با مردم، برای مردم، تا پیروزی

وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ
 
میراث احمدی نژاد
ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

اول با یک واقعیت تلخ آغاز می کنم. شاید خیلی ها به این نکته پی برده باشند که دکتر احمدی نژادی که در خارج از ایران شناخته می شود با احمدی نژادی که در داخل توسط مردم ایران شناخته می شود بسیار متفاوت است به این دلیلِ تأسف انگیز که بسیاری از مردم دنیا احمدی نژاد را با حضورش در مجامع بین المللی و سخنرانی های شجاعانه و حق طلبانه و ضد استکباری و مصاحبه با شبکه های مختلف و پر بیننده جهانی شناخته اند اما در داخل ایران روزانه صدها و بلکه هزاران رسانه مختلف اعم از سایت و روزنامه به طور سازمان یافته و مداوم در این هشت سال و با شدت بیشتری در چند سال اخیر به تخریب و ترسیم چهره ای کاملاَ وارونه از دکتر احمدی نژاد همت گمارده اند تا جایی که حتی اگر کسی واقعاَ به دنبال حقیقت باشد و بخواهد منصفانه ایشان را بشناسد هم کمتر رسانه ای را پیدا می کند - اگر پیدا کند - که تصویری نزدیک به واقعیت از او ارائه دهد. شاید بعضی فکر کنند که بسیاری از سخنرانی ها و مصاحبه های دکتر احمدی نژاد در تلویزیون داخل هم پخش شده است اما باید گفت که متأسفانه در این عرصه برد با تکرار است. شما ممکن است یک چیزی را یک بار ببینید و اتفاقاَ در شما اثرگذار هم باشد اما بعد آنقدر پر حجم و مداوم بر ضد آن تبلیغات شود که باور شما را به کلی تغییر دهد.

واقعیت تلخ در مورد دکتر احمدی نژاد این است که اکثر مردم ایران اصلاَ شخصیت و تفکر او را نمی شناسند. اگر هم بشناسند فقط برخی از ابعاد آنرا می شناسند نه همه اش را و در بسیاری از موارد آن چیزی که راجع به او تصور می کنند با واقعیت بسیار متفاوت است اگر نگوییم کاملاَ معکوس است. با این حال احمدی نژاد را خیلی از مردم ایران دوست دارند به خاطر همان ابعاد محدودی از شخصیتش که خودشان به چشم دیده اند در ارتباط مستقیم خادمان با مردم و یا از خدمات و توجه دولت بهره مند شده اند که این گروه بیشتر از اقشار متوسط به پایین کشور بوده اند.

باید بپذیریم که بخش وسیعی از جامعه نخبگان کشور و اقشار تحصیلکرده که بسیاری از آنها هم به کشورشان و هم ارزش های الهی و انسانی علاقه مند هستند بر مبنای دسترسی بیشتر به اطلاعات - اطلاعاتی که به طور تقریباَ یکپارچه واقعیت را در مورد دکتر احمدی نژاد انعکاس نمی دهد - از دکتر احمدی نژاد حمایت نکرده و اصلاَ او و آرمان والایش، شخصیت جهانی اش و آگاهی و توانایی های بسیار بالایش را نشناختند چون نباید شناخته می شد که اگر می شد، چنین فردی بدون هیچ وابستگی و منفعت طلبی و با این توانایی ها و تفکر مورد حمایت بخش وسیعی از نخبگان قرار می گرفت و خیلی از معادلات به گونه دیگری رقم می خورد.

به عقیده من، بسیار کم هستند آنها که احمدی نژاد را نه به خاطر مسکن مهر و سهام عدالتش و نه به خاطر یارانه اش و نه حتی به خاطر قهرمان هسته ای بودن و ایستادنش در مقابل استکبار، بلکه فراتر از همه اینها به خاطر آرمان رهایی بخش او و تلاشش برای تحقق این آرمان و به خاطر تفکرات ناب و اصیل او که همه انسانی و برگرفته از یک بینش عمیق و پیش زمینه ای از تجربه و آگاهی است و صد البته به خاطر فکر باز، روشن و نگاه جهانی اش، به خاطر عشق کم نظیرش به سرزمینش و فرهنگ و مردمانش و همه انسان ها می ستایند و به او علاقه دارند.

امروز من به نوبه خودم احساس می کنم اگر من و کسانی مثل من - که در این مدت افتخار بهره مندی از مطالب ارزشمندشان را داشته ام - از پس تمام این تبلیغات دروغین از پس تمام شایعات تخریب کننده از پس تمام افتراها تمسخرها کوته بینی ها و همه آنچه که در فضای رسانه ای کشور با سرعتی سرسام آور قلب ها و دیده ها را در می نوردد توانسته ایم راه و آرمان احمدی نژاد را درک کنیم و به او باور پیدا کنیم و کلامش را بی واسطه بشنویم و مرامش را نه از دریچه ی تنگ تنگ نظران ببینیم حتماَ مسئولیتی داریم. 

آن زمان که احمدی نژاد در سازمان ملل متحد شجاعانه آنچنان حقیقت را فریاد زد که هیچ یک از شیطان صفتان یا مرعوبان شیطان که مدعی تحمل و آزادی بیان هستند نتوانستند سخنانش را تاب بیاورند، آن زمان که در کنفرانس دوربان در ژنو بارها خواستند که صحبت هایش را قطع کنند تا ندای حق طلبی و عدالت خواهی را در دنیای امروز و در نظم ظالمانه تبعیض آمیز و سراسر فریبکارانه خفه کنند، آن زمان که در دانشگاه کلمبیا رییس دانشگاه بر خلاف تمام اصول تعریف شده در یک محیط آکادمیک به جای انتقاد یا طرح پرسش، سی دقیقه فقط به او فحاشی کرد و او بدون ذره ای ناراحتی بدون ذره ای نگرانی با منطق و استدلال عمیق ترین مفاهیم انسانی را به طور مستقیم با هزاران دانشجویی که به طور زنده او را مشاهده می کردند و میلیون ها بیننده در سراسر آمریکا در میان گذاشت، آن زمان که تمام خبرنگاران کار کشته و معروف دنیا نتوانستند برای یک بار هم شده بر احمدی نژاد غلبه کنند و مجری یهودی و معروف شبکه CBS بعد از مصاحبه با احمدی نژاد او را اینطور توصیف کرد : "او حقیقتاَ به طرز عجیبی...مرد جذابی است، بسیار باهوش، زرنگ ، با اعتماد به نفس، به طرز عجیبی خوشرو..." و آن زمان که او در مرز سرزمین های اشغالی بدون کوچکترین ترسی بدون هیچ حفاظی ایستاد و فریاد آزادی فلسطین و همه بشریت از سلطه صهیونیسم را سر داد و در تمام این صحنه های تحسین برانگیز، دست ها و قلم های پلید واقعیت را یا نشان ندادند یا به گونه ای وارونه جلوه دادند آن زمان بود که با تمام وجود خواستم که احمدی نژاد را بشناسم و رمز اثرگذاری و قدرتش را بدانم.

احمدی نژاد پیش از آنکه به عنوان رییس جمهوری خدمتگزار شناخته شود که بعد از سالها گوشه ای و نشانه ای از تحقق وعده پیروزی مستضعفین عالم بود یک متفکر و مصلح بزرگ است که میراث دار و احیاگر اندیشه ای ناب و جهانی به قدمت تاریخ است. اگر روزگاری امام حسین (ع) و تنها هفتاد و دو انسان در این کره خاکی منادی اندیشه رهایی انسان و آزادی و تعالی نوع بشر بودند خون پاک همین تعداد اندک پایه گذار مکتب و راهی شد که در قرن حاضر شخصیتی چون امام خمینی و چند صد هزار شهید رها شده از اسارت خویشتن را به بشریت هدیه کرد و احمدی نژاد میراث دار آنهاست که به حق برای به سر منزل مقصود رساندن این میراث ارزشمند از هیچ کوششی فرو گذار نکرد و هیچ مانعی او را از پای ننشاند.

احمدی نژاد بسیاری سنت ها و شیوه های مدیریت مردمی و عادتها و توقعات را پایه گذاری کرد و در مقابل فرهنگ - یا بهتر است بگوییم بی فرهنگی - خودبرتربینی و فخر فروشی و اشرافیت حاکمان، فرهنگ نوکری و خاکساری و تواضع و مردمی بودن را بنا نهاد اما همه اینها در ذیل هدفی بزرگتر بود و آن یادآوری قدر و ارزش و کرامت و مسئولیت «انسان» بود.  انسانی که برای زندگی سعادتمند در همین دنیا خلق شده است. انسانی که قدر و ارزش غایی وجودش در سایه مبارزه برای ریشه کن کردن ظلم و سلطه و رها کردن انسان از بند همه آنچه او را پایین می کشد محقق می شود. از راه تلاش برای اصلاح جامعه و برافراشتن پرچم توحید و عدالت.

و ما امروز میراث دار این اندیشه هستیم که بار دیگر توسط بزرگ مردی در تاریخ احیا شد و فرصت بیداری فطرت های انسانی را فراهم آورد.

اگر این آگاهی در ما هست پس مسئولیت هست و اگر مسئولیت هست تلاش و اراده والا و آگاهی و آگاهی بخشی باید باشد. جوانه های انسانیت باید برویند و انسان های آگاه و آزاد و توانا می توانند مسئولیت خود را به درستی به انجام برسانند و انسان بودن و انسانی زندگی کردن را تجربه کنند. احمدی نژاد امروز یک الگوی عملی از انسانی خودساخته است که درد و رنج جامعه انسانی را حس کرد و برای اصلاح آن بپا خواست. احمدی نژاد فراتر از شایعه ها دروغ ها جریانات سیاسی و لفاظی ها و انحصاراتی که می خواهند او را در زیر سایه خود بگیرند آزاد و رها این اندیشه ناب را گسترش داد. بی شک آنها که در این هشت سال تمام تلاششان را به کار گرفتند که او نگوید و اگر می گوید شنیده نشود و اگر شنیده شد باور نشود و حتی اگر باور شد فراموش شود باز هم آرام نخواهند نشست و با روش های گوناگون حتی به نام میراث داری احمدی نژاد به دنبال استحاله اندیشه احمدی نژاد و به فراموشی کشاندن حقیقت او هستند.

یادمان باشد که آنها از کدام احمدی نژاد می ترسند. احمدی نژادی که چند ماه اخیر بایکوت کامل خبری بود. احمدی نژادی که در آخرین سفر استانی اش شبکه استانی با نیم ساعت تأخیر صحبت هایش را به عنوان پخش زنده مخابره کرد و به جای نشان دادن اجتماع مردم، محل های خالی در خیابان های اطراف را نشان داد. احمدی نژادی که پخش زنده صحبتهایش در تلویزیون قطع شد تا همزمان برگ دیگری از دوران تاریخی رنج آور این سرزمین پخش شود...و در واقع احمدی نژادی که به عنوان نماینده توده های مردم ، صدای آنها ، و تحقق اراده آنها در مدیریت باشد. همان احمدی نژاد را بشناسیم و او را پاس بداریم و در عمل هر کدام در حد وسع و توان یک احمدی نژاد باشیم که میراث احمدی نژاد همان میراث ارزشمندی است که کلیدی از جنس حقیقت و انسانیت برای حل تمام مشکلات بشریت و رسیدن به سرمنزل مقصود است.

اول مرداد نود و دو


 
حاشیه نگاری زیبا از سفر دکتر احمدی نژاد به عتبات عالیات
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید
 
تناقض هایی که نباید دیده شوند
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

خبرهای عجیبی این روزها منتشر می شوند و عجیب تر آنکه شبکه برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی - که به دنبال ترسیم چهره ای استکبارستیز و در عین حال اهل تعامل از رییس جمهور منتخب برای مخاطبانی است که اکثرشان این شبکه را با دکتر احمدی نژاد و مواضع شجاعانه اش شناخته اند -  با تلاشی وصف ناپذیر می خواهد صهیونیست ها را تنها کسانی جلوه دهد که از انتخاب آقای روحانی ناراحت هستند احتمالاَ چون جنایتکار و نامشروع بودن رژیم صهیونیستی تنها چیزی است که دیگر قابل انکار نیست. یادم می آید در این سالها هر وقت دکتر احمدی نژاد خواستار گفتگوی مستقیم و البته بر اساس عدالت و احترام با آمریکا شده بود به قول خودش از شش جهت مورد حمله قرار گرفت که اصلاَ این موضوعات در حوزه اظهارنظر شما نیست و تصمیم باید جای دیگری گرفته شود و البته همین چند ماه پیش به نزدیکی بهمن ۹۱ بود که مذاکره با آمریکا به طور قاطعی از سوی تصمیم گیران اصلی رد شد.

نکته دیگر در مورد بریتانیای کبیر است. فکر می کنم همه مان می دانیم که حتی همین رژیم صهیونیستی نیز دست پخت بریتانیای کبیر است برای جهان معاصر. استعمار پیری که چه ظلم ها که در حق ملت ایران و همه بشریت نکرده است. حالا چه شده است که بریتانیای کبیر از انتخاب آقای روحانی در پوست خود نمی گنجد، وزیر امور خارجه سابقش جناب جک استراو اینطور مدح ایشان را می گوید و از علاقه زاید الوصفش برای سفر به ایران می گوید و سایر اخبار که لینکشان را در ادامه خواهم گذاشت و آن وقت نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روحانی را گرگی در لباس میش می داند و باز از حمله نظامی به ایران صحبت می کند؟ یعنی استعمار پیر چیزی را که نخست وزیر رژیم صهیونیستی که سخنرانی اش در سازمان ملل را به شرح یک نقاشی بچگانه اختصاص داد می فهمد، تشخیص نمی دهد؟! آیا این تناقض ها توجیهی هم دارد؟

مشخص است که امروز و به لطف تلاش آزاد مردانی که لحظه ای از افشای چهره واقعی این رژیم دریغ نورزیدند رژیم صهیونیستی منفورترین رژیم در سرتاسر جهان است و حتی دولت آمریکا نیز به خاطر حمایت همه جانبه از این رژیم تحت فشار شدید افکار عمومی حتی مردم خودش قرار دارد بنابراین نشان دادن اینکه صهیونیست ها مخالف یک نفر هستند یا نسبت به او بدگمان هستند در افکار عمومی و حتی در میان دولت ها یک نکته مثبت برای آن فرد محسوب می شود اما مسئله تناقض آمیز اینجاست که کسی که صهیونیست ها دشمن او هستند قاعدتا باید دولت بریتانیای کبیر نیز مخالف او باشد. کنگره و تصمیم گیران اصلی در آمریکا که تعهدشان به AIPAC برایشان بالاتر از همه چیز قرار دارد هم مخالفش باشند و اصولا همه مستکبران و گردانندگان نظم ظالمانه موجود در جهان که رژیم صهیونیستی تنها یکی از مظاهرش است هم مخالفش باشند. چگونه می شود قدرت های بزرگ که خود از مدافعان و تجهیز کنندگان و متعهدان به این رژیم هستند موافق فردی باشند و از انتخاب او ذوق زده شوند و حتی کنگره آمریکا تحریم ها علیه ایران را به تعویق بیندازد آنوقت شبکه PressTV تیتر بزند که ترس اسرائیل از ایران با انتخاب روحانی عمیق تر شد! تا مخاطب آزادیخواهش را که تا امروز به ایران به چشم پیشگام مبارزه با استکبار و صهیونیسم نگاه می کرد به نوعی به ادامه این راه امیدوار نگه دارد.

