاه برای خود از قِبل نام احمدی نژاد هستند یا به دنبال خراب کردن چهره احمدی نژاد با چسباندن افکار بسته خودشان به او و عدم اقبال عمومی مردم به این جریان شوم.

در پایان علی رغم امید و حس بسیار خوبی که از دیدار دکتر احمدی نژاد در مراسم نیمه شعبان پیدا کردم باید مراتب افسوس خودم را از برگزاری این مراسم که موجب شد امروز این پرچم دروغین توسط این جریان بلند شود ابراز کنم.

به خدا قسم در دوران ما معاویه رو سفید شده است.

ششم مرداد نود و دو


 
دعا کنیم خدا به همه آزادگی دهد...
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

...امشب شب ضربت خوردن حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) است. ما در هر موضع و جایی که هستیم، دائماً باید متوجه خودمان باشیم که خود ما بالاترین هدیه الهی به ماست: حقیقت انسانی انسان، فرصت حیات و زندگی، فرصت تعالی و جاودانگی. حوادث، مسائل، اخبار و کشمکش‌ها زیاد است، از اول خلق انسان بوده و تا استقرار حکومت جهانی هم ادامه پیدا خواهد کرد. آنچه باید برای من و شما مهم باشد این است که ببینیم تکلیف، حقیقت، انسانیت و کمال من و خدایی شدن، بالا کشیدن و تعالی من چه می‌شود، نه منیت من. اگر این را مراقب بودیم همه چیز درست است و همه چیز به نفع و همه حوادث زیباست حتی اگر حادثۀ کربلا باشد، اما اگر از اینجا غفلت شد ولو همه دنیا را زیبا ببینیم زشت است، چون سقوط است و زیبایی، جلوه و ارزشی در سقوط یک انسان از مراتب انسانی نیست...شب‌های قدر است برای خودمان و همه دعا کنیم که خدا به همه آزادگی دهد. امام حسین(ع) در کربلا خطاب به سقوط کرده‌های پست گفتند اگر شما دین ندارید لااقل آزاده باشید. آدم آزاده وقتی دید دشمنش زمین‌خورده دیگر لگد نمی‌زند. وقتی دید دشمنش تسلیم شده و پناه آورده دیگر او را داغان نمی‌کند. آدم آزاده وقتی قدرت و امضایی دستش افتاد، دیگر عقده‌ها، خودخواهی‌ها و تمایلات شخصی خودش را تحمیل نمی‌کند. آزاده وقتی به یک منصبی رسید دیگر خودش را گم نمی‌کند. شکایت شد حق هم با شماست. اخلاق‌های تند و برخوردهای نابجا که چه بشود؟ مگر چه خبر است؟ حالا چهار تا هم به شما انتقاد کردند دنیا زیرورو شد؟ حالا این وبلاگ را بستی آیا درست می‌شود؟ آیا 75 میلیون دیگر نمی‌بینند؟ اصلاً به فرض کاری کردی که مردم نبینند، آیا خدا نمی‌بیند؟ خدا وقتی دید یعنی همه بشریت دیده. اگر خدا اراده کند پیچ می‌پیچد و همه آنهایی که در رأس قدرت هستند سقوط می‌کنند.

بخش هایی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد یکسال پیش در چنین شبی


 
قدرت بستر بیداری انسانی نه هیچ چیز دیگر
ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

pics/1385/2/photo/1978.jpg

به نام خدا

تابستان سال ۹۱ وقتی دکتر احمدی نژاد به نیویورک سفر کرده بود، مجری شبکه المیادین در مصاحبه اختصاصی با وی سؤالی با این مضمون از او پرسید که شما نمی خواهید بر روی انقلاب های منطقه سرمایه گذاری کنید؟ دکتر احمدی نژاد پاسخی با این مضمون داد که من فکر می کنم آنچه باید روی آن سرمایه گذاری شود و تعیین کننده است بیداری عمومی ملت هاست نه انقلاب های اخیر. (در حقیقت دکتر احمدی نژاد معتقد است آن چیزی که قادر است مناسبات ظالمانه کنونی را به نفع ملت ها تغییر دهد شکل گیری یک مطالبه عمومی مبتنی بر آگاهی همه ملت هاست و زمانی که این آگاهی شکل بگیرد مستکبران قادر نخواهند بود با مدیریت صحنه مهره های خود را بر سر کار آورده و مجدداَ پروژه نظم نوین جهانی خودشان که بدلی از حکومت جهانی انسان کامل است بر جامعه بشری تحمیل کنند.)

********

تابستان سال ۹۲ دکتر احمدی نژاد در دیدار مدیران صدا و سیما درباره دستاوردهای دولتش در عرصه سیاست خارجی جملاتی با این مضمون گفت: از فرصت هسته ای برای انتشار اندیشه جهانی مهدویت کمال استفاده برده شد.