و این هم لینک این خبرهای عجیب و غریب و این تلاش رسانه ای پر تناقض:

احتمال مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ (بدون اینکه صدایی از هیچ امام جمعه یا فرمانده نیروی مسلحی بلند شود یا مذاکره با آمریکا مخالف انقلابی بودن تلقی شود)

 

۵+۱ روحانی را شانسی برای معامله هسته ای می داند

 

اعضای کنگره طرح سالانه تشدید تحریم علیه ایران را به گردش در نیاوردند

 

حضور جک استراو در ایران

 

و چند خبر هم از رسانه ای که به عنوان رسانه ای آزادیخواه و مستقل در جهان شناخته می شد:

انگلیس توصیه عدم سفر به ایران توسط اتباعش را لغو کرد


آمریکا به دنبال گفتگوی مستقیم در موضوع هسته ای با ایران است

 

ترس اسرائیل از ایران با انتخاب روحانی عمیق تر شده است

 

و بخشی از سخنان گستاخانه نتانیاهو نسبت به رییس جمهور منتخب!

 

خبر جدید

 آیت الله خامنه ای : با مذاکره با آمریکا بر سر برخی مسائل مخالفتی ندارم.

 

یا این تناقض ها نباید دیده شود یا باید چشممان را به روی همه حقایق ببندیم و باور کنیم که همه مستکبران و دشمنان بشریت که جهان امروز در آتش قدرت طلبی و برآورده شدن منافع نامشروعشان می سوزد و خود از برپاکنندگان و حامیان بی قید و شرط رژیم جنایتکار صهیونیستی بودند با ایران مهربان شده اند و حاضرند ایران عزیز ، مقتدر و پیشرفته را که به قول دکتر احمدی نژاد همه اینها پشتوانه ای برای جهانگیر شدن فرهنگ والای ملت ایران است بپذیرند و تنها مشکل نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که خدا را شکر با جناب روحانی گستاخانه صحبت می کند پس قطعا مشکل ایشان دکتر احمدی نژاد نبوده و به قول بعضی ها چه بسا احمدی نژاد به اسرائیل خدمت هم کرده است!

شاید کمی بی ربط باشد اما خواندن صحبت های آقای رفسنجانی در ۱۴ دسامبر ۲۰۰۱ نیز خالی از لطف نیست.

 

سی ام تیر نود و دو

 


 
ما را دریاب یا امیرالمومنین...
ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٩ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید


 
به زودی پرچم امیرالمومنین(ع) به دست امام زمان (عج) در جهان برافراشته می‌شود
ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۸ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمدی‌نژاد در بدو ورود به فرودگاه نجف اشرف مورد استقبال بسیار زیاد رسانه‌های محلی قرار گرفت و در جمع خبرنگاران نجف گفت: خدا را سپاسگزارم و با همه‌ وجود خوشحالم که این توفیق را عنایت فرمود تا در بهترین ماه سال یعنی ماه مبارک رمضان به زیارت حرم حضرت علی (ع) مشرف شوم.

 

احمدی‌نژاد با بیان این‌که «نبض هستی در نجف اشرف می‌زند» افزود: تمام عالم برای هدایت انسان به عدالت و حریت خلق شده‌اند و علی (ع) فریاد بلند حریت و عدالت در همه عالم و تاریخ است و فرزندان او یکی پس از دیگری پرچم‌دار حریت و عدالت هستند.

 

وی با بیان این‌که «همه انسانیت، کمال، ارزش‌های الهی و صفات خدای متعال، در وجود علی (ع) متجلی هستند و فرزندان او یکی پس از دیگری میراث‌دار این حقیقت هستند» تصریح کرد: امام حسین (ع) در نقطه اوج تجلی انسانیت و حریت است، و در نهایت فرزند دیگری از این امام یعنی امام عصر (عج) عدالت و آزادگی را بر همه‌ی جهان حاکم خواهد کرد و همه بشریت را برای همیشه نجات خواهد داد.

 

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد:‌ خدا را شاکرم که توفیق حضور در این سرزمین مقدس را به من عنایت کرد، سرزمینی که روزی علی (ع) بر آن پای گذاشته است و از خدای متعال برای مردم نجف و عراق و همه‌ ملت‌ها عزت و سرافرازی و سلامتی را خواهان است.

 

رییس‌جمهور با تشکر از استاندار نجف، وزیر گردشگری و رییس شورای نجف که در بدو ورود او به فرودگاه به استقبالش آمده بودند، گفت: سلام گرم خود را به مردم خوب و مومن نجف می‌رسانم و به آنها می‌گویم آماده باشید که به زودی پرچم امیرالمومنین(ع) به دست امام زمان (عج) در جهان برافراشته می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به عراق، عدنان زرفی استاندار نجف در ابتدای صحبت‌های رییس‌جمهور ضمن این که سفر و زیارت احمدی‌نژاد از نجف اشرف را تاریخی توصیف کرد، گفت: احمدی‌نژاد در واقع به کشور خودش آمده است.

Hamid Foroutan-7-1.JPG

(عکس مربوط به حضور دکتر احمدی نژاد در کاظمین می باشد)


 
به شکوفه ها به باران برسان سلام ما را
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

...


 
گزارش ایرنا از ادامه سرپیچی معاونت سینمایی از اجرای دستور رییس جمهور
ساعت ۳:٤۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

نزدیک به یکسال از دستور صریح رییس جمهوری برای بازگشایی خانه سینما می گذرد و این دستور همچنان در پیچ وخم مدیریت سینما به سرانجامی نرسیده است.

«پلمب خانه سینما اقدام بسیار اشتباهی بود»؛ این جمله را دکتر «محمود احمدی نژاد» رییس جمهوری امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت عنوان کرد تا بار دیگر برای همگان آشکار باشد که مقام اول اجرایی کشور بر فعالیت دوباره خانه سینما تاکید داشته و از رفتار اخیر دست اندرکاران سازمان امور سینمایی در این زمینه راضی نیست.
اما «جواد شمقدری» رییس سازمان امور سینمایی که در این باره نظر دیگری دارد، امروز و پس از آگاهی از موضع گیری قاطع و صریح دوباره دکتر احمدی نژاد شوکه شده، اعلام کرد، که از پلمب خانه سینما ناراحت است؟!
وی همچنین روز گذشته(سه شنبه) در نشست خبری در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه معاون ارتباطات نهاد ریاست جمهوری اعلام کرده که او و وزیر ارشاد باید درباره خانه سینما پاسخگو باشند گفت که وظیفه ماست که بهترین تدبیر را داشته باشیم و اینکه معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی ریاست جمهوری در این باره چه نظری دارند به خودشان بر می گردد.
شمقدری در عین حال تاکید کرده بود که «من با دکتر احمدی نژاد ارتباط مستقیم دارم و دو ساعت پیش گزارش شفاهی خود را به رییس دفتر رییس جمهوری ارایه و گزارش مکتوبی را به زودی تقدیم خواهم داد. معتقدم تمام مراحلی را که طی کردم در چارچوب تفاهمات بوده و همه اقدامات انجام شده مورد تایید شخص دکتر احمدی نژاد است.»
رییس سازمان امور سینمایی همچنین در واکنش به پرسش رسانه ها و بدون پاسخگویی تنها به خبرگزاری نزدیک به خود که به نوعی روابط عمومی سازمان متبوع او در این سال ها محسوب شده، مطالب منتسب به معاونت اطلاع رسانی ریاست جمهوری در خصوص تاکید موکد رییس جمهوری بر بازگشایی خانه سینما و لزوم باسخگویی وی و وزیر ارشاد را تکذیب کرد و مدعی شد که اینها (رسانه ها و مطبوعات) مجموعه ای از تحریکاتی است که برخی از افراد انجام می دهند تا شاید کورسوی امیدی به آینده داشته باشند و فکر می کنند در آینده می توانند از قانون عبور کنند.
این اظهارات در حالی از سوی رییس سازمان امور سینمایی مطرح شد که اظهار نظر رییس جمهوری در حاشیه نشست هیات دولت مبنی بر اینکه پلمب خانه سینما کار بسیار اشتباهی بود به نوعی تایید موضع گیری معاون ارتباطات نهاد ریاست جمهوری است و این امر بار دیگر نشان داد که مسیر طی شده کنونی برای بازگشایی خانه سینما مورد تایید شخص
دکتر احمدی نژاد نیست.
به عقیده کارشناسان، تناقض گویی در رفتار و گفتار دست اندرکاران سینمایی درباره موضوع خانه سینما که با بی تدبیری به «مساله» تبدیل شد، فرار رو به جلو در عرصه موضع گیری اخیر آنان در متهم کردن رسانه ها و خبرنگاران و برداشت غیر حرفه ای از عنوان قانون محسوب می شود.
بر این اساس، نوع برنامه ریزی و اجرا در تشکیل مجمع عمومی هیات مدیره جدید خانه سینما و در نهایت پلمب و فک پلمب خانه سینما و اقدام به خروج برخی وسایل از ساختمان این نهاد در قالب سناریویی ناقص و توام با تعجیل باز هم غیرحرفه ای، تبدیل به تصویری منجر به اعتراض و تجمع سینماگران شد.
به عقیده صاحبنظران، نباید رفتارهای شخصی ر به هیچ عنوان به حساب مجموعه دولت خدمتگزار که در این سالها هزینه بسیاری برای سینما صرف کرده و تشکیلات سینما را در قالب سازمانی فراخ و بخشی حرفه ای و فراگیر از هنر کشور بدل کرده، گذاشت.
همانگونه که رییس جمهوری پیشتر در نامه ای خطاب به رییس سازمان امور سینمایی درباره بازگشایی خانه سینما یادآور شد «که جناب آقای شمقدری چرا اینقدر بسته و با تنگ‌نظری برخورد می‌شود. باید اجازه داد یک نهاد صنفی کار خودش را بکند. اکثریت قاطع اعضای خانه سینما متعهد به کشور و ارزش‌های الهی و انسانی هستند. کاری نشود که گرایشات و اغراض شخصی و گروهی به نام انقلاب معرفی و یا خدای ناکرده با استفاده از قدرت سازمانی تحمیل گردد. فوری مشکل را حل کنید و اعلام نتیجه شود.»
از ارسال نامه دوم دکتر احمدی نژاد به رییس سازمان امور سینمایی حدود چهار ماه می گذرد و به رغم تاکید و صراحت دوباره رییس جمهوری، این دستورات اجرایی نشده و هر روز برای بازگشایی خانه سینما سناریویی نوشته و حرف و حدیث جدیدی بوجود می آید.
کارشناسان معتقدند که فعالیت های اخیر سازمان امور سینمایی برای بازگشایی خانه سینما در نهایت منجر به اجرا نشدن صحیح دستور رییس جمهوری شده و این در حالیست که برخی فیلمسازان و سینماگران نیز این رفتار را نشات گرفته از نگاه اطرافیان رییس سازمان امور سینمایی و غرض ورزی های شخصی می دانند که نتیجه این رفتار حاصلی جز ایجاد هزینه برای دولت و مدیریت فرهنگی کشور نداشته است.
تعیین فرصت ۴۸ ساعته برای حل مشکلات خانه سینما که مدت زمان اندکی از آن باقی مانده، فقط محدود به روشن شدن تکلیف خانه سینما نمی شود.

http://irna.ir/html/1392/13920426/80740935.htm


 
نقش آفرینان نقابدار
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

لباس شخصی ها مفهومی غریب در جمهوری اسلامی که گویا نه برخوردی با آنها می شود و نه تلاشی برای شناخت هویتشان به انجام می رسد:

- کسانی که در سال هفتاد و هشت گفته می شود در ماجرای کوی دانشگاه دست داشتند.

- کسانی که در سال هشتاد و هشت (جدا از سایر طرح ریزی هایی که برای حوادث بعد از انتخابات شده بود) به مردم عادی حمله می کردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دادند.

- کسانی که در سال نود - مانند اوایل انقلاب - فیلم ها را از پرده سینما پایین کشیدند.

افرادی که گفته می شود خودسر هستند و هر کار و اقدامی که می کنند با همین توجیه -حتی اگر فجایعی مانند قتل های زنجیره ای باشد- رفع و رجوع شده است.

نمی خواهم راجع به اقدامات مذکور این افراد ناشناخته بنویسم اما آنچه به این افراد ناشناخته موضوعیت می دهد این است که این افراد تنها بخشی - یا بهتر است بگوییم تنها یکی از چهره ها - از جریان ناشناخته ای هستند که در یکسری افراد خودسر خلاصه نمی شود بلکه با دقت در اتفاقات سالهای اخیر می توان دید که این جریان از قدرتی بسیار بالا نیز برخوردار است.

در سالهای اخیر موارد بسیاری را شاهد بودیم که رییس جمهور به عنوان دومین شخص مملکت دستوراتش بارها مورد بی توجهی قرار گرفته است. شاید یک توجیه ساده ی آن که بیشتر در مورد مسائل اقتصادی قابل پذیرش باشد، به خطر افتادن منافع مافیای اقتصادی و در نتیجه لابی ها و کارشکنی ها برای جلوگیری از تحقق آنها باشد.

اما فراتر از بحث اقتصادی، وقتی در بحث های کلان کشور افرادی هستند که می توانند مانع از اجرا و تحقق خواست رییس جمهور شوند - و از سوی دیگر بخش های دیگری از همین نظام با تکیه بر همین موضوع اهداف و منافع خود را پیش  ببرند - اینجاست که نقش این جریان و قدرت و نفوذ آن تأمل برانگیز می شود.

وقتی در سال هشتاد و نه -و البته پیش از آن نیز- شخص دوم کشور به طور علنی و با استدلال در رسانه ملی مخالفت خودش را با برخوردهای قهرآمیزی نظیر گشت ارشاد اعلام می کند و خواستار توقف آن می شود اما در تابستان سال نود این طرح با وسعت و قوت بیشتر - حتی در سایر نقاط کشور - مجددا احیا می شود و دامنه برخوردهای قهرآمیز در موارد دیگر نیز گسترش می یابد

وقتی در همان سال رییس جمهور به وزیر علوم نامه می نویسد و از او می خواهد که از بازنشستگی های پیش از موعد و طرح هایی مانند تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها جلوگیری شود اما وزیر گویی اصلاَ دستور رییس جمهور را نشنیده است

کمی به عقب تر برگردیم، وقتی رییس جمهور شخصی را که امروز رییس دانشگاه است و نامه دستور عزلش به وزیر علوم ظاهراَ گم شده است- نمی تواند از سازمان برنامه و بودجه جابه جا کند مگر به انحلال آن

وقتی شخص دوم کشور برای ناکام نماندن خواستش برای عزل وزیری که حتی حاضر نیست به او گزارش دهد - خواستی که طبق قانون اساسی از اختیارات بدیهی رییس جمهور است- ناچار می شود حکم عزلش را هنگامی که وی در خارج از کشور است منتشر کند

وقتی حتی مدیر مسئول تنها روزنامه دولتی هیچ سنخیتی با نوع نگاه و طرز فکر رییس جمهور ندارد و کسی نمی تواند او را جا به جا کند

و باز هم وقتی شخص دوم کشور چندین بار به معاون وزیر کابینه اش دستور بازگشایی یک نهاد صنفی را می دهد اما گویی (در ظاهر) خواست و نظر یک کارگردان سینما بر نظر و دستور رییس جمهور ارجحیت دارد و بعد از چندین ماه هنوز دستور رییس جمهور عملی نشده است

 

وقتی سانسور و تغییر صحبت های شخص دوم کشور - حتی در رسانه های دولتی - در سالهای اخیر به رویه ای عادی تبدیل شده است و موارد بسیار دیگری از این دست که برخی علنی شده و برخی حتی علنی هم نشده است

آیا نباید به وجود جریانی که قدرت و خواستش بر تصمیمات و دستورات رییس جمهور غالب است شک کرد؟

جالب است که در تمام یا اغلب موارد فوق که دستور رییس جمهور نادیده گرفته شده است، موتور رسانه ای و سایت های حکومتی و غیر حکومتی با وارونه جلوه دادن حقیقت نقش این جریان پر نفوذ را کامل کرده و هدف آنان را جامه ی عمل پوشانده اند. به طوریکه وقتی بسته ترین برخورد در فضای رسانه ای کشور شامل حال طرفداران رییس جمهور شده است، خلاف نظر او سایت ها فیلتر شده، در غیاب او در کشور و خلاف نظر او روزنامه ای تعطیل شده است و در حالیکه اکثریت قریب به اتفاق رسانه ها و جراید مخالف رییس جمهور هستند، در مناظره های انتخاباتی او را متهم به ایجاد این فضای بسته می کنند و در واقع پازل چیده شده توسط این جریان پر نفوذ را به این طریق کامل می سازند.

این جریان مرموز و نقابدار در سالهای اخیر آنچنان در ایفای نقش خود ماهرانه عمل کرده است که در نظر بسیاری از مردم شخصیت واقعی دکتر احمدی نژاد و فکر روشن و نگاه بازش چیزی باورناپذیر جلوه می کند. پروژه ای که در خارج از کشور با جنگ طلب و ضد یهود جلوه دادن دکتر احمدی نژاد پیش رفته است و در بسیاری از موارد اتحاد شوم این جریان داخلی با جریان قدرت خارجی بوده است که در شکل گیری چنین تصوری نقش آفرینی کرده است.

این جریان ناشناخته و قدرتمند که می تواند بر قدرت رییس جمهور به عنوان نماد اراده ملی و نماینده یک ملت سیطره پیدا کرده و جریان امور را در نقطه مقابل او پیش ببرد، جریانی که می تواند به یکباره به سفارت یک کشور حمله کند و پوشش زنده و کامل تلویزیون برون مرزی کشور را در حین این عمل داشته باشد. جریانی که در عرض کمتر از دو سال می تواند همه چیز را در کشور زیر و رو کند...

آیا می توان قدرت و نفوذ و نقش آفرینی این جریان را نادیده گرفت و تحولات سیاسی و اقتصادی کشور را تحلیل کرد؟ آیا مردم ایران برای رهایی و باز شدن غل و زنجیرهای ساختگی که سرعت رشد و پیشرفتشان را بسیار کمتر از آن چیزی که لیاقت و پتانسیلش را دارند کرده است و رسیدن به جایگاه شایسته شان راهی جز شناختن و مبارزه با این جریان پر نفوذ - و ناشناخته و مرموز - دارند؟

بیست و شش تیر نود و دو


 
کمک یک میلیارد ریالی دکتر احمدی نژاد برای آزادی زندانیان نیازمند
ساعت ۱:۳۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به گزارش ایرنا دکتر احمدی نژاد دوشنبه شب همزمان با جشن گلریزان ویژه کمک به زندانیان نیازمند یک میلیارد ریال به ستاد دیه اهدا کرد. سید‌اسد‌الله جولایی رییس ستاد دیه کشور ضمن اعلام این خبر گفت که رییس جمهوری همچنین یک عدد ساعت نفیس که از سوی امیر قطر به عنوان هدیه دریافت کرده بود، به ستاد دیه کشور اهدا کرد.
بیست و چهارمین همایش جشن گلریزان ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند کشور با حضور جمعی از نیکوکاران و جمعی از مسوولان کشوری دوشنبه شب در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

http://irna.ir/html/1392/13920425/80738433.htm


 
باز هم خانه سینما
ساعت ٤:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به گزارش خبرگزاری ایرنا معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور روز سه شنبه گفت دستور رییس جمهوری درباره بازگشایی این نهاد صنفی کاملا روشن و شفاف است.
وی تاکید کرد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی باید در این زمینه پاسخگو باشند.

به گزارش ایرنا، اقدام سازمان سینمایی در برگزاری مجمع عمومی موسوم به «خانه سینما ۲» در حالی صورت می گیرد که «محمود احمدی نژاد» رییس جمهوری کشورمان در نامه ای خطاب به جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی کشور تاکید کرد: وجود یک نهاد صنفی مانند خانه سینما برای هم افزایی توان سینمای ایران و رسیدگی به مشکلات و موانع ضروری و طبیعی است که این نهاد باید غیردولتی باشد و بماند و مراقبت شود و به هر دلیلی این نهاد با اهمیت تعطیل نشده و جامعه هنری از مزایای وجود آن بی‌بهره نشوند.
همچنین رییس جمهوری پیشتر نیز با انتقاد از رییس سازمان سینمایی در بازگشایی نکردن خانه سینما یادآوری کرده بود: جناب آقای شمقدری چرا اینقدر بسته و با تنگ‌نظری برخورد می‌شود؛ باید اجازه داد یک نهاد صنفی کار خودش را بکند. اکثریت قاطع اعضای خانه سینما متعهد به کشور و ارزش‌های الهی و انسانی هستند. کاری نشود که گرایشات و اغراض شخصی و گروهی به نام انقلاب معرفی و یا خدای ناکرده با استفاده از قدرت سازمانی تحمیل گردد. فوری مشکل را حل کنید و اعلام نتیجه شود.

http://irna.ir/html/1392/13920425/80739368.htm


 
صحبت های جالب دکتر احمدی نژاد در مراسم تجلیل از تلاشگران حوزه زن و خانواده
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

گزارش صحبت های امروز دکتر احمدی نژاد در مراسم تجلیل از تلاشگران حوزه زن و خانواده به نقل از خبرگزاری ایسنا:

رییس‌جمهور گفت: اینکه می‌گویند پشت سر هر مرد موفق، یک زن موفق است، پایین آوردن جایگاه زن و اصالت دادن به مرد است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تجلیل از تلاشگران حوزه زن و خانواده، اظهار کرد: امروز و دیروز و در طول تاریخ نقش زن و جایگاه او همیشه مورد توجه صاحب‌نظران و اندیشمندان بوده است و این موضوع در برخی مقاطع به سیطره مرد بر زن و گاهی نیز به سیطره مردان بر جامعه منجر شده است، اما من فکر می‌کنم قبل از اینکه کسی زن یا مرد باشد، انسان است.

 

وی افزود: زن یا مرد بودن قالب است، ولی آن حقیقتی که در هستی اصالت دارد حقیقت، کمال، عظمت، رشد و خدایی شدن انسان است و این حقیقتی است که از ابتدای خلقت مورد غفلت واقع شده و اصلا مهم‌ترین کار شیطان این است که هرکس را چه زن و چه مرد از حقیقت خود غافل کند.

 

رییس‌جمهور با بیان اینکه "انسان در بالاترین رتبه هستی خلق شده است"، افزود: من همیشه به دوستان خود عرض کرده‌ام که عظمت انسان به عناوین نیست؛ اینکه یک شخصی پزشک متخصص درجه یک است بسیار خوب است اما این موضوع نشانه اصالت، ترجیح و برتری او قلمداد نمی‌شود. اینکه شخصی رییس کل دنیاست، نشانه کمال، برتری و ترجیح او نیست؛ چرا‌که ملاک برتری، کمال و اصالت میزان شکوفا شدن انسانیت یک انسان است. ممکن است فردی خیاط باشد اما در اوج مراتب انسانی باشد و همه از او نور بگیرند.

 

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: ما معمولا در اسارت قالب‌ها هستیم در حالی‌که همه قالب‌ها حتی عناوین مقدس، خاکی است و حتی اینکه فلان‌کس پیشوای مذهبی است نیز قالب است. آن‌چه باید دید این است که یک فرد چقدر باتقوا و چقدر تجلی خداوند است و چقدر زیباست که خدای متعال می‌فرمایند «ان اکرمکم عندالله اتقاکم».

 

وی در ادامه گفت: آن جوهره حقیقی که باید دائم از او مراقبت کنیم حقیقت انسان بودن خودمان است و در این راستا مهم نیست که کجا و در چه قالب و عنوانی باشیم، معیار این موضوع هم خود انسان است و هرکس خودش می‌داند که چکاره است. اگر همه عالم برای آدم کف بزنند ولی آن آدم خودش بداند که آن بالاها نیست و راضی هم شود، این خودفریبی است و از سوی دیگر اگر همه عالم علیه آدم شعار بدهند ولی آدم بداند که آن بالاست، این موضوع مهم نیست و هرکس باید خودش مراقب گوهر خدادادی درونی خودش باشد و اگر در این جهت رشد نکند ساعت‌ها سخنرانی و فعالیت او آثاری نخواهد داشت، چراکه معادلات عالم تنها معادلات فیزیکی نیست.

 

رییس‌جمهور با بیان اینکه "لازم نیست کارهای آدم جلوی چشم باشد و در گزارش‌ها و تلویزیون دیده شود"، افزود: عملی که برای خدا باشد هر چند از همه چشم‌ها پنهان باشد، اثر کمالی خود را بر جای خواهد گذاشت و در همین راستا توصیه من به خودم و همه عزیزان این است که اول از همه مراقب جوهر وجودی خودمان باشیم، آن وقت بحث زن یک طرف و مرد یک طرف دیگر موضوعیت پیدا نمی‌کند.

 

احمدی‌نژاد در ادامه گفت: بالاترین بت‌شکنی، شکستن بت خودمان است و ما اگر به دنبال نجات زن هستیم باید اول به دنبال نجات انسان باشیم. مگر مردها نجات پیدا کردند که زن‌ها به نجات برسند؟ البته خیلی جاها زور می‌گویند ولی مگر خودشان به جایی رسیدند؟ ما سر چه دعوا می‌کنیم، اینها انحرافی است. زن و مرد مکمل هم در مسیر کمال هستند.

 

وی همچنین با مورد توجه قرار دادن ضرورت وجود محبت میان انسان‌ها اظهار کرد: حتی تنبیه هم باید از روی محبت باشد وگرنه اثر تخریبی دارد. در واقع اگر مجازات از روی کینه‌ورزی باشد آثار اجتماعی مخرب دارد و اگر محبت را از جامعه انسانی برداریم، قانون جنگل حکم‌فرما خواهد شد.

 

احمدی‌نژاد ادامه داد: معلوم است که خدای متعال ماموریت مهرپراکنی و عشق‌ورزی را به خانم‌ها داده و شخصیت زن را طوری قرار داده است که در سایه مهروزی شکوفا می‌شود و ایمان و توحید هم در سایه مهرورزی است. توحید با چکش به مغز نمی‌رود و اگر هم برود آثاری ندارد. باید با محبت آن را جا انداخت. هر امری که نقش مهرآفرینی زنان را مخدوش کند در نقطه مقابل زن، کمال و انسان قرار دارد. فیلم‌هایی درست می‌کنند که زن در آن هفت‌تیر می‌کشد و می‌گویند ما به زنان آزادی داده‌ایم در حالیکه این نابود کردن زن است. اگر روح زن منجمد شد و لطافتش از بین رفت، جامعه خواهد مرد. هر چقدر هم که در آن ضرق و برق باشد اما از انسانیت، لذت و آرامش خبری نیست.

 

وی افزود: آنچه که من اصرار دارم و می‌خواهم هم مردها و هم زن‌ها به آن توجه کنند، همین نقش است که البته این موضوع با فعالیت‌های اجتماعی منافاتی ندارد ولی باید مراقب بود. ممکن است نسلی بیاید و هر چه دلش خواست را به دست بیاورد اما ادامه آن نابودی است. برخی فکر می‌کنند اگر جامعه‌ای بخواهد نابود شود حتما با سیل و زلزله این کار انجام می‌شود ولی وقتی به جامعه‌ای می‌روید که در آن ارزش‌های انسانی مرده باشد، در واقع چنین جامعه‌ای از بین رفته است.