********

همزمان با روی کار آمدن دکتر احمدی نژاد و اتخاذ سیاست ایستادن در مقابل زورگویی قدرت های استکباری و فک پلمب تأسیسات هسته ای، وی به عنوان چهره ای جنجال برانگیز و رسانه ای و به تعبیر برخی خود به عنوان یک «رسانه» در نقطه توجه رسانه های جهانی قرار گرفت. بخشی از این موضوع در راستای حفظ استقلال ایران و الگوسازی برای تمام ملت های مستقل و دمیدن روح شجاعت در آنها بود و بخش دیگر که به نظرم هدف اصلی بود انتشار اندیشه نظم جایگزینِ نظام ظالمانه کنونی حاکم بر جهان بود.

مشخص است که یک شخصیت ناشناخته یا منفعل ولو اینکه والاترین و ناب ترین اندیشه ها را داشته باشد حوزه اثرگذاری اش بسیار محدود خواهد بود در حالیکه یک سیاستمدار آن هم رئیس جمهور کشوری چون ایران -با سابقه فرهنگی و تمدنی از یک سو و پشت سر گذاشتن انقلاب اسلامی از سوی دیگر که در ثقل توجهات و همواره عامل نگرانی و هراس تئوری پردازان پشت صحنه نظم حاکم بوده است- توانست اثرگذاری فوق العاده ای در افکار عمومی جهان آن هم در برهه ای که مردم جهان کم کم به ناکارآمدی نظام اقتصادی سیاسی اجتماعی و فرهنگی تعریف شده در نظم نوین جهانیِ مستکبران پی می بردند، داشته باشد.

قدرت برای دکتر احمدی نژاد تنها یک وسیله بود. وسیله ای که پیامش را به گوش تمام فطرت های بشری برساند. همچنان که هسته ای نیز برای او یک وسیله بود. وسیله ای که خودباوری و روح جمعی را در ایرانیان و ایستادگی و شجاعت و حفظ استقلال را در سایر ملت ها بیدار کرد.

حتی خدمت رسانی گسترده و بی سابقه به اقصی نقاط کشور نیز برای او یک وسیله بود نه هدف. وسیله ای برای توانمند ساختن طبقات محروم برای اندیشیدن به نیازهای والاتر و بالاتر انسانی که اصولاَ اجرای عدالت هدفی جز این ندارد که انسان ها در هر کجا هستند شکوفا شده و استعدادهای انسانی خود را به بروز برسانند.

از این روست که تمام اقدامات و تصمیمات دکتر احمدی نژاد با این شاخص و معیار انجام گرفته است و به هیچ وجه در مناسبات مرسوم قدرت و سیاست نگنجیده است. اگر زمانی بیداری وجدان های بشری و آگاهی بخشی به انسان ها در این بوده است که بیست ساعت پرواز طاقت فرسا داشته باشد تا فقط چند ساعت در مراسمی شرکت کند و بازگردد این کار را کرده است. اگر زمانی حضورش در یک اجلاس بین المللی به نفع ملت ها بوده و توانسته اصول و ارزش های انسانی را در مقابل ادبیات زورمدارانه استعمار و استکبار به گوش دولت ها و ملت ها برساند حتماَ این کار را کرده است.

جنبه بسیار مهم این بیداری در داخل ایران اتفاق افتاد. دکتر احمدی نژاد در این سالها از بسیاری از مناسبات قدرت و واقعیت های پنهان موجود در جمهوری اسلامی پرده برداری کرد و به عنوان بازوی اعمال اراده و خواست مردم توانست بسیاری از مناسبات را بر اساس خواست مردم شکل داده یا در صورتی که مخالفت های آشکار و پنهان با او مانع از این امر شد، حقیقت را بر مردم بنمایاند. دکتر احمدی نژاد تمام مفاهیم و ارزش ها و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی را باز تعریف کرد و آنچه باید باشد و آنچه باید میشد و قرار بود بشود را از بنیادی ترین اصول گرفته تا ظواهر همه را پیش چشم مردم قرار داد تا خود مقایسه و قضاوت کنند که اشکال کار کجاست. بر خلاف حلقه قدرت و ثروت که همواره مشکلات را ناشی از قدیمی شدن آرمان ها و راه حل را تعدیل آنها دانسته اند.