 

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به فعالیت‌های مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری گفت: در این مرکز کارهای بزرگی انجام شد، چنانچه اسناد مورد نیاز را این مرکز تدوین کرد و امتداد آن به سازمان کنفرانس اسلامی کشانده شد که این کار بزرگی بود و در واقع در دوره‌ای که از نام زن سوءاستفاده می‌کنند و کارهایی در دنیا و حتی ایران خودمان می‌شود این مرکز فعالیت‌های بسزایی انجام داد.

 

وی با اشاره به مساله حضور زنان در کابینه نیز گفت: برخی در انتخابات می‌گفتند که ما چهار نفر زن را به کابینه می‌آوریم و برخی هم می‌گفتند پنج نفر را. من به آنها گفتم این نامردی است. مگر شخصیت زن اسباب تبلیغات انتخاباتی است؟ اصلا به چه دلیل این حرف را می‌زنید؟ کار شما چه فرقی با آن کسی دارد که عکس زن را پشت کالا می‌چسباند تا آن را بفروشد؟ مگر انتخابات مهم‌تر از زن است؟

 

رییس‌جمهور همچنین از فعالیت رییس مرکز امور زنان و خانواده تشکر کرد و افزود: خانم مجتهدزاده در طول این سال‌ها با خستگی‌ناپذیری خود ما را هم از رو بردند. آدم در بیان حق نباید از کسی بترسد. رییس رژیم صهیونیستی هرچه می‌خواهد به من بگوید و هر چقدر عقده دارد خالی کند؛ ما باید جا بزنیم؟

 

احمدی‌نژاد خطاب به زنان در این جلسه، با بیان اینکه "کار شما پیامبری است و پیامبران پرچم را بلند نگه می‌داشتند"، اظهار کرد: حق در ذات خود پیروز است. در خیلی از موارد موتور حرکت دولت خانم‌هایی بودند که در دولت فعالیت می‌کردند. ماموریت انسان شدن، انسان بودن و انسان ساختن منحصر به عناوین اجتماعی نیست. برخی می‌گویند حالا که دولت عوض می‌شود ما باید چکار کنیم؟ باید کارتان را ادامه دهید و ارتباطات را حفظ کنید، چراکه فرصت برای کار هست، ما هم در خدمتتان هستیم و باید ادامه داد اما تا کی؟ تا همیشه.

 

وی افزود: وقتی ما بحث انسان کامل را مطرح کردیم، خیلی‌ها عصبانی شدند و حمله کردند. می‌دانیم چرا حمله کردند، چراکه تنها دشمنی شیطان با انسان کامل و امام است و به خدا نزدیکتر شدن یعنی به امام نزدیک شدن، وگرنه این شیخ‌هایی که نشسته‌اند و فرمان قتل پیروان حضرت علی (ع) را می‌دهند هم نام خدا را بر زبان می‌آورند.

 

احمدی‌نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: همه باید برای حاکمیت امام تلاش کنیم، بقیه حرفی بیهوده است، حتی انقلاب عظیم اسلامی و جمهوری اسلامی هم برای حاکم شدن امام است و اگر آن را برداریم نمی‌ارزد و می‌شویم مثل بقیه.

 

رییس‌جمهور همچنین از فراحی (همسرش)، مجتهدزاده رییس مرکز امور زنان و خانواده و دیگر حاضران در این جلسه تشکر کرد.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: معمولا می‌گویند پشت موفقیت یک مرد، یک زن قرار دارد در حالیکه این پایین آوردن جایگاه زنان است. به هر حال ما یک حرف‌هایی می‌زنیم که برخی خوششان نمی‌آید. به پیر، به پیغمیر، جایگاه یک همسر شهید بالاتر از خود شهید است. شهید یک تیر می‌خورد و تمام است اما یک همسر شهید باید یک عمر پرچم او را نگه دارد و این کار سخت است. آنها که فیزیکی نگاه می‌کنند فکر می‌کنند او بالاتر است. اینکه یک روز جای او را پر کند، به اندازه شش سال جبهه است. کسانی که می‌گویند پشت هر مرد موفقی، زن موفق است در واقع اصالت را به مرد داده‌اند.

 

رییس‌جمهور همچنین گفت: برخی می‌گویند احمدی‌نژاد در این آخر دولت از همکاران خودش تشکر می‌کند و اینها دارند خودشان از خودشان تشکر می‌کنند. در این مورد باید بگویم غیر از خدای متعال و امام عصر(عج)، من تنها کسی هستم که زحمات همکارانم و خانواده‌هایشان را دیده‌ام. آنها شبانه‌روز خود را برای انقلاب و خدمت وقف کرده‌اند و من وظیفه دارم از آنها تشکر کنم.

 

احمدی‌نژاد افزود: رییس‌جمهور آمریکا در سال اول ریاست‌جمهوری خود جایزه صلح نوبل گرفت در حالیکه هنوز کاری نکرده بود ولی همکاران من کار کرده‌اند و من می‌بینم که نه تنها کسی از آنها تشکر نمی‌کند بلکه هزاران حنجره و بلندگوی بی‌انصاف علیه آنها بسیج شده‌اند و خدماتشان را زیر سوال می‌برند. به هر حال این موضوع جزو ویژگی‌های این دولت است. من کاری ندارم که برخی ناراحت می‌شوند، آنها همیشه ناراحت هستند. اگر می‌شد من از تمام همکارانم یکی یکی با اسم و حضوری تشکر می‌کردم و این یک کار خدایی داست و ما داریم وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم.

 

به گزارش ایسنا، در این مراسم از طرف هیات دولت به پاس قدردانی از زحمات فراحی همسر رییس‌جمهور، از او تقدیر شد و جمعی از تلاشگران حوزه زن و خانواده نیز از محمود احمدی‌نژاد تجلیل کردند.


 
سه پایان ...
ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

نهم مرداد هفتاد و شش...دیدار آیت الله خامنه ای با آقای هاشمی و کابینه ی وی در پایان دولتشان

 

دهم مرداد هشتاد و چهار...دیدار آیت الله خامنه ای با آقای خاتمی و کابینه ی وی در پایان دولتشان

 

http://www.leader.ir/media/album/original/1927_385.jpg

بخشی جالب و مشترک در این دو صحبت :

"بنده دائماً شما را در طول این سالهاى متمادى دعا مى‌کردم؛ شخص آقاى هاشمى را به نام و حداقل در هر شبانه‌روزى یک مرتبه - و بیش از این - و شما را نیز همین‌طور، معمولاً دعا مى‌کردم. باز هم دعا خواهم کرد."

"من همیشه در این مدت شماها را دعا کرده ام. آقای خاتمی را حداقل در هر شبانه روز یک بار دعا کرده ام؛ یعنی در تمام این مدت شاید هیچ شب و روزی نبوده که من شخص ایشان را دعا نکنم. بقیه ی مسؤولان و دیگران را هم همیشه دعا کرده ام و باز هم دعا خواهم کرد. "

....

بیست و سوم تیر نود و دو...آخرین دیدار آیت الله خامنه ای با آقای احمدی نژاد و کابینه ی وی

 

http://www.leader.ir/media/album/original/2377_104.jpg

پی نوشت: هر دو عکس مربوط به سال هشتاد و چهار می باشند.

 


 
تقدیر رئیس جمهور از درخشش تیم ملی والیبال ایران
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

http://president.ir/media/main/132596.jpg

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جوانان برومند ایران سرفراز؛

عبور از سد تیم های والیبال جهان و غلبه بر نام آوران این رشته ورزشی گواه آنست که جوانان ایران قادرند در عرصه های بین المللی ورزش، قله های افتخار را فتح کنند.

ملی پوشان والیبال کشور با بازیهای درخشان خود، نگاه کارشناسان بزرگ دنیا را به خود جلب نموده و با شاد کردن دل ملت، پدیده این دوره از مسابقات نام گرفتند.

امروز با درخشش جوانان ایران عزیز سطح والیبال کشور از آسیا فراتر رفته و در طراز جهانی قرار گرفته است.

اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه بازیکنان، مربیان و دست اندرکاران این رشته ورزشی، امیدوارم در دوره های بعد مسابقات، افتخارآفرینی های بیشتری را شاهد باشیم.

محمود احمدی‌نژاد


 
حاشیه هایی خواندنی از ضیافت افطار احمدی نژاد با جمعی از ایتام
ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

Amir kholoosi-3-4.JPG

این مطلب بخشی از حاشیه های ضیافت افطاری دیشب «محمود احمدی نژاد» رییس جمهوری با جمعی از ایتام با عنوان «می خواهم فقط ببوسمش» است که در سایت خبری-تحلیلی «نکات پرس» منتشر شده است.
متن کامل این گزارش بدین شرح است:

احمدی‌نژاد همانند سال‌های گذشته در نخستین روز از ماه مبارک رمضان در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری ضیافت افطار را میزبان جمعی از ایتام بود.
دسته های مختلفی از پسران و دختران نوجوان به تدریج وارد محوطه حیات مسجد سلمان فارسی می‌شوند. پسران و دخترانی که اشتیاق و شور دیدار با احمدی نژاد را می‌توان در چهره های با نشاط و بازیگوش آن‌ها دید آمده‌اند تا با احمدی نژاد هم سفره شوند که کمتر از یک ماه دیگر دوران ریاست جموری اش به اتمام می‌رسد.
سفره‌ها را پیش از ورود بچه‌ها پهن کرده‌اند و تا قبل از صدای اذان که جاری می‌شود بچه‌ها دست به غذا نمی‌برند. از فرصت استفاده می‌کنم و به دل بچه‌ها می‌زنم و نماز را با آنها به جماعت می‌خوانم و روزه‌ام را میان پاکی و ساده گی آن‌ها افطار می‌کنم.
تجربه شیرینی است. لحظه ورود احمدی نژاد به مسجد را متوجه نمی‌شوم تا اینکه برق فلاش دوربین عکاسانی که در چند قدمی‌ام چشمک می‌زنند حضورش را برایم معلوم می‌کنند. او در همان ردیفی که من هستم نشسته است. گردنم را تا جایی که جا دارد بالا می‌گیرم. چثه کوچکش میان بچه‌هایی که دورش حلقه زده‌اند ناپیداست. با خودم می‌گویم اصلا شوق و اشتیاق این بچه‌ها اجازه افطار کردن به رییس جمهور را می‌دهد؟
از جا بلند می‌شوم و او را می‌بینم لقمه ای به دهان می‌گذارد و دستی به سر و روی بچه‌ها می‌کشد. خنده همیشگی‌اش روی صورت خودنمایی می‌کند. نامه‌هایی که دریافت می‌کند را اغلب باز می‌کند و نگاهی به آنها می‌اندازد. دستش که پر می‌شود نامه‌ها را رد می‌کند.

Amir kholoosi-6-3.JPG

Amir kholoosi-9-3.JPG

http://president.ir/media/main/132461.jpg

بر جای می‌نشینم. در حین افطار کردن به فکر فرو می‌روم و با خود می‌گویم آیا مانند او خواهد آمد؟ اینقدر بی تکلف و ساده؟
پسری خطابم قرار می‌دهد و می‌گوید آقا تو کیفتون کاغذ دارید؟به برای نوشتن نامه می‌خواهد. با خودم می‌گویم امیدی به پاسخ این نامه‌ها هست؟‌ یاد آنهایی می‌افتم که در روزهای اخیر برای گرفتن وام ضروری به بانک ملی (همان بانک اختلاس سه هزار میلیاردی) مراجعه کرده بودند و به آن‌ها گفته بودند دیگر از وام خبری نیست. چرا که مجلس با مصوبه‌ای پرداخت وام به نیازمندان را غیرقانونی شناخته بود.
کاغذ را به دست پسرک می‌دهم و او با لهجه قزوینی غلیظ چندین بار از من تشکر می‌کند. به تدریج که افطار بچه‌ها تمام می‌شود دور و بر رئیس جمهور شلوغ‌تر می‌شود بچه‌ها از هر طرف به صف ایستاده‌اند تا به محمود نزدیک‌تر شوند. این لحظه های بی نظیر را به گونه های مختلف بارها دیده بودم. گویی رئیس جمهور با ایتام عشق بازی می‌کرد از چپ و راست و بالا سرو صورت احمدی نژاد را بوسه باران می‌کنند. غذایش را خورده و نخورده از جا بلند می‌شود. به پسرک روبرویی‌اش که همراه او قیام می‌کند با مهربانی می‌گوید چرا غذایت را نخوردی؟به بنشین و غذایت را تمام کن.

Amir kholoosi-12-2.JPG

Amir kholoosi-10-3.JPG


بچه‌ها مانند نگینی او را در برگرفته‌اند. حلقه بچه‌ها تنگ‌تر و پر حجم‌تر می‌شود. قدو قواره برخی از پسرها از رئیس جمهور کشیده تر است. دیگر او را نمی‌بینم از پسری که می‌کوشد خود را به رئیس جمهور برساند می‌پرسم می‌خواهی به او چه بگویی؟‌ ریز می‌خندد و می‌گوید هیچ چیز فقط می‌خواهم ببوسمش. پسر کنار دستی‌اش می‌گوید من یک خواسته خصوصی دارم. می‌گویم او فقط کمتر از یک ماه دیگر رئیس جمهور است. می‌گوید احمدی نژاد کارش درست است.
از یکی از آنها می‌پرسم نظرت درباره احمدی نژاد چیست؟ و پاسخش این است به نظرم احمدی نژاد بار دیگر رئیس جمهور بشود. می‌پرسم چرا می‌گوید چون او خیلی خوب است. می‌پرسم چه چیز او خوب است؟‌می گوید مشکل مردم را حل می‌کند. نگاهی به حلقه پسران دور او می‌اندازم مانند موجی این سو و آنسو می‌رود. محافظان آسوده و نظاره گرند و از دور لبخند می‌زنند.

 

با تشکر از خبرگزاری ایرنا

نوزدهم تیر نود و دو


 
باز هم هجوم همه جانبه به خادم ملت
ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

پیامبرِ رحمت فرمود: "الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم"

تکذیبیه ای دیگر در سایت خادم جمهور:

http://president.ir/fa/49887

----------------------------------------------------------------------------

این روزها و در پی هشت سال تلاش بی وقفه و مجاهدت شبانه روزی خادم ملت برای خدمت به ایران و ایرانی و عزت روزافزون این سرزمین باز شاهد هجوم همه جانبه و خفاش وار عده ای هستیم که این کشور و مردمانش ذره ای برایشان ارزش ندارد و جز پول و قدرت چیزی نمی شناسند. افرادی که جز راحت طلبی و تأمین منافع نامشروعشان چیزی از آنها ندیده ایم و متأسفانه فرزندان پاکباز و دلیر ایران زمین را برای اندکی بیشتر ماندن بر سر قدرت مورد تهمت های ناجوانمردانه شان قرار داده اند. باز هم الیگارشی با تمام قوا و ظرفیتش به میدان آمده است. یکی پرونده سازی می کند، یکی تهمت می زند، یکی توهین می کند و همه را با رسانه های پر شمار و بی اخلاقشان منتشر می سازند. گویی تا ابد بر اریکه ی قدرت خواهند نشست و گویی دوران ظلمشان ابدی است. در این روزها و در آغاز ماه میهمانی خدا دعا کنید برای خادم جمهور مظلوم...

هجده تیر نود و دو


 
بخش هایی مهم از صحبت های دکتر احمدی نژاد در خصوص سیاست خارجی
ساعت ٩:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

...اونا می دونستن که این اندیشه جهانگیر میشه. سعی کردن ما رو جنگ طلب معرفی کنند. ما گفتیم صهیونیستا رفتنی اند. الانم میگم رفتنی اند ولی بارها گفتیم اونا فلسفه وجودیشونو از دست دادند. دارن میرن چه بخوان چه نخوان میرند. الانم به شما عرض می کنم بخوان نخوان رفتنی اند. بعد اونا گفتن اینا جنگ طلب اند درحالیکه ما هی می رفتیم می گفتیم صلح عدالت مهرورزی عشق به همه ی انسان ها ..."بهار" ... بهارو مطرح کردیم در جهان. حتی بحث هولوکاست رو به خدا از موضع انسانی ما مطرح کردیم. ما گفتیم آقا چرا یه اتفاقی تو یه جایی افتاده - فرض کنیم افتاده- خب چرا فلسطین باید تاوانشو بده؟ شما می خواید مسئله رو حل کنید ؟ راه حلش اینه بریم با هم مشترک اگر کسی جرمی کرده همونو مجازات کنیم. چرا گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری! این راه حل فلسطینه...اما بدونید طرح مسئله هولوکاست ستون فقرات نظام سرمایه داری را متلاشی کرد چون تنها عنصر قدسی باقیمانده در نظام سرمایه داری بود...

اندیشه مهدوی فراتر از مذاهب رایجه حتی فرقه ها، تعصبات ملی، نژادی، جغرافیایی، برای همه ی انسان هاست. دولت در اصلاح جهان دنبال جنگ نبوده. ما گفتیم اندیشه، فرهنگ، تعامل سازنده. ما اگر رو اصولمون بایستیم با منطق، پیروزیم.

در حوادث منطقه چه در تحلیل چه در ورود، ما باید خیلی مراقب باشیم. اصول قطعی خودمونو فراموش نکنیم. روش باید وایستیم تا دچار تناقض نشیم. اصول قطعی ما چیه؟ اصول قطعی ما حقوق مردمه. آزادی، عدالت، کرامت مال همه ی مردمه. اما راه رسیدن به این حقوق جنگ نیست. تعامله، همبستگیه، همکاریه. و اصل سوم ما اینه که مراقب دشمنان قسم خورده باشیم. شما که دارید تو کشورتون با هم می جنگید فکر کنید صهیونیستها چه حالی دارند؟ به نفع اوناست یا به ضرر اوناست؟ اونا شادند یا غمگین اند؟ از اینا نباید غافل شد. ما باید جوری رفتار کنیم که خدای نکرده حرف ما تو دنیا از اعتبار نیفته. خیلی مهمه...

اما چی گیرمون اومد در سیاست خارجی؟ اولا جایگاه ایران تو دنیا ارتقا پیدا کرده. گفتمان جهانی عوض شده. حتی مستکبران هم الان دم از عدالت می زنند. اینو شوخی نگیریم. نه تنها گفتمان در داخل کشور عوض شد که من ورود نکردم. یادتون هست چی بود بازار روز سیاست و فرهنگ. الان چی هست. دنیام عوض شد. شده عدالت. شده حقوق انسان ها. نظام سرمایه داری به طور کامل رفته زیر سؤال. همه ناراضی اند. هیچکی دفاع نمی کنه. من با خودشون هم صحبت می کنم میگن بله همه ناراحتن. از اونور نام ایران محبوب شده. نام ایران یعنی عزت، ایستادن، پاکی، عدالت. نام احمدی نژاد به عنوان یک فرزند کوچک ملت ایران، به نمایندگی از ملت ایران، الان چقدر محبوبه تو دنیا. به خاطر اون اندیشه است. به خاطر اون فرهنگه. به خاطر ایرانه. به خاطر انقلابه. اینا نشانه موفقیت سیاست خارجی است. اومدن نقشه کشیدن ان پی تی رو اصلاح کنن تو سازمان ملل. نشست سراسری گذاشتن. هیچ کس از سران نرفت فقط رییس جمهور آمریکا میخواست بیاد. تو پیش نویس آورده بودن که ایران باید فعالیتهاشو تعطیل بکند. ما مطلع شدیم. یهو گفتم من میخوام بیام. دیگه غیر منتظره بود چون اصلا پیش بینی نشده بود. فقط رییس جمهور آمریکا می خواست بیاد یه طرفه حرف بزنه بره. تا دیدن من میام اون جا زد رفت عقب. ما رفتیم یازده تا پیشنهاد دادیم، ده تا از اون پیشنهادها اومد. اون متنی که ایران رو محکوم می کرد رفت کنار به جاش رژیم صهیونیستی اومد که رژیم صهیونیستی باید شفاف سازی بکند. این آثار حضور فعال در عرصه خارجی است.

موضوع هسته ای ایران. چه اتفاقی تو دنیا افتاد؟ حقانیت ایران، مظلومیت ایران، استحکام ایران، الگو بودن ایران، پایداری ایران، تو دنیا جا افتاد. خودشون دارن میگن. و در خلال بحث هسته ای، تغییر نظام جهان، اندیشه مهدویت تو دنیا مطرح شد. از فرصت هسته ای حداکثر استفاده شد. وحدت ملی مون تقویت شد. اجلاس غیر متعهدها در تهران برگزار شد. همه گفتن طی چهل پنجاه سال موفق ترین اجلاس بوده...

چندین اجلاس بزرگ در تهران برگزار شد. جبهه ی سرمایه داری به هم ریخت، دچار اشکال در تحلیل و دریافت شد.

ما باید خودمون رو در سطح مدیریت جهان باور کنیم. اگر باور کردیم یه جور دیگه می اندیشیم. یه جور دیگه برنامه ریزی می کنیم و عمل می کنیم. این یه فرصته. اگه رفتیم خودمونو در اون بالا نشوندیم یه فضا و فرصت نامحدود در اختیار ماست. اصلاَ انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، مأموریتی جز زمینه سازی برای حکومت جهانی ندارد. ما با اون هویت پیدا می کنیم. رمز اقتدار ولایت فقیه اینه که پشتش یک اندیشه ی عمیق الهی و آسمانی و تاریخی است. اگه ایرانو می سازیم اگه اقتصادو درست می کنیم، سیاستو درست می کنیم، فرهنگو درست می کنیم، همه ش برای همینه. ما معتقدیم حکومت جهانی متعلق به امام است برای امام است. باید دنیا رو بسیج کنیم به یک مظلومیت هزار و صد و هفتاد ساله پایان بدیم. الان ما برای بیست و پنج سال خانه نشینی امیرالمومنین داریم صدها ساله گریه می کنیم. اما برای هزار و صد و هفتاد سال خانه نشینی امام حیِ زنده ی حاضر ؟ باید بسیج بشیم. این تنها راه نجاته. اصلی ترین تکلیفه. این مهم ترین و اصلی ترین مأموریت انقلاب اسلامی است. مأموریت حکومت و همه ی ارکان حکومت از جمله رسانه است. اینو برداریم بدون پشتوانه میشیم. راهبردی نداریم...


 
ماجرای چسب زخم و دست های احمدی نژاد...
ساعت ٧:۱٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

مطلبی جالب در شبکه ایران:

چند تا سفر بود که پس از مراسم استقبال می‌دیدم بچه‌های حفاظت (ریاست‌جمهوری) دنبال چسب زخم برای دکتر می‌گردند: نخستین سفری که این مورد پیش آمد گفتم حتماً اتفاق خاصی افتاده که دکتر احتیاج به چسب زخم پیدا کرده و لزومی نداره که بپرسم اما وقتی ماجرا، توی چند تا سفربعدی هم تکرار شد کنجکاو شدم و از فرمانده حفاظت پرسیدم موضوع چسب زخم چیه!گفت : دکتر در طول مسیر هیچ موقع نمی‌شینه و درعین حال سعی می‌کنه با دست خودش هم نامه‌های مردمی اطراف ماشین رو جمع کنه و هم به احساسات مردم با دست دادن به اونها جواب بده وقتی هم ما دخالت می‌کنیم که مثلاً فاصله رعایت بشه از دست ما ناراحت میشه و اجازه نمیده چنین کاری بکنیم اما همیشه وقتی به آخر مسیر و جایگاه سخنرانی می‌رسیم می‌بینیم که دست‌های دکتر از شدت فشار و ابراز احساسات مردم زخمی شده و داره خون میاد اخه هر کدام از مردم دوست دارن هرطورشده دکتر رو از نزدیک ببینند.

توی همین ابراز احساسات هم، مردم مشتاق ناخودآگاه ناخنهاشون به دست رئیس‌جمهور کشیده میشه و به دست دکتر کمی آسیب می‌رسه... سردار، هرچی از ابراز احساسات این مردم شریف می‌گفت کم گفته بود من خودم به چشم دیده بودم که چگونه ذوق و شوق خودشون رو نشون میدن،دربسیاری از سفرها بودند افرادی که حتی نتوانسته بودند نامه خودشون رو به‌دست آقای رئیس جمهور برسونند اما خوشحال بودند وقتی دلیلش رو می‌پرسیدیم این‌گونه می‌گفتن: «همین که رئیس جمهورمون به میان ما میاد و از نزدیک او رو می‌بینیم و او هم مشکلات ما رو از نزدیک می‌بینه برای ما کافیه...»

منبع : http://www.inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=1&Id=158462&Rate=0


 
برای چندمین بار؛ دستور رئیس جمهور برای بازگشایی خانه سینما
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٦ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

آیا آقای شمقدری این بار دستور رئیس جمهور را عملی خواهد کرد؟!!

متن دستور رییس جمهور که در هامش نامه مسعود جعفری جوزانی مبنی بر "ارائه گزارش بازگشایی خانه سینما" نگاشته شده است، به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی

جناب آقای شمقدری

ضمن تشکر از تلاش نمایندگان خانه سینما با آن معاونت و این جانب در ایجاد تفاهم برای بازگشایی هر چه سریعتر خانه سینما، امیدوارم این اقدام گام مثبتی در ایجاد فرصت‌های بهتر و برتر برای صنعت سینمای ایران باشد.

امروز اهمیت صنعت شگرف سینما در نشر ارزشهای الهی- انسانی و آرمانهای بلند انقلاب بر کسی پوشیده نیست. باید جایگاه شناخته شده سینمای ایران در جهان با  تلاش مشترک اهالی سینما در سطح شایسته ملت بزرگ ارتقاء یابد. همه سینماگران با هر سلیقه و گرایش سیاسی همدل و متحد برای اعتلای فرهنگ متعالی اسلامی و ایرانی این سرزمین نورانی تلاش نمایند. از دیگر موارد ضروری، لزوم رسیدگی به مشکلات صنفی هنرمندان و گشودن گره‌های فنی و حرفه‌ای صنعت سینما از طریق مشارکت جمعی هنرمندان به ویژه افراد با تجربه و صاحبنظران علمی و فنی است. وجود یک نهاد صنفی مانند خانه سینما برای هم افزایی توان سینمای ایران و رسیدگی به مشکلات و موانع، ضروری است و طبیعی است که این نهاد باید غیردولتی باشد و بماند و مراقبت شود به هر دلیلی این نهاد با اهمیت تعطیل نشده و جامعه هنری از مزایای وجود آن بی‌بهره نشوند. انتظار دارم با همکاری جدی و گسترده حوزه سینمایی دولت و خانه سینما محصولات برتر سینمایی بیشتری تولید شود و شاهد حضور موثرتر سینمای ایران در عرصه‌های جهانی باشیم.

از همه هنرمندان و خانواده بزرگ سینما که علیرغم برخی مضایق با عشق به ایران و فرهنگ الهی این سرزمین در خدمت تعالی فرهنگی و اعتلای نام و رسم ملت  ایران هستند تشکر می‌نمایم و از خداوند منان برای همگان سلامت و موفقیت مسئلت دارم.

محمود احمدی‌نژاد

رییس‌جمهوری اسلامی ایران


 
مرد و مردم ...
ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٤ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

دست نوشته های مردم :

«با مردم رنجدیده محشور شدی، کابوس شبانه زر و زور شدی، دست تو نمک نداشت ای ظلم‌ستیز، مظلوم‌ترین رییس‌جمهور شدی»

http://president.ir/media/main/132133.jpg

«سوگند به آیه آیه دفتر عشق مظلوم ترین رئیس جمهور شدی» «ما حامی احمدی نژادیم هنوز»

http://president.ir/media/main/132107.jpg

http://president.ir/media/main/132132.jpg

http://president.ir/media/main/132115.jpg

http://president.ir/media/main/132111.jpg

مرد:

من شما را از صمیم دل دوست دارم و به همه شما عشق می‌ورزم و خدا شاهد است که نوکری شما و همه مردم ایران را با آقایی جهان عوض نمی‌کنم. بنده هر جا که باشم در خدمت شما، مخلص شما، در خدمت کشور، در خدمت انقلاب، فدایی و کوچک شما هستم هر موقعی که شما ملت ایران زیر پاهایتان را نگاه کنید احمدی نژاد را همان جا خواهید دید.

http://president.ir/media/main/132126.jpg

دوازده تیر نود و دو - مراسم بهره برداری از بزرگترین بلوار معنوی جهان اسلام در شهر مقدس قم


 
ده چیز در مورد احمدی نژاد که احتمالاً نمی دانستید...
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

ترجمه مطلبی با همین عنوان که در لینک زیر ارائه شده است. در مورد آمار و ارقام در مطلب اصلی مرجع داده شده است.


http://www.opednews.com/articles/Ten-things-you-probably-di-by-Niloufar-Parsi-130701-445.html

1- سرمایه گذاری خارجی در ایران در دوره احمدی نژاد به بالاترین میزان خود رسید. بطوریکه ایران در دوره احمدی نژاد 24.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی را جذب کرد که این رقم در دوره هاشمی 350 میلیون دلار و در دوره خاتمی 10.452 میلیارد دلار بوده است.