در حقیقت دکتر احمدی نژاد هرگز برای خودش یا تثبیت قدرتش یا پیاده کردن یکسری سیاست های خاص حرکت نکرده است. او برای آرمان رهایی انسان و بر کشیدن او که همان آرمان انقلاب مردمی ملت ایران بود حرکت کرده و از فرصت تاریخی مواجه شدن نظم کنونی حاکم بر جهان در ابعاد گوناگون اقتصادی سیاسی فرهنگی با بن بست های متعدد برای معرفی نظم جایگزین یعنی بازگشت به تعالیم انبیاء الهی با برقراری حکومت جهانی انسان کامل که مبتنی بر خواست عمومی ملت ها و مدیریت مشترک همه دولت هاست استفاده کرده است و این نه یک جریان سیاسی در روند مناسبات قدرت در جمهوری اسلامی بلکه به عنوان ثمره انقلاب اسلامی است که در یکی از شاگردان مکتب خمینی کبیر متبلور شده و او را نقش آفرین این دوران تاریخی گذار از نظم ظالمانه کنونی به نظم عادلانه آینده کرده است.

از همین روست که اعتقاد دارم دکتر احمدی نژاد دیگر به شکل کنونی به قدرت باز نخواهد گشت چرا که آن اتفاقی که باید از مسند قدرت برای اثرگذاری بر جهان می افتاد و شناخته شدن راه و اندیشه دکتر احمدی نژاد، این اتفاق امروز تحقق یافته و احمدی نژاد چهره ای شناخته شده است که برای پیشبرد این آرمان دیگر نیازی به استفاده از ابزار قدرت ندارد. شاید کمی قضاوت در این باره سخت باشد که عامدانه این قضیه اتفاق افتاد یا حکمت خداوند این صحنه را به این شکل رقم زد اما دیدیم که حتی رد صلاحیت مهندس مشایی نیز تکمیل حلقه این بیداری بود.

اهمیت همه آنچه گفته شد در این است که امروز و با رو به پایان نهادن این دوره و فرصت تاریخی که نوع مسئولیت و نقش آفرینی دکتر احمدی نژاد به عنوان یک انسان متعالی و ذخیره ارزشمند برای جامعه بشری تغییر می کند عده ای به دنبال تغییر جای هدف و وسیله اند و همانگونه که پس از انقلاب هدف انقلاب اسلامی که انسان سازی بود به انحراف کشیده شده و له شد امروز هم می خواهند باز به قدرت اصالت داده و به دنبال جریان سازی ها و بازی های سیاسی بروند حال آنکه تمام آنچه در هشت سال اتفاق افتاد تنها بهانه و بستری بود برای بیداری انسانی و از این پس این هدف در سطحی بالاتر و به شکلی دیگر ادامه خواهد یافت و نکته مهم اینکه اتفاقات دو سال گذشته و صحبت ها و اقدامات دکتر احمدی نژاد در این دو سال نشان داد که هرگز قصد بازگشت به قدرت در جمهوری اسلامی را به این شکل ندارد که اگر می خواست بر همگان روشن است برای حفظ قدرت و ماندن و بازگشتن به قدرت بدترین راه ممکن راهی بود که دکتر احمدی نژاد در دو سال گذشته برگزید حال آنکه اگر از دیدگاه بیداری و آگاهی بخشی به مردم به آن نگاه کنیم می بینیم که عمده این هدف در داخل ایران در دو سال گذشته محقق شده است و آنچه در شش سال پیش از آن اتفاق افتاده بود زمینه و بستر آن بود و من فکر میکنم توطئه هایی که در این دو سال علیه دکتر احمدی نژاد شد معلول همین موضوع  است.(به یاد بیاورید جمله نماینده ولی فقیه در سپاه را که گفت احمدی نژاد می توانست قهرمان تاریخ معاصر ایران شود.)

به هر حال آنچه مسلم است این است که قدرت برای دکتر احمدی نژاد فقط و فقط یک وسیله بود برای نزدیک شدن به آرمان والای بشریت و هرگز نباید این را فراموش کنیم و در این فراموشی ها یادمان برود که اصلاَ چرا "احمدی نژادی" شدیم.

پنجم مرداد نود و دو


 
دو پاسخ
ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

Still from RT video

دکتر احمدی نژاد در ماه جولای در سفری که به مسکو داشت مصاحبه جالبی با شبکه راشا تودی انجام داد که فیلم کامل آنرا می توانید در این آدرس مشاهده کنید:

http://rt.com/news/ahmadinejad-useless-nuclear-arms-541/

دو سؤال و پاسخ های جالب دکتر احمدی نژاد به آنها در این مصاحبه وجود دارد.

خبرنگار از دکتر احمدی نژاد می پرسد شما فکر می کنید اگر کاندیدای شما رد صلاحیت نمی شد نتیجه انتخابات تغییر می کرد؟

دکتر احمدی نژاد در پاسخ می گوید : حتماَ

در سؤالی دیگر خبرنگار می پرسد با توجه به اتفاقات مصر فکر می کنید سایر حکومت ها از جمله حاکمان ایران می توانند احساس امنیت و آرامش داشته باشند؟

دکتر احمدی نژاد می گوید هیچ حاکمی نباید احساس آرامش داشته باشد مگر اینکه به سرعت در جهت تأمین حقوق مردم حرکت کند...ایران استثنا نیست.