2- احمدی نژاد هیچ گاه خواستار نابودی اسرائیل نشد بلکه خواستار تغییر رژیم حاکم در سرزمین های اشغالی شد همچنین وی هیچ گاه هلوکاست را انکار نکرد بلکه سوالاتی را پیرامون آن مطرح کرد از جمله اینکه چرا فلسطینیان باید تاوان آنرا پس بدهند.


3- احمدی نژاد در اشغال سفارت آمریکا در 1979 شرکت نداشت و حتی مخالف آن بود.


4- خانواده احمدی نژاد از طبقه کارگر و وی دارای زندگی ساده و معمولی است. هنگامی که به ریاست جمهوری رسید فرش های گران قیمت کاخ ریاست جمهوری را به موزه اهدا کرده و با فرش های ارزان جایگزین کرد و از هواپیمای مخصوص استفاده نکرد.

5- احمدی نژاد پس از دو سال که شهردار تهران بود در سال 2005 از میان 550 نامزد شهردار برتر (شهردار جهان) در زمره 65 فینالیست بود که تنها 9 نفر از آنها از قاره آسیا بودند. و جزء 3 شانس قوی برای لیست ده نفره بهترین شهردار بود که به علت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و استعفا از سمت شهرداری از رقابت کنار رفت.

6- احمدی نژاد اولین رهبری در ایران بود که حاضر به انجام اصلاحات در سیستم یارانه ای کشور که ثروتمندان بیش از فقرا از آن سود می بردند شد. کاری که در پنج دهه اخیر هیچ سیاستمداری حاضر به انجام آن نشده بود.


7- احمدی نژاد اولین رییس جمهوری بعد از انقلاب بود که جمهوریت نظام را تقویت و در مقابل دخالت های خارج از قانون روحانیت مقاومت کرد.


8- در دوره احمدی نژاد موقعیت ایران در خاورمیانه و مذاکرات هسته ای تثبیت و به طور مداوم بهبود یافت و ایران موقعیت قدرتمندتری یافت در حالیکه حتی یک گام از حقوق بین المللی خود عقب نشینی نکرد.


9- در دوره احمدی نژاد خودکفایی اقتصادی به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت و اتکا به واردات و حتی صادرات نفت خام به طور چشمگیری کاهش یافت. ایران امروز در میان بزرگترین تولید کنندگان فولاد و پتروشیمی است با ظرفیت پالایشگاهی بسیار بالاتر از دوره روسای جمهور پیشین. و اقتصاد ایران امروز در نتیجه مستقیم تحریم ها و تصمیم دولت احمدی نژاد برای مقابله و شکست تحریم ها بسیار مقاوم تر شده است هرچند این موضوع برای بسیاری از ایرانیان سخت بوده است اما اثر آن در تقویت موقعیت و اقتصاد ایران در بلند مدت قابل پیش بینی است.


10- نرخ رشد علمی و دستاوردهای علمی در دوره احمدی نژاد خیره کننده است به طوریکه در سال 2010 ایران بالاترین نرخ رشد علمی را در جهان داشت. و امروز این کشور در میان قدرت های جهانی در تکنولوژی فضایی ، هسته ای و نظامی همچنین نانوتکنولوژی و سلولهای بنیادی است. ایران امروز در زمینه نظامی قدرتمندترین کشور منطقه است در حالیکه کمترین نسبت از GDP خود را در مقایسه با کشورهای دیگر منطقه و آمریکا و انگلیس و فرانسه صرف بودجه نظامی کرده است.


 
سفر به مسکو
ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

دکتر احمدی نژاد امروز برای شرکت در اجلاس کشورهای صادر کننده گاز عازم مسکو شد. دیدار با ایرانیان مقیم روسیه، شرکت در مراسم یادبود هوگو چاوز، دیدار با سران برخی کشورها، دیدار با نخبگان روسی و مصاحبه تلویزیونی، برنامه های رئیس جمهور در این سفر می باشند.

http://164.138.23.2/content/Rouhollah%20Vahdati-14-4.JPG/4


 
گفتگوی مردی از جنس مردم با مردم
ساعت ٩:٢٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

http://president.ir/media/main/131612.jpg

گفتگوی زنده دکتر احمدی نژاد با مردم ایران چهارشنبه ۱۲ تیر بعد از خبر ساعت ۲۱ از شبکه اول سیما و شبکه سراسری صدا


 
در این زمستان سرد و تاریک به یاد دوستان بهاری باشیم...
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

برخی از دوستان بهاری به جرم دفاع از حق و عدالت این روزها محاکمه می شوند یا در بازداشت به سر می برند. برای همه شان و همه بیگناهانی که در بند هستند دعا کنیم که در این ماه پر برکت و تا پیش از ماه میهمانی خدا، پروردگار بزرگ گره از کار همه شان باز کند و تلألؤیی از عدالت بر این سرزمین تابیدن بگیرد...به ویژه دعا کنیم برای دوست وبلاگنویسی که فردا روز محاکمه اش است...

هشتم تیر نود و دو


 
پیام تبریک دکتر احمدی نژاد به مناسبت پیروزی تیم ملی والیبال ایران
ساعت ٤:۱٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جوانان برومند ایران سرفراز؛

تجلی ایمان و غیرت‌تان را تبریک می‌گویم؛ نشان دادید که با هوشمندی، همت و خودباوری، همه قله‌ها در دسترس است. ملت ایران، ضمن تشکر از شما، مربیان عزیز و همه دست‌اندرکاران در انتظار شنیدن خبر افتخارآفرینی‌های بیشتر و بالاتر شما هستند. ان‌شاء الله.

محمود احمدی‌نژاد


 
دکتر احمدی نژاد امروز در فارس...
ساعت ٥:۳۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

"اعتقاد دارم که ثواب باز کردن یک گره از زندگی یک انسان از هفتاد هزار حج برتر است."

http://president.ir/media/main/131632.jpg

ششم تیر نود و دو


 
یک روز به یاد ماندنی و یک احساس بی نظیر...
ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

http://president.ir/media/main/130055.jpg

به نام خدا

همیشه باور داشتم که دکتر احمدی نژاد مردی متفاوت است. از آن انسان ها که از زمان خود جلوتر هستند و با باورهای عمیق به آینده روشن و درخشان بشریت تلاش می کنند تا انسان های عصر خویش را بیدار کرده و از بند ستم و جهل و تعصب برهانند. همیشه صحبت های دکتر احمدی نژاد را دنبال می کردم و سعی می کردم خودم صحبت را بشنوم یا ببینم تا گرفتار تحریف ها و سانسورهایی که در تمام این سالها حقیقت این انسان بزرگ را از دید خیلی از مردم پنهان نگه داشتند نشوم و بدون واسطه او را بشناسم و دریابم چون احساس می کردم انسان باارزشی است. آنقدر با ارزش که دهها و صدها رسانه در اقصی نقاط جهان و جنایتکاران بین المللی و صاحبان قدرت و ثروت داخلی تمام توانشان را برای تخریب او بسیج کرده اند و از هیچ توهینی به او دریغ نمی ورزند. کسانی که مصداق طبقه اشرافی هستند که در کتاب آسمانی مان در زمان همه خوبان بوده اند و با همین اتهام زنی ها و تخریب ها بر موج جهل و تعصبات مردمان سوار شدند و حکومت صالحان را تا به امروز و تا زمانی نامعلوم به تأخیر انداخته اند. هر چه زمان گذشت به صداقت و پاکی و نگاه عمیق، باز و جهانی دکتر احمدی نژاد و به هوش و استعداد و آگاهی بالایش بیشتر ایمان آوردم و او را فردی یافتم که جهان معاصر به او نیاز دارد تا با یک اتحاد و بیداری عمومی در جهت رسیدن به آرمان های مقدس انسان حرکت کرده و برای همیشه خط بطلانی بر رنج ها ناکامی ها و حسرت های تاریخی اش بکشد و تجربه زندگی انسانی و استفاده از ظرفیت های خدادادی اش را در همین دنیا به دست آورد. هر چند باور داشتم که اتفاقاتی که در عرصه سیاسی کشورمان افتاد و طراحی پیچیده ای که مردم را در برابر عمل انجام شده قرار داد هم نمی تواند حتی ذره ای در اراده و روحیه دکتر احمدی نژاد خللی ایجاد کند اما چیزی که در جشن باشکوه نیمه شعبان در تقدیر از فرزند ملت دیدم بسیار فراتر از تصورم بود. انرژی، روحیه و امیدی که این مرد نه تنها در وجود خودش موج می زد بلکه آنرا به تک تک مخاطبانش منتقل می ساخت باور مرا صد چندان کرد به ادامه راه بهار و ادامه این آرمان مقدس و باورم را به یقین مبدل ساخت که حتما بهار خواهد آمد...چند جمله از دکتر احمدی نژاد در این مراسم را می نویسم که حقیقتاَ برایم الهام بخش بوده اند و عهد و پیمانم را بسیار بسیار محکم تر و مسیر پیش رویم را بسیار بسیار روشن تر ساخته اند...

"کسی که در دلش عشق امام نباشد، زندگی اش بر مدار امام نباشد، برای رسیدن به امام و حاکمیت امام نباشد، فرقی نمی کند کجا باشد. به خدا اگر دور کعبه بگردد یا در میکده باشد فرقی نمی کند. امام است که به حج معنا می دهد. امام است که به عبادت معنا می دهد. امام است که به مجاهدت و تلاش اجتماعی معنا می دهد. امام است که به انسان معنا می دهد. و این بزرگترین هدیه ی خدا، نعمت خدا و لطف خدا برای بشریت است."

"می بینم بعضی دوستان بعضاَ تو تحولات اجتماعی و سیاسی دچار نگرانی میشن یا دلخوری میشن یا خدای نکرده یه رگه هایی از یأس و اینجور چیزا. در اندیشه مهدوی، دلخوری و ناراحتی و یأس و از این حرفها مطلقاَ راه نداره. ما برای رسیدن به اون قله تازه در ابتدای راهیم. این ابتدای راه به معنای این نیست که یک فاصله ی زمانی طولانی در برابر ماست. خیر. در این عالم فاصله ای وجود نداره. مگه نمی دونیم که امام هست، زنده است، حاضر است؟...فاصله خیلی کم است."

"امام باید بیاد. یعنی چی امام باید بیاد؟ ما باید بیاییم. ما باید برسیم. یه نقطه ی موعودی هست. یک میعادگاهی هست. ما باید برسیم. امام که امام است. اگر هزار و صد و حدود هفتاد سال قبل هم جامعه بشری به اون نقطه ی میعاد می رسید و به اون موعود می رسید، امام، امام بود. الان هم امام امام است. هنوز جامعه بشری آنچه که باید نیست. به محض اینکه بشود تمام است."

"امام مظهر لطف خدا، عشق خدا به مخلوقات و انسان هاست. اگر بنا بود با شمشیر حاکم بشود، با زور حاکم بشود، امیرالمومنین و پیامبر بودند...برای امیرالمومنین کار سختی بود که با شمشیر دنیا را مطیع خودش بکند؟ امام است دیگر، یک اشاره می کرد تمام دنیا مطیع او می شدند...باید جامعه بشری رشد کند، برسد به جایی که امام را بطلبد. ضرورت حاکمیت امام را بفهمد و ایمان بیاورد. امام جامعه کمال یافته میخواد. جامعه هوشمند میخواد. جامعه فهیم میخواد. جامعه عاشق ارزش های الهی و انسانی میخواد. هدف امام حاکمیت به این معنا نیست که بیاد سیطره پیدا کند بر مردم. خدای متعال به پیامبرش هم فرمود : لست علیهم بمسیطر. قرار نیست سیطره پیدا بشود به هر قیمتی. خب خود خدا از اول همه را در یک قالب میزد تمام. این همه دنگ و فنگ و سختی ها نداشت. باید برسد. یک کشش دو جانبه، یک جذبه دو جانبه باید ایجاد بشود. از جانب امام هست، دائما جاری است در هستی. لطف امام جاری در هستی است. از اینور هم باید ایجاد شود. انسان ها باید از همه اسارت ها آزاد بشوند. اسارت خودشان، قومشان، قبیله شان، باندشان، حزبشان، تعصباتشان، جغرافیاشون. نگاهها باید جهانی بشود. همه ارزش های متعالی جهانی اند. انسان جهانی است. توحید جهانی است، عدالت جهانی است، پاکی جهانی است، حکمت جهانی است."

 

"من میخوام به عنوان یک برادر کوچکی که بیش از صد تا کشور دنیا را دیدم، با گروه های مختلف صحبت کردم. می خوام به شما بگم به لطف خدا، به لطف امام زمان، جامعه بشری به سرعت، به سرعت روزافزون، با شتاب بسیار بالا داره به سمت نقطه موعود و میعاد حرکت می کند."

"این حرکت، حرکت جهانی است. حرکت الهی است. حرکت تاریخی است. یک حرکت از ازل تا ابد است. امروز داره به نقطه اوج شکوفایی خودش نزدیک می شود."

"در تاریخ ایران نداشتیم که به یک مجموعه ای اینقدر تهمت و توهین و اهانت بشود. ما فقط یک کلمه میگیم: میگیم ما این سینه مونو برای همه چیز آماده کرده ایم برای هر نوع سرنیزه ای آماده کردیم اما محال است یک کلمه خلاف عدالت و خلاف حقوق ملت ما چیزی را امضا کنیم."

"احمدی نژاد کسی نیست. احمدی نژاد یک قطره ای از اقیانوس بی کران ملت ایران است. ما افتخارمون به اینه که زیر بار زور نمیریم."

"کور خوندید. ما یه اربابی داریم که اون اربابمون میاد، به اتفاق اون ارباب آنچنان حالتون را بگیریم که در تاریخ ثبت بشود."

"گفتن یه جمعی از خادمان و پاکان را حذف کردند. خیلی ها در کشور غصه دار شدند. جقدر تماس، اظهار نگرانی. من تشکر می کنم. اما میخوام بگم هر موقع خواستید غصه بخورید، هر موقع دلتون شکست، برای یک حقیقت دیگری غصه بخورید. مگه باور نداریم که امام هست و امام است؟ مگه باور نداریم که امام زنده و حاضر است؟ مگه باور نداریم که حق حکومت جهانی مال امام است؟ بابا هزار و صد و هفتاد سال است که امام را خانه نشین کرده اند. حق امام را گرفتند، امام را حذف کردند. چند صد سال است که ما میگیم پیروان امامیم. عاشق امامیم. آیا عاشق امام و پیرو امام مأموریتی جز برگرداندن امام به رأس قدرت دارد؟ میخوای غصه بخوری؟ برای امام زمان غصه بخور. مظلوم ترین مظلومان عالم در دوره ما بلکه در تاریخ امام است. هرکس حیات داره، روزی میخوره به واسطه امام است. انقلاب عظیم اسلامی برای بازگرداندن امام به رأس قدرت جهانی است. این مأموریت انقلابه...بالاترین غصه آن است که این مأموریت به فراموشی سپرده بشود و البته به فضل الهی چنین نخواهد شد. راه روشن است. راه روشن است. انهم یرونه بعیدا - اونا دور می بینند- و نراه قریبا. به فضل الهی خیلی زود خواهد بود که کاخ های سرخ و سفید بر سر اربابان قدرت جهان فرو ریزد و پرچم توحید و عدالت و نجات انسان بر همه عالم به اهتزاز در آید. سربلند و پیروز باشید."

سوم تیر نود و دو مصادف با میلاد حضرت مهدی (عج)- مراسم تقدیر از خادم بی ادعای ملت


 
دستور مجدد رئیس جمهور برای بازگشایی خانه سینما و پاسخ به اظهارات معاون سینمایی
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور در پی واکنش جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی به تاکید رییس‌جمهور بر بازگشایی خانه سینما، ضمن تایید محتوای نامه، زمان دستور رییس جمهور را پس از دیدار شمقدری و ارائه توضیحات وی و نه قبل از آن دانست.

 

محمد شیخان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) تاکید کرد: نظر رییس‌جمهور همچنان بر این است که خانه سینما باید بازگشایی شود و نباید با تنگ‌نظری مانع فعالیت یک نهاد صنفی شد.

 

وی افزود: آقای رییس‌جمهور همان‌طور که تاکید کرده‌اند، معتقدند عموم هنرمندان کشور متعهد به چارچوب‌ها و ارزش‌های موجود هستند.

 

وی با اشاره به اظهارات شمقدری مبنی بر این‌که «نامه کمی با تداخل زمان مواجه شده بود و همین امر اشتباهاتی را به وجود آورده است. نامه‌ خانه‌ سینما مربوط به فروردین است و ما اوایل اردیبهشت موضوع هیأت بازگشایی را با آقای دکتر احمدی‌نژاد مطرح کرده و ایشان نیز موافقت کردند» اظهار کرد: نکته مهم این است که دستور رییس‌جمهور مربوط به پس از شنیدن توضیحات آقای شمقدری در اردیبهشت‌ماه می‌شود و پس از آن دستور اخیر صادر شده است و لذا دستور صریح رییس جمهور ابهامی ندارد و شامل تداخل زمان نگشته است.

 

یادآور می شود ایسنا امروز دستوری را از رییس جمهور منتشر کرد که در آن خطاب به شمقدری بیان شده بود که بدون تنگ نظری و استفاده از قدرت سازمانی به فوریت نسبت به بازگشایی خانه سینما اقدام نماید. متن کامل دستور رییس جمهور به این شرح است:

«بسمه‌تعالی ، جناب آقای شمقدری چرا اینقدر بسته و با تنگ‌نظری برخورد می‌شود. باید اجازه داد یک نهاد صنفی کار خودش را بکند. اکثریت قاطع اعضای خانه سینما متعهد به کشور و ارزش‌های الهی و انسانی هستند. کاری نشود که گرایشات و اغراض شخصی و گروهی به نام انقلاب معرفی و یا خدای ناکرده با استفاده از قدرت سازمانی تحمیل گردد. فوری مشکل را حل کنید و اعلام نتیجه شود.»


 
از فلسفه ها وحشت دارند...
ساعت ٧:۱٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

به نام خدا

در عرصه سیاسی داخلی و خارجی افراد اظهارنظرهای زیاد و متفاوتی می کنند اما شاید کمتر سیاستمداری را بتوان یافت که مانند دکتر احمدی نژاد اظهاراتش این چنین جنجالی شود. جنجال هایی که اغلب توسط رسانه های وابسته به نظام سلطه و هم پیمانان داخلی شان برای پنهان کردن حقیقت نهفته در این اظهارنظرها ایجاد می شود تا اذهان را از واقعیت موضوع منحرف کند. اینکه این فریب رسانه ای تا چه حد مؤثر بوده یا حتی اینکه آیا همین جنجال سازی ها باعث نشده است که توجه بسیاری از صاحب نظران در جهان به این موضوعات جلب شده و برای یافتن حقیقت احمدی نژاد و تفکرش را بهتر بشناسند و مطالبی از این دست موضوع بحث این پست نیست.

دکتر احمدی نژاد یکبار در پاسخ به یک شخصیت آمریکایی درباره اینکه چرا شما روی هلوکاست دست گذاشته اید و به این ترتیب این مخالفت و دشمنی بزرگ جهانی را برای خودتان خریده اید- همین نشان می دهد که در واقع رسانه و قدرت در دست چه کسانی است- پاسخ جالبی می دهد. او می گوید وقایع تاریخی و کشتارها و قتل عام ها در طول تاریخ زیاد اتفاق افتاده است اما چرا سیاستمداران اینقدر روی هلوکاست حساسیت دارند؟ آیا فکر نمی کنید هلوکاست از این جهت مهم است که میوه آن باید در فلسطین چیده شود؟

حقیقت این است که بیان پرسش هایی پیرامون هلوکاست از سوی دکتر احمدی نژاد یکی از مهم ترین چالش های دکتر احمدی نژاد با غرب در دوران ریاست جمهوری اش بوده است و در اکثریت قریب به اتفاق مصاحبه هایش با رسانه های آمریکایی و اروپایی این موضوع از سوی خبرنگاران مورد پرسش قرار گرفته است و رسانه های غرب احمدی نژاد را به مخاطب اینگونه معرفی میکند: انکار کننده هلوکاست و ضد یهود. اما براستی علت اصرار دکتر احمدی نژاد بر هلوکاست چیست؟ آیا صرفاَ دفاع از حقوق ملت فلسطین است؟ که اگر اینطور بود آنوقت شاید بسیاری از سیاستمداران داخلی حق داشتند این اظهارات را تنش زا بدانند و تصور کنند برای دفاع از حقوق ملت فلسطین شاید راههای بهتری هم وجود داشته باشد. شاید بتوانیم یک گام بالاتر بیاییم و بگوییم هدف صرفاَ دفاع از انسانیت و مظلوم است - که اینها هم هست- و اینکه از اهداف انقلاب اسلامی ایران دفاع از مظلومان در هر کجای جهان که باشند است اما تمام اینها باز هم شاید خیلی اهمیت مطرح کردن سوالات پیرامون هلوکاست را روشن نسازد.

اگر با یک نگاه عمیق تر به نظام کنونی جهانی و مناسبات حاکم بر جهان نگاه کنیم شاید به چیزهای مهم تری دست پیدا کنیم. چرا رؤسای جمهور آمریکا- به عنوان ابرقدرت جهانی و پیشرفته ترین کشور در جهان معاصر- موظفند مراتب تعهد و وفاداری خود را به یک رژیم در کشوری کوچک و غصب شده در خاورمیانه ابراز کنند؟ چرا رؤسای جمهور کشورهای اروپایی و آمریکا هیچ گاه موضعی بی طرفانه در قبال بحران فلسطین اتخاذ نمی کنند و حتی جنایات آشکار این رژیم و کشتار زنان و کودکان را نیز محکوم نمی کنند؟ چرا برخی کشورهای اروپایی هنوز هم موظف به پرداخت غرامت به این رژیم می باشند؟ چرا دولت آمریکا این رژیم را مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها و تجهیزات نظامی و کلاهک های هسته ای کرده است و از جیب مالیات دهندگان آمریکایی اینطور بدون قید و شرط خود را موظف به دفاع از منافع یک دولت جعلی می داند؟ چرا روسای جمهور آمریکا هر سال باید در آیپک سخنرانی کرده و مراتب وفاداری خود را عمیقاَ ابراز کنند؟

پاسخ این سوالها برمی گردد به منافع اقلیتی که امروز بر جهان حاکم هستند. به عبارت دیگر نظم حاکم بر جهان امروز مبتنی بر تفکر صهیونیسم  - حزبی در اقلیت اما دارای اکثریت قدرت ثروت و رسانه- می باشد که رژیم صهیونیستی پایگاه اصلی این تفکر در منطقه استراتژیک خاورمیانه می باشد و اهمیت کنترل و تسلط بر خاورمیانه - شاهراه ارتباطی و منبع انرژی جهان- بر کسی پوشیده نیست. در واقع مبارزه با صهیونیسم فراتر از مبارزه با یک دولت جعلی در واقع مبارزه با نظم حاکم بر جهان امروز ماست. نظمی که در پوشش های مختلف تمام ابعاد زندگی ما را در هر کجای دنیا که زندگی کنیم تحت تأثیر قرار داده است و فرهنگ و شیوه زندگی و حتی نیازهای ما را شکل داده است. نظمی که بر پایه سود حداکثری و بقای نظام سرمایه داری و به عبارت دیگر بهره مندی اقلیت بنا شده است و شخصیت و کرامت و انسانیت انسان ها در آن واجد کوچکترین اهمیت بوده هر چند در ظاهر به این موضوع اذعان نکند.

پیوند جریانات و تفکرهای دینی یهود برای تشکیل دولت یهود در سرزمین فلسطین - ارض موعود- تنها بهانه و پوششی برای این اقلیت در جهت کسب منافع خود و ایجاد یک پیش زمینه تاریخی جهت توجیه اقدامات بعدی می باشد و گرنه بر همگان واضح است که تعالیم هیچ دین آسمانی انسان ها را مجاز به انجام چنین جنایاتی نمی داند.

بر این اساس نقش هلوکاست به عنوان فلسفه تشکیل این رژیم - به عنوان یکی از حلقه های اصلی و کامل کننده تسلط صهیونیسم بر جهان - آشکار می شود. اینکه این رژیم تا چه حد اهداف تشکیلش را تحقق بخشیده است موضوع دیگری است اما انتقاد از رژیم صهیونیستی که اینطور واکنش جهان غرب را بر می انگیزد نشان از اهمیت استراتژیک این رژیم برای گردانندگان نظم کنونی جهان دارد و زیر سوال بردن فلسفه وجودی آن - یعنی هلوکاست- از آن جهت که پایه های تشکیل این رژیم را به شدت سست کرده و ماجرایی که برای توجیه این جنایات شاید مورد استفاده قرار می گرفت را با سوالات و ابهامات جدی مواجه می سازد به طریق اولی به این تفکر و اهداف آن ضربه می زند.

*****

اما در عرصه داخلی شاه کلید جنجال آفرینی های دکتر احمدی نژاد مطرح کردن مهدویت و تبیین نقش امام و انسان کامل به عنوان فلسفه وجودی تشکیل نظام ولایت فقیه تحت عنوان حکومت جمهوری اسلامی بوده است. این موضوع نیز مانند هلوکاست از همان ابتدا حساسیت برانگیز شده و این حساسیت همچنان ادامه دارد به طوریکه حتی در مناظره های کاندیداهای ریاست جمهوری نیز مجدداَ مورد حمله قرار گرفت.

در این مورد هم باز ممکن است بسیاری از مردم عادی این بحث را صرفاَ یک بحث دینی تلقی کنند که از سوی دکتر احمدی نژاد مطرح شده است و باز با تبلیغات این بار رسانه های داخلی مطرح شدن این بحث را با این عنوان به مخاطب معرفی کنند: حجتیه ای. اما واقعیت این است که مطرح شدن بحث امام زمان و تأکید بر انسان کامل بودن ایشان از دو جهت بسیار مهم است. اول اینکه نظام سیاسی ایران بر اساس فلسفه وجود امام زمان شکل گرفته است. به عبارت دیگر وجود یک فقیه در رأس هرم قدرت به این علت است که امام زمانی هست و اختیارات و قدرت این مقام و جایگاه به علت نیابت امام زمان است. تبیین واقعیت وجود امام و یادآوری مسیر حرکت نظام در واقع معیاری است که از فراموش شدن این اصل که در پشت شکل گیری این نظام بوده است جلوگیری می کند و یادآوری می کند که اشخاص و جایگاه ها برای رسیدن به آن هدف هستند. اما نکته مهم تر این است که بحث انسان کامل ، زمینه ساز شناخت مردم از شخصیتی است که شایستگی رهبری و هدایت جامعه بشری و نجات انسان ها از مشکلات و رنج های تاریخی شان را دارد. به عبارت دیگر مانعی است در برابر کسانی که می خواهند امام را مصادره کرده در انحصار خود بگیرند تا امام شناخته نشود و به این ترتیب مطالبه ای برای خواست چنین شخصیتی بر مسند قدرت جهان حاصل نشود.

تا شناخت و معرفتی نباشد مطالبه و محبتی هم شکل نمی گیرد و انسان ها حداکثر امام را در حد برخی شخصیت ها می پندارند و ضرورت و تحولی که به واسطه وجود امام حاصل می شود هیچ گاه حس نمی شود.