 
و در مقابل؟
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٤ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

عجله آمریکا برای کاهش تحریم ها

به نوشته وال استریت ژورنال دولت آمریکا تحریم های دارویی، کشاورزی، و کمک های انسانی به ایران را کاهش داد.


 
آیا آمار ارائه شده توسط دکتر احمدی نژاد کذب است؟...شبی در فراموشخانه
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٤ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

عالیجنابان مدعی تحصیلات عالی در بریتانیای کبیر که خیلی راحت هر گونه آماری که توسط دکتر احمدی نژاد اعلام می شود را بدون ارائه دلیل کذب می دانید، حتی اگر به مراجع آمار کشور خودتان اعتماد ندارید لطفاَ زحمت بکشید و گزارش های سازمان های جهانی را بخوانید تا معلوم شود چه کسی کذاب است.

لینک برخی از این گزارش ها در ادامه ارائه می گردد. عجیب است که حتی برخی از این مراکز جهانی مانند بانک جهانی که ترجیح می دهند واقعیت را درباره ایران انکار کنند هم تا حدودی مجبور به انعکاس واقعیت شده اند اما این عالیجنابان نه.

گزارش سازمان ملل از شاخص های توسعه انسانی در ایران به صورت آمار مقایسه ای از ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۲

گزارش سازمان ملل از سرمایه گذاری خارجی در کشورها به صورت آمار مقایسه ای از ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲ (پیوست ۱)

گزارش صندوق بین المللی پول از اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها در ایران. در بخشی از این گزارش آمده است با اجرای این قانون رشد اقتصادی در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به ۳.۲ رسیده و بانک مرکزی با کاهش موفق تورم سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ از ۲۵.۴ به ۱۲.۴ در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰ توانست نرخ تورم را پس از اجرای این طرح کنترل کند به طوریکه تورم با اجرای این طرح از ۱۰.۱ در دسامبر تنها به ۱۴.۲ در پایان ماه می ۲۰۱۱ افزایش پیدا کرد.

گزارش کامل صندوق بین المللی پول از جزئیات اجرای هدفمندی یارانه ها در ایران. (پیشنهاد می کنم کسانی که می توانند حتماَ این گزارش را بخوانند تا ببینند که این طرح چه ابعاد مختلفی داشته و دولت برای اجرای آن چقدر ریز و دقیق همه چیز را برنامه ریزی کرده بود)

تقدیر رییس صندوق بین المللی پول از ایران به خاطر اجرای موفق هدفمندی یارانه ها و معرفی ایران به عنوان الگویی موفق در اجرای این طرح به سایر کشورها

رتبه بندی اقتصادهای جهان  (از سه مرجع مختلف)

رتبه بندی کشورها اعلام شده توسط بانک جهانی بر اساس تولید ناخالص ملی در سال ۲۰۱۲

رتبه ایران در تولید علم جهان (بر اساس تعداد مقالات نمایه شده و ارجاع به این مقالات)

و آمار مقایسه ای از ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۱

رشد ایران در نانوتکنولوژی (۲۰۱۲)

 

در پایان لینکی تأسف آور را ببینید که در مقابل وطن فروشان یک کارشناس روس مجبور می شود از دستاوردهای دولت دکتر احمدی نژاد دفاع کند.

....

اما شبی در فراموشخانه...

هر آماری که احمدی نژاد ارائه می دهد باید مخدوش و غیر صحیح جلوه داده شود چرا که اگر کلید قلابی قادر به گشایش قفل ها نشد گفته شود که به خاطر وضعیت فاجعه باری است که احمدی نژاد ایجاد کرده بود که سالها وقت می طلبد تا به حالت اول برگردد و اگر به کمک دوستان موفقیت حاصل شد تا قفل ها شکسته شود می توان گفت همه این دستاوردها حاصل باز کردن قفل با کلید است...

و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین

چهارم مرداد نود و دو


 
دکتر احمدی نژاد: سفرهای داخلی و خارجی مختلفی در پیش داریم
ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به گزارش خبرگزاری ایرنا دکتر احمدی نژاد امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: بعد از تحویل دولت برنامه ها و سفرهای داخلی و خارجی مختلفی در پیش داریم که در خدمت دوستان رسانه ای خواهیم بود.

abdolvahed mirzazadeh-24-18.JPG


 
دو بیتی دکتر احمدی نژاد
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

عمری ز غم تو مردم و زنده شدم / در هر چه که بی تو بود بازنده شدم

زان روز که مهر تو به جانم زده اند / با عشق تو من دولت پاینده شدم

http://www.president.ir/media/main/133206.jpg