انسان کامل معیاری است که بر اساس آن حاکمان در جمهوری اسلامی- که به این اسم تشکیل شده است- می توانند مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیرند که چقدر در مسیر آن هدف حرکت کرده اند و چقدر در واقعیت جامعه ی تحت هدایت آنها اهداف خود را در تأمین عدالت و رفاه و تعالی انسان ها جامعه عمل پوشانده است که اگر اینطور نباشد اصولاَ نیاز به یک حکومت دینی - که ما آن را ضامن تأمین این موارد می دانیم- بی معنا می شود و صرفاَ خلاصه می شود در یکسری سخت گیری های ظاهری و مخل آزادی های فردی و اجتماعی.

و از سوی دیگر امام را از انحصار در دست عده ای که قطعاَ مورد پذیرش خیلی از مردم هم ممکن است نباشند خارج می سازد و شخصیت او را فارغ از اینکه به چه کسی تعلق دارد به عنوان یک شخصیت جهانی که همه انسان ها جدا از سلیقه و عقیده و دین و هر وجه متمایز کننده دیگری، سعادت و کمال خود را در سایه مدیریت و رهبری او به دست خواهند آورد به جهان معرفی می کند.

مشخص است کسانی که از انحصاری کردن امام سودها برده و می برند و همچنین کسانی که نمی خواهند انسان ها به ضرورت وجود انسان کامل پی برده و او را مطالبه کنند- که فلسفه غیبت در این است که جامعه بشری به حدی از رشد و کمال برسد که انسان کامل را خودش مطالبه کند- با مطرح شدن چنین مطالبی آن هم از سوی کسی که در حلقه انحصاری آنها نمی گنجد و تصاویر ساختگی آنها از امام را به هم می ریزد به شدیدترین وجه ممکن به مقابله پرداخته و انواع برچسب ها را به گوینده این مطالب می زنند.

به طور خلاصه دکتر احمدی نژاد به طور برنامه ریزی شده ای در دو جهت تفکر اصیل برای تحول و حرکت جامعه بشری به سمت آرمانشهر موعود را پیش برده است که عبارتست از زیر سوال بردن نظم موجود و به طور خاص زیر سوال بردن یکی از مهم ترین مظاهر آن با زیر سوال بردن فلسفه وجودی آن و در سوی دیگر معرفی نظم جایگزین با مطرح کردن انسان کامل و نظم مبتنی بر تعالیم آسمانی - که پیاده شدن صحیح این تعالیم منوط به وجود شخصی است که حقیقتاَ این تعالیم را درک کرده باشد نه صرفاَ حکومت دینی توسط حکام ناصالح که در طی تاریخ اسلام همیشه اینگونه بوده است.

و در طرف مقابل گردانندگان نظم کنونی با درک اهمیت نقاطی که دکتر احمدی نژاد بر روی آنها دست گذاشته است از یک سو تلاش کرده اند که اصل مطلب را چیز دیگری جلوه دهند و با برچسب های مختلفی که به او زدند مانع از انتشار حقیقت این مسائل در افکار عمومی شوند و از سوی دیگر نهایتاَ با فراگیر شدن بیداری و آگاهی در مردم دست به حذف ناجوانمردانه او -و امروز حتی تلاش برای حذف تفکر او - بزنند. حال آنکه احمدی نژاد نه برای خود که در راستای این مأموریت الهی که همواره منادیان و رهپویانی در طول تاریخ داشته است که این مسیر شکوهمند را تا به امروز حفظ کرده اند حرکت کرده است و قدرت برای او وسیله ای بود که در این هشت سال تاریخی این تفکر ارزشمند را در جهان و ایران شکوفا کند. و خداوند فرمود:

"آیا ندیدى خدا چگونه مثل زده سخنى پاک که مانند درختى پاک است که ریشه هایش استوار و شاخه هایش در آسمان است " سوره ابراهیم آیه ۲۴

چهارم تیر نود و دو


 
بهار خواهد آمد...
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

بوی گل عالمی را مست و حیران می کند

دیدن مهدی هزاران درد را درمان می کند

مدعی گوید که با یک گل نمی گردد بهار

من گلی دارم که عالم را گلستان می کند

....

اللهم عجل لولیک الفرج

و العافیه و النصر

و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه

و المستشهدین بین یدیه

....

تولد یگانه منجی عالم بشریت و بهار انسان ها بر عالم هستی مبارک باد


 
همزمان با میلاد بهار برگزاری مراسم مردمی نیمه شعبان و تقدیر از دکتر احمدی نژاد
ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

برگزاری مراسم مردمی نیمه شعبان و تقدیر از دکتر محمود احمدی نژاد، دوشنبه ۳ تیر با سخنرانی خود ایشان

ان شاءالله دوشنبه ۳ تیر، مراسم جشن میلاد امام عصر(عج)، سالگرد ۳ تیر و تقدیر از زحمات رئیس جمهورِ مظلوم، دکتر احمدی نژاد، با حضور و سخنرانی خود ایشان برگزار می شود. حضور در این مراسم برای عموم مردم آزاد است و احتیاجی به دعوتنامه یا کارت ورودی ندارد.

زمان: دوشنبه، سوم تیر، ساعت ۱۵:۳۰
مکان: تهران، پایین تر از میدان ۷ تیر، سالن سیدالشهدا

******

با تشکر از آرمانشهر عزیز


 
نامه مهم رئیس جمهور به معاون اول در خصوص استقلال کانون وکلا
ساعت ۱:٢٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای رحیمی

همانگونه که قبلا تاکید کرده‌ام در دادرسی عادلانه حداقل باید سه رکن مستقل وجود داشته باشد، قاضی، دادستان و وکیل مدافع باید از سه موضع مستقل رفتار کنند تا این امر امکان دفاع از حق و احقاق حقوق مردم را بیشتر نماید.

متاسفانه امروز قاضی و دادستان از یک موضع برخورد می‌کنند و از یک مرجع منصوب می‌شوند که شرایط تحقق عدالت و حقوق مردم را تضعیف می‌نماید.

اگر وکیل مدافع هم تحت امر همان مرجع قرار گیرد و یا به نوعی مدیریت شود زمینه احقاق حق تقریبا از بین خواهد رفت و خدا می‌داند چه بر سر ملت خواهد آمد.

لازم است پیشنهاد ارائه شده توسط قوه قضاییه برای دخالت قوه قضاییه در امور وکالت و کانون وکلا را از دستور دولت و کمیسیون‌های مربوطه خارج نمائید. ما سوگند خورده‌ایم که مدافع حقوق مردم و حافظ قانون اساسی باشیم و این پیشنهاد با هر دو مغایرت اساسی دارد.


 
اللهم عجل لولیک الفرج
ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

نسیم خاک کوی تو بوی بهار می دهد

شکوفه زار روی تو بوی بهار می دهد

 


 
مراسم تجلیل از فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر با حضور رئیس جمهور
ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱ تیر ۱۳٩٢ : توسط : توحید

http://president.ir/media/main/131353.jpg

http://president.ir/media/main/131350.jpg

رییس‌جمهور با بیان اینکه بازآفرینی زیبایی های جاری عالم هستی کار هنرمند است ، خاطر نشان کرد: هنرمند با روشی عالمانه و همه فهم با نوع کار هنری خود مفاهیم متعالی عالم را در یک نگاه و یا یک حرکت هنری به انسان منتقل می کنند؛ به این دلیل همیشه هنر با علم و اندیشه و عرفان همراه بوده است چرا که هنر بیان معرفت است و به این دلیل هنرمندان محترم و عزیز هستند.

دکتر محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز (شنبه) در مراسم تجلیل از فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر اظهار داشت : معرفتی که نتواند در قالب هنر عرضه شود؛ میرنده و میراست، کار هنری زیباترین بیان حقایق هستی و حقیقت و عظمت و حالات روحی انسان است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه برای توصیف هنر باید در مورد حقیقت انسان صحبت کنیم، خاطر نشان کرد: هنر جلوه انسان و زیباترین بیان حقیقت انسان است.

وی افزود: خدای متعال انسان را در بالاترین مرتبه عالم هستی خلق کرده بنابراین انسان مهمترین موضوع عالم هستی و بالاترین جلوه ‌و آیینه تجلی خداست که اگر خلق نمی شد ظرفی برای معرفی خدا وجود نداشت.

رییس جمهور با اشاره به اهمیت کار هنرمندان گفت: هنر بهترین و کامل ترین ظرف انتقال معرفت و شناخت حقیقت انسان و بیان لطایف روحی انسان است.

دکتر احمدی‌نژاد به ازلی و ابدی بودن پروردگار اشاره کرد و گفت: انسان که بالاترین جلوه خداست نیز ازلی است و خداوند متعال از ابتدا خالق بوده همانطور که انسان از ابتدا مخلوق خدا بوده است.

وی با اشاره به سه دوره حیات انسان خاطر نشان کرد : دوره اول از ازل تا ورود به این دنیا می باشد، دوره دوم زندگی انسان هم ورود به این دنیا است و بعد از این دنیا حیات ابدی را انسان پیش رو دارد و ورود انسان به این دنیا یک هبوط و تنزل است، خدا انسان را در این عالم در دل خاک و از جنس خاک که پایین ترین موجود عالم هستی است، آفریده است.

رییس‌جمهور ادامه داد: خداوند در انسان ظرفیت عظیمی قرار داده که می تواند پیش از این هبوط از دل خاک تا خدا ارتقا یابد و از این خاک باید آیینه تجلی خدا شود و همه اسماء الهی را در خود شکوفا کند و این حقیقت انسان است.

دکتر احمدی‌نژاد اظهار داشت: انسان یک قوه نامیه دارد که همه استعدادها را در خود ذخیره می کند؛ قوه نامیه انسان همان خدایی شدن اوست.

وی گفت: خدا بر انسان محیط است و انسان می تواند جلوه خدا بر روی زمین باشد.

رییس‌جمهور ادامه داد: همه انسان ها عزیز هستند و خدای متعال سربلندی و خدایی شدن را برای همه انسان‌ها مقرر کرده است.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: خدا از انسان زیبا زندگی کردن را خواسته است چرا که خود عینیت و حقیقت زیبایی است و همه این عالم زیباست.

وی ادامه داد: انسان زمانی می تواند زیبا زندگی کند که به معرفت الهی و عشق به حقیقت زیبای خدا رسیده باشد و با این انگیزه انسان وارد این جهان می شود.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه زیبایی انسان به معرفت و کمال انسان است ، گفت : معرفت برای انتقال به جامعه و انتقال به نسل های بعدی نیازمند ظرف، قالب و روش است و خدای متعال برای این قالب و روش زیباترین ها را پسندیده است.

رییس‌جمهور اظهار داشت: هنر راه میانبر است، هنر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای انتقال پیام و معرفت الهی است.

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه قوه نامیه انسان نیل به بهار دارد، تصریح کرد: بهار زمانی است که همه استعدادهای انسان جوانه می زند و شکوفا می شود، در بهار، حقیقت انسان ها شکوفا می شود و انسان زندگی متعالی پر از شکوفه را تجربه خواهد کرد و هیچ عاملی نمی تواند مانع شکوفایی بهار شود.

رییس‌جمهور افزود: انسان برای محدودیت در قالب های مادی دنیا و برای خودخواهی و ریاکاری به این جهان نیامده است ، بلکه برای زندگی با عشق ، مهرورزی و تلاش برای تحقق عدالت و برای ساختن دیگران به عنوان سکوی پرواز آمده است.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امام عصر(عج)تجلی کامل خدا و بالاترین تجلی خداست، گفت: امام برای سعادت و شکوفایی و تعالی انسان ها آمده است و خداوند متعال به امام ماموریت داده تا همه آرزوهای تاریخ ما را برآورده کند و غل و زنجیرها و دیکتاتوری ها را که باعث حقارت انسان ها می شود از بین ببرد و او متعلق به همه انسان هاست.

وی افزود: امام راه رسیدن به خدا و کمال و شکوفایی قوه نامیه و حقیقت انسان و ریسمان رسیدن به آسمان است و همه آرزوهای زیبا و استعدادهای نهانی انسان با وجود امام شکوفا می شود.

رییس جمهور با اشاره قدرت تفکر انسان که خدا در وجود او خلق کرده است، اظهار داشت: اگر عقل انسان و قدرت فکری او و توانمندی ذاتی انسان کاملا شکوفا گردد دنیا دلنشین و زیبا خواهد بود و انسان برای رسیدن به این زندگی آمده است و آن هم با حضور هنرمندانه امام محقق می شود.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: زندگی ایرانیان در طول تاریخ همواره هنرمندانه و زیبا و به دنبال شکوفایی انسان‌ها بوده است.

رئیس جمهور در پایان قطعه شعری را از حافظ شیرازی برای حضار قرائت کرد که با این بیت آغاز می شود:
ما درس سحر در ره میخانه نهادیم محصول دعا در ره جانانه نهادیم
در خرمن صد زاهد عاقل زند آتش این داغ که ما بر دل دیوانه نهادیم

در این مراسم داریوش ارجمند پیشکسوت عرصه نمایش پس از دریافت نشان درجه یک فرهنگ و هنر گفت: وظیفه دارم به عنوان هنرمند کنار حق بایستم.
وی افزود: اقدام رئیس جمهوری به خاطر حمایت و تجلیل از پیشکسوتان قابل تقدیر است و در ذهن تاریخ خواهد ماند.
اکبر عبدی دیگر پیشکسوت هنر و نمایش از رئیس جمهوری قدردانی کرد و گفت: دکتر احمدی نژاد تنها رئیس جمهوری بود که حال مرا هنگامی که بستری بودم پرسید و مشاورش اسفندیار رحیم مشایی هم برای عیادتم به منزل ما آمد.
عبدی افزود: اما در برخی دوره ها چندین ماه از کار کردن محروم بودیم.
در این مراسم همچنین ۸۹ هنرمند فرهیخته مدرک درجه یک هنری دریافت کردند.
در این آیین کتاب کیمیای هنر که شرح حال هنرمندان در رشته های گوناگون هنری است توسط رئیس جمهوری رونمایی شد.
یک تابلوی نقاشی نیز که یادمان نخستین جلسه هیات دولت نهم در خراسان رضوی است از سوی جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری رضوی به رئیس جمهوری اهدا شد.

http://president.ir/media/main/131348.jpg

http://president.ir/media/main/131376.jpg

http://president.ir/media/main/131368.jpg

http://president.ir/media/main/131378.jpg

اول تیر نود و دو